Як організувати курси з декупажу?

Ви досконало оволоділи технікою декупажу і тепер хочете, щоб це вміння приносило постійний дохід? Шляхів до цього як мінімум два — продавати або готові вироби, які свої знання і досвід. Втім, ніхто не заважає поєднати одне з іншим і тим самим підвищити прибуток. Бажаючих навчитися декупажу на піку сучасного інтересу до рукоділля знайдеться чимало.

Ваше завдання — знайти свою аудиторію, привернути її і організувати бізнес так, щоб натхнення і майстерність стали джерелом стабільного прибутку.

Це важливо!

Братися за навчання декупажу, як і будь-якому іншому справі, варто, лише досягнувши власного високої майстерності.

Зробивши пару арт-об’єктів під чужим керівництвом, нехай навіть і дуже непогано, записувати себе в майстри було б передчасно. Професійне володіння технікою і готовність навчати цьому інших — це робота в різних стилях, з різними матеріалами, це вміння подумки бачити готовий результат, це навичка віртуозно виправляти помилки, щоб «врятувати» виріб, це фантазія і захопленість. І це не в останню чергу педагогічний талант і особиста чарівність.

Згадуючи про педагогіки, ми маємо на увазі не виховні заходи, а здатність доступно і цікаво подати матеріал, вміння просто говорити про складний, заражати бажанням творити. Зрештою, люди приходять на курси не тільки заради того, щоб отримати нові навички або принести додому оригінальну річ, зроблену своїми руками. Для багатьох з них це відпочинок для душі, пошук себе, та й просто спосіб отримати задоволення.

Варіанти навчання

Це можуть бути як колективні, так і індивідуальні заняття, коротке експрес-навчання або разові майстер-класи, а також повноцінні курси з освоєнням різних технік, секретів, теоретичними основами та зростаючою складністю робіт. Практика показує, що найбільш популярні курси в 4-5 занять (1 місяць).

Інвентар для виробів краще всього купувати для всієї групи централізовано і роздавати на заняттях безкоштовно. Ціна їх буде закладена в загальну вартість курсу. Зроблені речі клієнти забирають з собою додому.

Добре, якщо по ходу виконання робіт з декупажу у них буде можливість фантазувати в межах наданих матеріалів: це підвищує інтерес до занять і породжує здоровий азарт. У деяких випадках можна навіть не показувати учням готовий зразок. Але, зрозуміло, практикувати такі вироби слід не на першому занятті.

Пошук програми

Особливим попитом користуються курси, на яких можна не тільки навчитися техніці декупажу, але й придбати ще якісь знання чи знайти шляхи самовираження.

Наприклад, можна запропонувати учням висловити свій внутрішній стан через виріб, вибрати малюнки та колірні схеми в залежності від смаку, життєвого сприйняття, знака Зодіаку, улюбленого сукні і т. д.

Потім цей вибір можна обґрунтувати, обговорити, поміркувати на цю тему або навіть заготовити якусь подобу тесту. Люди дуже чуйно відгукуються на моменти, в яких створюється атмосфера уваги до них як до індивідуальності. У такі місця їх тягне знову і знову. Користуйтеся цим.

Додаткові доходи

Організувавши курси з декупажу і завоювавши певну аудиторію слухачів, все це можна використовувати для отримання додаткового прибутку. Наприклад, для продажу матеріалів, інструментів або готових наборів, які необхідно формувати, звичайно, самому.

Багато матеріали продаються у наборах або в кількостях, які значно перевищують потрібне для однієї вироби. Закупивши їх і поділивши на окремі готові під конкретну роботу комплекти, їх можна вигідно продавати. Покупець отримує саме те, що потрібно, і нічого зайвого. При цьому вартість комплектів повинна залишатися вигідною для обох сторін, а ідея — бути цікавою, оригінальною і привабливою.

Є і третій шлях отримання прибутку на курсах з декупажу — використання чужого вміння та досвіду. Для цього доведеться знайти і орендувати приміщення, провести рекламну кампанію, зацікавити тих, хто володіє технікою, але не має організаторського таланту — іншими словами, звести викладача з учнями та забезпечити їм умови для занять. Гроші на рукоділлі в цілому і на курсах по декупажу зокрема можуть заробити навіть ті, хто не вміє і пришити петельку до пальто. Було б бажання!

Залишити коментар