Як вибрати турку для кави і приготувати смачний і ароматний напій?

Незважаючи на те, що виробники побутової техніки весь час знаходяться у пошуку засобів, здатних спростити процес приготування їжі і полегшити працю господинь на кухні, кава більшість з нас як і раніше воліє варити в турці, а не кавомашині. Справжні цінителі без праці зможуть відрізнити смак і аромат цього напою, приготованого в турці від того, якими вони виходять у бездушному електричному приладі.

Це все одно що порівнювати живі квіти з штучними. В даний час можна придбати джезву самого різного об’єму і виготовлені з найрізноманітніших матеріалів. Як вибрати з них кращий?

Види турків

Як вибрати турку для приготування кави?

В першу чергу, рекомендується звернути увагу на її зовнішній вигляд.

Справжня джезва повинна володіти вузькою шийкою або як ще кажуть «талією». Завдяки такій будові при закипанні напою утворюється кавова «пробка», яка як би закупорює всередині судини цінні речовини і зберігає насичений смак і аромат кави. Тепер про матеріалі – сьогодні турки виготовляють з металу: нержавіючої сталі, міді або бронзи, а також кераміки і глини. Перший варіант не самий вдалий, але прослужить такий виріб досить довго.

Якщо вже практичність і надійність стоять на першому місці, то з металевих турків краще вибрати мідну або бронзову. Саме ці матеріали володіють хорошою теплопровідністю, що дуже важливо при приготуванні кави. Яку турку з них вибрати для варіння кави? Тут важливо звернути увагу на один нюанс: внутрішня поверхня посудини повинна бути викладена шаром харчового олова, в іншому випадку використовувати її за призначенням небезпечно, так як є ризик отруїтися продуктами розпаду металу.

Глиняні турки – класичний варіант, який користується попитом вже багато років, але справжні поціновувачі напою можуть помітити, що глина здатна запам’ятовувати смакові якості напою. Тому якщо ви не прихильник одного сорту кави і віддаєте перевагу щоразу відкривати для себе щось нове, глиняна джезва не для вас.

Яку турку для кави краще вибрати?

Найдорожчі елітні речі роблять з кераміки. Її теплопровідність знаходиться на належному рівні, а дизайн вище всяких похвал, але у керамічних турків є один недолік – вони дуже крихкі і здатні легко розколотися на кілька частин при необережному поводженні.

І, крім того, така джезва продовжує варити каву, навіть коли ви зняли його з вогню, і це потрібно враховувати.

Розмір має значення

Як слід правильно вибрати турка для варіння кави?

Є думка, що в маленьких виробах напій виходить більш смачним і ароматним. Насправді і більше пузаті побратими здатні впоратися зі своїм завданням не гірше. Тут необхідно керуватися об’ємом порцій, готується за один раз.

Якщо ви щоранку варите каву на всю сім’ю, то звичайно немає сенсу ставити на плиту стільки маленьких турків за кількістю людей, які проживають у вас вдома.

Правильно придбати джезву на 3-4 порції. А ось готувати у великій за обсягом турці одну порцію ароматного напою не варто: кава закипить занадто швидко, втратить весь свій аромат і цінні якості і стане причиною поганого настрою на початку дня.

Сучасні господині, які обожнюють починати свій день з чашки кави, мають в арсеналі кілька турків з різних матеріалів і неоднакового обсягу.

Пару слів про ручці

Процес варіння супроводжується нагріванням не тільки самого судини, але і ручки. Тому краще вибрати виріб, у якого вона виконана з дерева, а всередині прокладений металевий стрижень.

Так ви будете впевнені у своїй безпеці і надійності джезви. Якщо ручка знімна, то потрібно перевірити міцність її кріплення.

Останній варіант кращий тим, що в місце стику не будуть забиватися залишки кави і бруд: ви легко зможете від’єднати ручку і вимити її з посудиною окремо.

Пам’ятайте, що за туркою необхідно правильно доглядати. Не варто мити її миючими засобами на основі хімічних компонентів, так як матеріал може увібрати в себе сторонні запахи.

Досить робити це з використанням губки під струменем гарячої води. Ось і всі рекомендації.

Сподіваємося, вони допоможуть вибрати ідеальну джезву для вас і вашої родини. Приємних покупок!

Залишити коментар