Зводить ікри ніг: причина і лікування дискомфорту

Кожен чоловік і жінка можуть зіткнутися з такою проблемою, коли м’язи ніг судомить. Для того, щоб встановити причину даної патології, потрібно виключити провокуючі фактори.

Якщо це відбувається часто, то потрібно негайно звернутися до лікаря.

Чому зводить ікри ніг? Причина та лікування

Вчені виділили кілька основних причин:

 • фізичне навантаження. Якщо ви різко збільшили навантаження, без підготовки м’язів і розігріву, то можливо ваші ікри ніг судома зведе. Збільшуйте навантаження поступово;
 • статична напруга може бути викликано довгої навантаженням на ноги (сидяча або стояча робота). У цьому випадку порушується кровообіг – зводить м’язи і до литок ніг не надходить приплив необхідних поживних речовин;
 • стрес і неправильне харчування. Великі проміжки часу між прийомами їжі, дієти сприяють зниженню цукру в крові. Утворюється дефіцит глюкози, яка необхідна для живлення м’язів. Тим самим в крові падає вміст кальцію і калію (електроліти). Заповнити недолік калію можна, використовуючи в їжу капусту, зелень, насіння. Кальцієм багаті – мед, яйця, молоко, бобові;
 • порушення обміну речовин. При цьому утворюється дефіцит кисню і мікроелементів, які необхідні м’язам;
 • низькі температури, чому при купанні в річці або озері у холодній воді відбувається звуження судин і ногу може звести судома. Найбільш страждають з цієї причини люди, у яких є дефіцит кальцію і проблеми з хребтом;
 • надмірне вживання кофеїну сприяє частому відома м’язів;
 • гормональний збій – зводить ікри при порушенні концентрації певних гормонів;
 • атеросклероз ніг – закупорка судин холестерином, внаслідок чого зводить ікри;
 • дефіцит глюкози у літніх людей може проявитися через уповільнення процесу метаболізму або початковій стадії розвитку хвороби Паркінсона;
 • як симптом варикозної хвороби можуть проявлятися судоми ніг;
 • плоскостопість сприяє відома ікри ніг по ночах;
 • взуття, яка неправильно підібрана, сприяє прояву судом у ногах;
 • При вагітності.

Чому зводить ікри ніг по ночах при вагітності?

Все залежить від періоду прояву даних симптомів. Якщо судоми у вагітної жінки з’являються протягом першого триместру – це пов’язано з проявом реакції організму на розвиток вагітності. При цьому характерно виражений токсикоз. При токсикозі з організму вимиваються корисні мікроелементи, отже, необхідно поповнювати запас поживних речовин. Для цього необхідно звернутися до лікаря.

Якщо при вагітності ноги ночами судомить протягом останнього триместру, то це означає, що у матері і дитини присутній дефіцит поживних речовин. Дитина швидко росте і розвивається, і збільшується потреба отримання мінералів і мікроелементів.

Відповіддю на питання: чому зводить ноги при вагітності, може бути фізіологічне будову самого організму вагітної.

Велика ймовірність того, що матка при вагітності розташована поблизу з венозними артеріями, які відповідають за циркуляцію крові в литках ніг

При вагітності не можна приймати положення лежачи на спині або на правому боці, так як в цих позах збільшується ризик здавлення вени, яка розташована в тазостегновому суглобі.

Жінки, які до планування вагітності курили і вживали спиртні напої, схильні до прояву судом на ногах.

При вживанні нікотину судини в організмі звужуються, тому знижується збагачення м’язів ніг кров’ю і поживними речовинами.

Профілактика судом при вагітності

Вагітним жінкам лікуючий лікар призначає курс мікроелементів, який спрямований на заповнення дефіциту корисних речовин. При вагітності в цей курс обов’язково повинні входити такі мікроелементи, як кальцій, магній і калій. Саме вони допоможуть вагітній жінці впоратися з проблемою.

Чому у чоловіків зводить ікри ніг?

У спортсменів часто спостерігається дана проблема, особливо після збільшення фізичних навантажень. Також зневоднення організму може бути причиною судом при посиленому процесі потовиділення. Втрачаючи воду, організм витрачає потрібні йому мікроелементи, тому ця проблема турбує чоловіків найчастіше влітку.

При необмеженій вживанні цукру і кофеїну відбувається дефіцит поживних речовин. Надмірне вживання білка в їжу перешкоджає засвоєнню кальцію, значить, вам необхідно приймати кальцій у спеціальних препаратах.

Лікування

При виникненні гострого болю в області ікри на нозі зробіть наступне:

 1. Інтенсивно пощипайте пальцями рук ікри ніг і добре розтирайте і масажуйте ноги. Якщо біль не пройшла, і ви не можете поворушити ногою, прийміть таблетку ацетилсаліцилової кислоти (Аспірин), вона зніме біль і нормалізує кровообіг.
 2. Зняти спазм м’язів вам допоможе вправа, коли ви потягніть на себе носки обох ніг.
 3. При варикозної хвороби застосовуйте засоби і препарати від розширення вен.

Методи лікування відомості литок ніг безпосередньо залежать від того, яка була причина. Тільки усунувши її, ви позбудетеся від болю і неприємних відчуттів.

Профілактика

В цілях попередження захворювання виконуйте основні правила:

 1. правильно харчуйтеся, збалансуйте раціон і приймайте їжу у строго визначений час;
 2. щодня масажуйте ікри ніг, робіть вправи для розтягування і розслаблення м’язів, уникайте високих навантажень;
 3. захистите себе від стресів і переживань, застосовуйте заспокійливі відвари і збори, трав’яні чаї;
 4. розслабляйте м’язи з допомогою хвойних і соляних ванн;
 5. використовуйте зігріваючий крем для масажу;
 6. виключіть шкідливі звички;
 7. при плоскостопості придбайте спеціальні ортопедичне взуття та устілки;
 8. під ноги перед сном лікарі рекомендують підкладати валик, який корисний також для профілактики варикозу.

Іноді судома симптом серйозного захворювання: діабет, епілепсія, пухлина мозку та ін Тому при виникненні больового спазму в області ніг, негайно зверніться за допомогою до фахівця.

Залишити коментар