Як вибрати мийку для кухні і полегшити свою працю при приготуванні їжі?

Кухня – це місце, де всі домашні збираються за одним столом, трапезують і обговорюють поточні справи. Щоб смачно і різноманітно нагодувати своїх коханих, господині потрібні численні побутові помічники і якщо без деяких з них і можна обійтися, то без мийки точно ніяк. Як вибрати мийку для кухні і чим при цьому керуватися?

Форма і розміри

Сьогодні на ринку подібних виробів представлено така величезна кількість моделей, що можна розгубитися.

Мало того що вони можуть бути виконані з різних матеріалів і мати різну форму, так ще виробники пропонують до них додаткові пристосування та аксесуари, такі як коландер, терки, подрібнювачі відходів, кошики для миття і сушіння, обробні дошки і багато що інше.

Як з цього розмаїття вибрати саме те, що потрібно?

В першу чергу необхідно керуватися чисельністю сім’ї та розмірами самої кухні.

Звичайно, не останню роль при виборі відіграють матеріальні можливості. Крім того, ще на стадії покупки необхідно визначитися з розташуванням змішувача, планується встановлювати два окремих крана, клапан-автомат для регулювання зливу і т. д.

Яку мийку за формою краще вибрати для кухні?

Бажано враховувати наступні фактори:

  • Якщо ставка робиться на компактність, то краще віддати перевагу круглу модель, так як вона набагато
    місткіші свого прямокутного побратима;
  • Значно заощадити простір дозволяє кутове пристосування, вбудоване в кухонний гарнітур;
  • Якщо вся меблі розташована уздовж однієї стіни і питання економії простору не варто, можна вибрати мийку з декількома чашами, які розміщуються один за одним або під кутом 45 градусів. При виборі розмірів чаш в мийці необхідно враховувати, що велика призначається для посуду, а поменше для розморожування продуктів і видалення бруду з овочів і фруктів;
  • Що стосується глибини, то оптимальним вважається відстань від бортів до дна 16-20 см;
  • Зверніть увагу на форму виробу, що визначається крилами, які і складають його робочу зону;
  • Наявність хоча б одного крила – сушарки дуже зручно, адже сюди можна складати вимитий посуд, щоб з неї стікала вода. Її можна застосовувати і для розморожування продуктів. Єдине, що потрібно зробити – це передбачити зливні канали, щоб рідина потрапляла безпосередньо в каналізацію.

Особливості вибору вироби з нержавіючої сталі

Кухонна мийка може бути виконана з найрізноманітніших матеріалів, починаючи з класичної нержавійки і закінчуючи перспективним «ноу-хау» – моделями з композитних матеріалів. Крім того, у продажу можна зустріти вироби з граніту, натурального каменю, бронзи, міді та інших, які виконують не стільки практичну функцію, скільки естетичну, підкреслюючи достаток та смак свого власника.

Як вибрати мийку з нержавіючої сталі для власної кухні?

Популярність цього матеріалу з роками не тільки не падає, а й зростає. І в цьому немає нічого дивного, адже вироби з нього здатні витримувати високі перепади температур, хімічні і механічні дії, в тому числі і удари. Крім того, на цьому матеріалі відсутні пори, а значить, бруду і бактерій просто не буде за що зачепитися.

Але найголовніше – такий мийці не страшна корозія і вона повністю безпечна для здоров’я людини.

Як визначити, чи справжня це нержавіюча сталь або звичайний метал? Потрібно прикласти до поверхні магніт: він не повинен «стрибати» на поверхню, а навпаки, як би ковзати по ній.

Товщина стінок повинна варіюватися в межах від 0,9 до 1,2 мм і добре, якщо на тильній стороні буде матися особлива звукопоглинаюча прокладка.

Необхідно знати, що металева мийка може бути як штампованої, так і зварної. Перші дешевше і не дозволяють отримати виріб глибиною більше 20 див. Другі більш якісні, але якщо нарватися на халтуру, можна придбати виріб з візуально помітним швом, а іноді і погано звареним.

Якщо ви зупинитеся на пристосуванні для миття з гладкою блискучою поверхнею, то повинні будете доглядати за нею більш ретельно, протираючи насухо після кожного використання. Модель з шорстким малюнком не видасть некрасивих слідів від стікаючої води.

Вироби з композитів

Композит, на 70-80% складається з гранітної крихти, а на решту 20% сполучного акрилу, виробники називають по-різному – фрагранитом, силгранитом, тегранитом, керасилом та ін. Однак його суть при цьому не змінюється.

Гранітна мийка, на думку фахівців, стане бестселером 21 століття завдяки своїй підвищеній міцності, жаростійкості, гігієнічності та екологічній чистоті.

Цей матеріал настільки пластичний, що дозволяє створювати вироби найхимерніших форм і розмірів. Та й колірна гамма просто вражає уяву.

Як правильно вибрати композитну мийку для кухні?

Краще всього звернутися в спеціалізовану компанію з продажу виробів із композитів, так як купуючи її в сумнівному магазині, можна нарватися на дешеву підробку, рецептура якої значно відрізняється від складу цього фраграніта. Термін служби такої «пластмасової» миття всього 3-4 роки.

Пам’ятайте, що даний композит дуже важкий і коштує недешево.

Спосіб установки

Вибираючи, яка мийка краще, відразу визначитеся, накладати ви її будете або врізати.

Тут багато залежить від меблевого гарнітура. Накладні встановлюють на меблі, що складається з окремих предметів, а якщо стіна має єдину стільницю, то має сенс встановити врізну мийку.

Необхідність в додаткових пристроях кожна господиня визначає сама для себе, але треба сказати, що з їх допомогою звичайну мийку можна перетворити на справжній робочий центр. Всі необхідні аксесуари можна придбати разом з нею або окремо.

Ось і всі рекомендації. Сподіваємося, вони допоможуть вам зробити вибір правильно і стати володарем мийки своєї мрії. Удачі!

Залишити коментар