В’язання светру круговими спицями без швів: Схема берета. Як зв’язати шарф-хомут?

Останнім часом вироби Hand-made знову входять в моду. Тому дівчата і жінки із задоволенням в’яжуть оригінальні речі, які підкреслюють стиль і неповторність. Серед в’язальниць все популярнішим стає в’язання по колу. Це пояснюється тим, що у нього є багато переваг перед звичайними поворотними рядами.

На виробах відсутні шви, не потрібно зшивати деталі, немає необхідності робити виворітні петлі. Як же правильно набрати петлі на кругові спиці?

В чому особливість кругових спиць?

Металеві спиці з’єднані між собою синтетичної трубочкою або волосінню.

Товщина спиць і з’єднувального матеріалу може відрізнятися. Їх необхідно підбирати залежно від того, який виріб ви будете створювати. На дуже довгій волосіні петлі будуть розтягуватися, а на короткій – нагромождаться.

Головна зручність полягає в тому, що тяжкість вироби припадає на центр трубочки, тому воно лягати на коліна і не потрібно утримувати його в руках. Освоїти круговий в’язання не складно, якщо дотримуватися основні правила.

Порядок дій

Щоб зрозуміти, як же в’язати на кругових спицях, необхідно почати з набору певної кількості петель. Це можна зробити на звичайну спицю, але номер її повинен відповідати номеру кругової, яка буде використовуватися для в’язання. Після треба перенести їх на кругові.

Розподіліть всі петлі рівномірно по волосіні. Спиці повинні бути вільними. Перевіряйте, щоб петельки не переверталися в різні сторони, у них має бути один напрямок.

У праву руку беріть ту спицю, на яку ви набирали останню петельку. Зручніше буде відслідковувати кількість рядів, якщо поставити мітку. У цих цілях зручно використовувати пластмасове кільце або ниточку більш темного кольору. В’яжіть по колу до того місця, де встановлена позначка. Після її можна перенести на інший кінець спиці і продовжити процес.

Корисні поради

Найчастіше рукодільниці скаржаться, що волосінь скручується. Це сповільнює процес і доставляє
дискомфорт. Уникнути цієї проблеми можна, якщо попередньо опустити волосінь в дуже гарячу воду, щоб вона випросталася.

Початкові петельки, які робляться по першому ряду, потрібно робити з вільним і робочим кінцем нитки. Тоді не буде утворюватися отвір при стикуванні. Можна застосовувати й інший спосіб. Наберіть в початковому рядку зайву петлю і перенесіть її на іншу спицю без провязывания.

Замкніть коло, провязав з першої петелькою. Існує кілька способів в’язання: зворотним і прямими рядами. Ці методи особливо зручні, якщо виріб має велику вагу. Відсутність швів – ще один плюс.

В’яжемо светр

В’язання светри круговими спицями без швів – це легко і зручно. Вам потрібно пряжа, звичайні і кругові спиці. Починати необхідно з горловини. Наберіть на 4 спиці 120 петель і в’яжіть гумкою 2 лицьові, 2 виворітні. Розподіляйте на 4 спиці: 2 по 20 петельок для рукава і 2 по 40 – для спинки і переду.

В’яжіть таким чином 26 див. На кругові спиці можна переходити при збільшенні петель – це набагато зручніше. Рукав потрібно робити на 4 штуках (42 см, 4 см гумка). Через кожні 4 ряди прибирайте по 1 петельці. Можна декорувати його джгутами з 6 петель. Між ними необхідно робити дві виворітні.

Перед та спинка в’яжуться разом. Малюнок-путанка: чергувати лицьові і виворітні, 20 петельок.

В’яжемо снуд

Шарф-хомут знову входить в моду, тому що він теплий, добре захищає від вітру і холоду, і, до того ж, його можна використовувати в якості стильного аксесуара. Тому рукодільниці замислюються, як же пов’язати снуд-хомут, або кругової шарф, спицями.

Основна відмінність цього шарфа – він замкнутий в кільце. Воно може бути як нерозривне, так і замикатися з допомогою гачків і гудзиків. Важливе значення має пряжа. Якщо взяти товсті м’які нитки, то він вийде теплий і об’ємний. Тонка пряжа дозволяє створювати жіночний і ніжний снуд.

Досвідчені майстрині рекомендують новачкам зв’язати пробний зразок, щоб переконатися, що візерунок буде виглядати так, як ви собі уявляли. Один з популярних малюнків – «Рис». Краще вибирати щільні пряжі, до складу яких входить шерсть. Також вам будуть потрібні спиці №10.

Щоб вийшов шарф довжиною 60 см, необхідно набрати 72 петлі. Після того, як ви провяжете один ряд, перевертати не треба. Другий ряд робиться по лицьовій стороні.

Перший – чергуйте лицьову і виворітну петлю, а в другому на місці лицьового робіть виворітну, і навпаки.

В’яжемо бере

Його зручно в’язати на кругових, тому що не потрібно збирати деталі виробу в єдине ціле. Всі моделі ґрунтуються на схемою класичного берета.

Заміряйте об’єм голови і наберіть потрібну кількість петельок. Гумка може бути від 3 рядів. Після додавайте по 1 петлі через кожні 8 штук. Щоб зменшити, необхідно кожну п’яту петлю провязивать по дві.

Схеми в’язання берета на кругових спицях можна придумати самостійно, якщо підключити фантазію, або подивитися в Інтернеті.

«Англійська резинка»

Щоб зв’язати англійську гумку, необхідно брати тонку вовняну нитку, спиці №9. Наберіть потрібну кількість петельок, в залежності від довжини і ширини виробу.

Схема малюнка:

  • Перший ряд: лицьова, накид, скидання без провязывания;
  • Другий: накид, скидання без провязывания, петлі і накид;
  • Третій: накид, петля з іншого ряду, накид, скидання без провязывания;
  • Наступні ряди – чергування другого і третього.

Кожна поважаюча себе рукодільниця повинна знати, як треба в’язати англійську гумку на кругових спицях.

Тоді вона зможе дивувати оточуючих своїми шедеврами. Можна комбінувати декілька способів в’язання – тоді речі будуть не тільки практичними і довговічними, але і оригінальними.

Залишити коментар