Як сплести красивий і модний килимок їх клаптиків?

В’язані килимки з клаптиків служили прикрасою будинку ще у наших прабабусь. В процесі рукоділля бажано роздумувати про щось позитивне, щоб світлі думки закладалися у виріб.

Мистецтво виготовлення килимка з різних клаптиків передавалася від матері до дочки, і кожна з майстринь додавала свою творчу нотку до процесу створення.

Різновиди плетіння килимків з клаптиків своїми руками

Перш ніж почати, слід визначитися не тільки з розміром і кольором матеріалу, але і з процесом виготовлення. Клаптеві постілки виходять різними, але при цьому кожен елемент може відноситися до однієї з груп.

Плетені килимки, які складаються з кісок, виготовляються відповідно до найпростішої технології. Пишний і об’ємний вигляд виходить завдяки частковому прикріплення клаптиків тканини до основи, а вільні кінчики наповнюють простір і візуально створюють ефект 3D. Плетені килими виконуються за допомогою гачка переплетенням довгих смужок. Строкаті клаптики візерунків з’єднуються в оригінальну композицію у вигляді згорнутих квадратиків із строкатої тканини.

Плетемо килимок з клаптиків без гачка

Для цього знадобляться:

 • клаптеві тканини;
 • нитка з голкою;
 • шпильки.

Плетіння ганчірки буде складатися з спірально закрученою кіски, сплетеною з трьох клаптиків тканини різного кольору. Жорсткість його буде визначатися тим, наскільки щільно вплетена косичка. Чим вона слабкіша, тим м’якше буде половик.

Стрічку потрібно нарізати необхідної ширини та приступати до роботи. Тепер потрібно вирішити задачу про те, як правильно сплести, якщо закінчився клаптик, і не нав’язуються вузли. Проблема вирішується досить просто – на обох кінцях стрічок потрібно зробити надрізи і порізати в тон іншим, утворюючи петлю. Після цього вийде досить довга косичка.

В середині переплетення також просто і акуратно вкладається по спіралі, прихоплюється ниткою в 2 деталі до потрібного діаметру. Все, килимок готовий.

В’яжемо цікаві килимки з клаптів гачком

Для цього потрібно взяти:

 • гачок для в’язання №10;
 • клаптик тканини.

Причому необов’язково купувати нову тканину, адже в будинку можна вибрати з безлічі непотрібних речей. Приміром, нарізати смужки зі старої футболки або майки, які зовсім не обов’язково викидати. Краще пустити на створення новинки та подарувати їм друге життя.

Отже, для виготовлення даного предмета інтер’єру знадобляться вузькі стрічки для в’язання. І чим тонше буде вибрана тканина, тим ширше повинні бути стрічки. Нарізайте стрічки по спіралі, так вони будуть виглядати довше.

Перед тим як розрізати тканину, розтягніть клаптик в різних напрямках. Зверніть увагу на те, в якому напрямку при розтягуванні тканина скручувати, навиворіт чи ні. Як тільки нарізані смужки, зберіть їх в клубки і розподіліть по кольору.

Тепер, безпосередньо, в’язання. Для цього наберіть таку кількість повітряних петель гачком, яке буде дорівнює ширині смужки. Продовжуйте стовпчики, а кількість петель регулярно перевіряйте. Воно повинно залишатися рівним на всіх рядах. Стібками з’єднайте кінці стрічок.

Половик в’яжеться до потрібної довжини. Потім його по периметру потрібно вирівняти, щоб він став акуратним і прийняв естетичний вигляд.

В’язку стовпчиками робіть без накиду з додаванням 2-3 легких петель на кожному розі. Так смужки будуть триматися довше і не почнуть скручуватися.

Половічок вийде яскравим, по-домашньому теплим і затишним.

Майстер-клас по плетінню клаптикового килимка

Для цього вам знадобиться:

 • різні клаптики матерії;
 • гачки для в’язання №10.

Спочатку зробіть заготовки смужок. Враховуйте при цьому ширину і товщину. Стрічки залежать від товщини матеріалу. Чим матеріал буде товщі, Тим візерунки будуть рідше і навпаки.

У середньому ширина смуги буде дорівнює 4-5 сантиметрам. Відріжте їх по спіралі, щоб вони вийшли більш довгими і прямокутними, краще закругляти в кінці.

Потрібен особливий підхід до роботи. Якщо ви робите трикотажні смужки, і хочете, щоб килимок був яскравим, важливо щоб скручування при нарізці була на лицьовій стороні.

Для цього натягуйте матеріал по вертикалі, потім по горизонталі. Зверніть увагу на спрямованість скручування трикотажу. Розрізані смужки змотайте в клубок. Скільки різновидів клаптиків – стільки клубків повинно вийти в результаті.

Половічок може бути різної форми. Але якщо ви створюєте такий предмет інтер’єру вперше, зупиніть свій вибір на прямокутному килимі. Він виконується простіше всього.

Спочатку наберіть ланцюжок з повітряних петель. Вона буде дорівнює ширині майбутнього килимка. При цьому рахуйте кількість петель, щоб їх протягом всього в’язання залишалося стільки ж, скільки і на початку роботи.

Буде ефективніше виглядати доріжка, де смужки будуть відрізнятися за кольором. Щоб зводити кінці стрічок, зробіть пару стяжок, тоді килимок вийде більш акуратним.

Коли розміри ганчірки влаштують вас, починайте смужки зобов’язувати між собою. Обв’язка робиться яскравою стрічкою стовпчиками без накиду. При в’язці кутів додайте ще по 3 повітряні петлі. Це потрібно, щоб кути не закручувались.

Як плести килимки з клаптиків:

 1. якщо новий матеріал, клаптики можна прати і відпарювати, і тоді, якщо тканина осяде, можна вже приступати до плетіння без побоювань, що готовий килимок сяде в процесі першого прання;
 2. якщо шматки беруться від інших речей, їх краще накрохмалити, а потім відпарити;
 3. щоб виготовити вироби, піддані навантаженні, клапті необхідно попередньо посадити на підкладку з синтепоном;
 4. якість роботи багато в чому залежить від акуратності, виконану при крою, і щоб елементи були однаковими, краще використовувати готові шаблони з картону.

Якщо у вас є старі речі, не викидайте їх. Зробіть краще гарний клаптевий килимок своїми руками. Він буде виглядати в будинку оригінально і стильно. До того ж хенд-мейд є зараз дуже популярним.

Залишити коментар