Як поливати орхідею

Виростити красиву і здорову орхідею можна, якщо тільки правильно організувати полив рослини, в іншому випадку йому загрожує загибель. Багато людей, хто раніше не стикався з такою квіткою, купують його і відразу заливають, в результаті його коренева система загниває. Надлишок рідини для такого рослини набагато гірше, ніж її недолік, тому є корисні рекомендації та поради, які треба пам’ятати, щоб квітка постійно радував своєю красою.

Загальні правила поливу орхідеї в домашніх умовах

Поливати орхідею слід тільки тоді, коли земля і коренева система рослини добре підсохнути, метод «раз на тиждень» для цієї квітки не підходить. Зволожувати орхідею можна різними методами, наприклад, під душем або під краном, за допомогою занурення горщика з квіткою в ємність з водою. Останній спосіб поливу найшвидший повноцінний, коли квітка разом з горщиком занурюють у воду, його ще називають напаиванием. Щоб правильно напоїти квітка, слід змочити всю його кору, яка розташовується по всьому об’єму горщика.

На полив впливають і додаткові фактори, від того наскільки швидко просохне земля, наприклад, вологість повітря, температура в кімнаті, освітлення і розміри горщика. Тому полив квітки буде індивідуальний в різних випадках. Вода для орхідеї не тільки джерело живлення, вона допомагає регулювати температуру рослини, в натуральному середовищі проживання, орхідея поглинає дощову воду, але в місті така вода далеко не ідеальна, порівняно з тропічними місцями.

Для поливу орхідеї використовують тільки м’яку воду або злегка жорстку, з припустимими параметрами кислотності. Якщо вода дуже жорстка, є деякі методи, що допоможуть зробити її більш м’якою, наприклад, за допомогою щавлевої кислоти, верхового торфу, який ще і підкислює воду трохи. Якщо поливати орхідею дистильованою водою, її слід трохи розбавляти настояної рідиною, тому що дистиляційний процес повністю видаляє солі. Фільтр для очищення води добре підходить, він не тільки допомагає робити воду м’якше, він ще й очищає її від бактерій, грибків і важких домішок.

Що стосується температури, то для поливу орхідеї підходить вода максимум до 40 градусів, але можна і кімнатної. Перш, ніж поливати квітку, воду необхідно наситити киснем, для цього слід перелити її з однієї ємності в іншу, тонкою цівкою.

Методи поливу орхідеї

Правильно поливати квітку слід, якщо є бажання виростити красиву рослину, в іншому випадку, якщо не дотримувати прості правила, орхідея може загинути. Існує кілька варіантом поливу квітки, але найбільш близький до рослин – це літній теплий дощ, спосіб зрошення, який максимально нагадує квітці про природних умовах. Можна здійснювати полив під краном, але при цьому слід стежити, щоб сильний напір води не пошкодив рослини або коріння.

Гарячий душ

Це самий практичний і ефективний метод, тому що є найбільш близькою до природних умов, де росте орхідея, його навіть можна порівняти з теплими тропічними дощами. Рослини, які поливаються таким методом, швидше ростуть, набирають зелену масу, часто квітнуть, а якщо ще періодично промивати листя, то можна захистити їх від різних шкідників, така свого роду, профілактика.

Обережно! Такий метод поливу орхідеї підходить тільки для тієї місцевості, де в кранах біжить м’яка вода.

Полив в домашніх умовах здійснюється наступним чином: квітка ставиться у ванну і через насадку душа, слабким напором води зрошується. При цьому температура води не повинна бути більше, ніж 52 градуси. Від того, наскільки швидко буде просочуватися земля, і намокати субстрат, можна визначити, скільки часу і кількості поливу потрібно. Щоб зайва вода скла, після душу рослину слід залишити на кілька хвилин у ванній, потім, ще й сухою м’якою серветкою протерти листя, молоді пагони. Деякі види орхідей, вимагають особливого догляду, наприклад, після такого душу насухо протирати серцевину, інакше зайва волога призведе до выгниванию і рослина далі розвиватися не зможе.

Буває, що після гарячого душу на листя квітки залишаються білі смуги, розлучення, це говорить про те, що у воді було багато солей, тоді листя слід протерти пивом або лимонним соком, змішані з водою в однакових пропорціях.

Метод поливу – занурення

У цьому випадку рослина повністю занурюється у воду, разом з горщиком, після зрошення необхідно залишити квітка, щоб вся зайва рідина пішла. Наприклад, якщо горщик для квітки невеликий, приблизно 12х12, тоді ємність занурюють у воду на 30 секунд, після чого залишають підсихати на таке ж саме час.

Таким методом можна не тільки добре полити квітку, але і заощадити воду, але слід пам’ятати, спосіб занурення орхідеї підходить тільки в тому випадку, якщо рослина і земля абсолютно здорові.

Полив орхідеї лійкою

Це найпопулярніший метод серед всіх любителів кімнатних рослин, для поливу, як правило, використовують лійку з тонким носиком.

У процесі такого поливу необхідно уважно зрошувати рослина, по-перше, уникати попадання вода в пазухи листя, по-друге, не мочити місце зростання квітки. Квітка поливають тонкою цівкою з лійки до тих пір, поки зайва рідина не побіжить з отворів на дні горщика. Почекати 3 хвилини, вода стече і процес повторити, знову дочекатися, поки зайва волога вийде і очистити піддон. Такий метод поливу добре підходить для зрошення орхідеї в першій половині дня.

Обприскування коріння орхідеї

Існує ще один метод поливу квітки, його використовують тільки для такого виду рослин, які ростуть без субстрату, розташовуються на блоках. Як правило, коренева система швидше підсихає у таких видів, ніж у тих, які можуть жити у вазоні. Фахівці рекомендують обприскувати коріння в першій половині дня, щоб до вечора вони вже були сухими, використовуючи пульверизатор в режимі туман.

Обприскування квітки дозволяє захистити рослину від перегріву, крім того, коренева система краще розвивається, земля швидше і рівномірніше просихає. Якщо процес обприскування здійснюється правильно, тоді листя отримують насичений зелений відтінок, а на деяких видах, ще й з’являються красиві візерунки, білого кольору у вигляді смужок.

Зимовий і літній полив орхідеї

У зимовий період орхідею поливають теплою водою, температура якої не повинна бути вище 30 градусів, влітку для поливу використовують рідину кімнатної температури. Алгоритм процесу нічим не відрізняється, після поливу рослина залишають на деякий час, щоб пішла зайва рідина. Воду з піддону видаляють, щоб запобігти перезволоження і загнивання кореневої системи у сфері нижній частині ємності. Не варто забувати, що хворі рослини слід поливати окремо від здорових квіток, щоб не заразити їх хворобами.

Полив орхідеї взимку і влітку відрізняються тільки частотою поливу, наприклад, в зимовий період рослині не вистачає світла, тому фізіологічні процеси відбуваються повільно. Таким чином, проміжки між орошениями стають набагато більше, особливо слід контролювати, щоб вода не накопичувалася в центрі квітки, промокати її серветками або нахиляти квітка, дати їй витекти. Крім того, необхідно стежити і за тим, щоб температура повітря в області кореневої системи не була нижче 14 градусів, якщо біля вікна занадто холодно, тоді горщики з квітами можна поставити на пінопласт.

Навесні і влітку світловий день збільшується, таким чином, активізуються і фізіологічні процеси, тому частоту поливу орхідеї слід підвищувати. Якщо полив здійснюється в недостатній кількості, тоді листя рослини стануть кривитися.

Час, коли слід поливати орхідею, легко визначити, наприклад, горщик стає легким, конденсат на його внутрішніх стінках практично висох, коріння рослини набули сріблястий відтінок, значить, квітці потрібна вода. Крім того, тривалість поливу, також залежить від умов, в яких знаходиться орхідея, і від розмірів квітки, якщо його коренева система хороша розвинена, і він посаджений у велику ємність, тоді процес напаивание відбувається довше. Якщо рослина мініатюрне і знаходиться в маленькому горщику, тоді процес поливу не займає багато часу.

Додатково про те, як правильно поливати орхідею, можна дізнатися з відео

Залишити коментар