Як сплести шкіряні браслети, плетіння з шкіри

Браслети зі шкіри – це універсальні аксесуари, які в моді вже кілька сезонів і залишаються популярними. Жіночі фенечки бувають плетені та плоскі, адже переваги дівчат різні. Але багато хто згоден з тим, що вироби ручної роботи цікаві і виглядають набагато оригінальніше, ніж ті, які продаються у магазинах.

Вони бувають різних кольорів, розмірів і форм, можна використовувати найрізноманітніші схеми плетіння і величезний вибір методів, як плести вироби з шкіри.

Такі вироби можуть виглядати елегантно, так і екстравагантно. Це залежить від способу плетіння. Як же навчитися плести браслети зі шкіри? Спочатку треба придбати невеликі шматочки шкіри і нарізати їх у вигляді смуг. Існує безліч схем плетіння, але починати краще з самих простих у виконанні.

Браслет «коса»

Це одне з найбільш простих і елегантних рішень браслета в шкіряному виконанні.

Плетіння виробів може бути зроблено в декількох напрямках.

 1. Оберніть довгий шкіряний ремінець навколо зап’ястя і додайте до цієї довжини 2 сантиметри, такої довжини повинно вистачити. Ширина цих смужок може бути різною. Ви можете спробувати плести з вузьких смуг шириною від 1,5 до 3 сантиметрів;
 2. За допомогою діркопробивача слід зробити отвори на кінцях смужок;
 3. В отворах можна закріпити металеву кнопку або протягнути через них шнурки. Це стандартні способи закріплювати кінці виробів;
 4. Цю заготовку можна також прикрасити заклепками або візерунковими отворами;
 5. Потім, слід сплести традиційну косу з трьох смужок.

Можна сплести трохи незвичайну косу іншим методом

 1. З допомогою лінійки широку стрічку з шкіри потрібно розділити на три однакові по ширині частини і рівно розрізати уздовж, але не до кінця. Кінці можна прикрасити декоративними кнопками;
 2. У підсумку вийде три смуги, з яких треба сплести косу: №1 – ліворуч, №2 – посередині, №3 – праворуч;
 3. Можна починати плетіння. Один край браслета треба просмикнути між смужками №2 і 3 і опустити вниз. У підсумку смуги будуть перекручені;
 4. Потім треба просмикнути край браслета між смужками №1 і 2 і опустити вниз;
 5. Повторюємо по черзі попередні кроки, поки не буде готовий браслет;
 6. Останнім кроком має бути випрямлення браслета.

Різні види шкіри ведуть себе по-різному в залежності від її м’якості, вичинки і товщини. Деякі браслети вийдуть тугими, деякі – більш вільними, все залежить від техніки і якості плетіння, а також від шкіри і її пластичності.

Якщо ви освоїли один варіант плетіння з шкіри, можете продовжувати вчитися плести браслети в різних техніках.

Фенечка з вишивкою

Можна до тонкого плетеному браслету додати стрічку з шкіри, прикрашені аплікаціями, кольоровими нитками або цікавими клепками.

Це може бути ремінець шириною близько 3-4 див. Можна купити спеціальну шкіру для фенечок або взяти старий ремінь, сумку або верхню частину м’якого старого черевика.

Шкіра може бути чорною, вона красиво буде контрастувати з яскравою вишивкою, коричнева шкіра теж виглядає красиво і стильно.

Варто також запастися металевими прикрасами, наприклад, у формі серця, вони можуть бути придбані в будь-якому магазині для рукоділля або скрапбукінгу.

Можна зробити вишивку товстими стібками яскравою нитки або прикрасити виріб декоративними елементами. Застібатися такий виріб може на звичайну гудзик.

Як сплести фенечку з шкіри

Будуть потрібні:

 • вузькі смужки шкіри або шкірозамінника будь-якого кольору;
 • товстий шнурок або провід;
 • запальничка;
 • великий замок з гачком;
 • ножиці;
 • супер-клей.

Як плести фенечку:

 1. Відріжте шматок дроту чи шнурка завдовжки в 15 см;
 2. Обпалити кінці шнурка з допомогою запальнички або іншого вогню;
 3. Зробіть петлю;
 4. За допомогою клею треба прикріпити петлю до поверхні, на якій будете плести браслет;
 5. Вставте шкіряний шнурок під провід;
 6. Оплетите провід за типом подвійного плоского вузла, що використовується в техніці макраме;
 7. Повторюйте до тих пір, поки ви не обвяжете весь шнур. Вузли можуть бути розміщені лише на одній стороні, або на двох;
 8. Відріжте надлишок шнура;
 9. Приклейте замок в кінці, ховаючи під ним кінці дроту і обидва кінця смужки шкіри.

Зовсім не складно навчитися плести різні аксесуари з шкіри. Такі вироби, ймовірно, не підходять для ділового обіду або поїздки в театр, але в інших випадках, можна активно використовувати їх в якості цікавого аксесуара.

Особливо добре вони будуть виглядати з одягом у стилі кантрі, casual або в етнічному стилі.

Залишити коментар