Як розносити шкіряне і замшеве взуття, яке тисне?

Досить часто трапляється так, що взуття, ретельно оглянута і кілька разів примеренная в магазині, починає нещадно жати вже в перший день шкарпетки. Як показує життєва практика, така взуттєва пара відправляється на найдальшу полицю обувниці, або благополучно перепродується, хоча є і третій варіант розвитку подій. Вивчивши дану публікацію ви освоїте всі нехитрі прийоми того, як розносити взуття, яка тисне.

В яких випадках допоможуть всі поради?

Отже, піддавати нову взуття всіляким випробуванням варто, тільки якщо вона відповідає хоча б одному з перерахованих пунктів:

 • неймовірно вам подобається, але в магазині відсутній необхідний розмір;
 • надто тисне по ширині, але відрізняється по довжині;
 • підтискає по довжині, зате гарна по ширині;
 • стає нестерпно тісному під кінець дня;
 • змінила свій первинний об’єм після намокання або неправильної сушки.

Кілька ділових рекомендацій

Безпосередньо перед тим, як своїми силами розносити шкіряну взуття, вивчіть поради щодо правильної експлуатації:

 • Починайте користуватися туфлями поступово, одягаючи їх кожен день всього на годину-дві;
 • Найлегше вирішується проблема того, що робити, якщо шкіряне взуття нещадно тисне, оскільки саме цей матеріал найкраще піддається всім прийомам розтягування. Враховуйте це, коли будете купувати нову пару;
 • Зазвичай люди вже знають всі «хворі» місця своїх стоп, які натираються в першу чергу. Одягаючи нові черевики, не полінуйтеся заклеїти їх пластиром або одягнути спеціальні капронові шкарпетки;
 • Якщо в процесі носіння взуття натирає ногу ззаду, змастіть проблемне місце вироби спиртом, воском або рідким милом;
 • У тому випадку, коли туфлі підганяють по всій стопі, спробуйте натерти їх зсередини касторовою олією;
 • Не забувайте про існування специфічних спреїв для розтяжки взуття, які продаються в спеціалізованих і взуттєвих магазинах.

Якщо всі ці щадні способи того, як розширити взуття, якщо вона тисне, спробуйте більш кардинальні заходи, які передбачають використання підручних засобів.

Газетна розтяжка

Щоб черевики припинили жати ногу, відшукайте будинку газету, наберіть трохи води і запасіться терпінням. Потім порвіть намочену папір на маленькі шматки, і затолкайте їх у взуття.

Намагайтеся по максимуму набити туфлі, оскільки саме від цього залежатиме бажаний ефект. На висихання всього цього діла йде пара доби, після чого пару можна носити без найменших проблем.

Порада: не сушіть взуття біля радіатора або феном, інакше вона однозначно деформується.

Розтяжка з допомогою спиртного

Виявляється, що спирт – це відмінний варіант того, як розносити шкіряне взуття, яка постійно тисне. З цією метою черевики змочуються зсередини горілкою або іншим алкоголем, після чого одягаються на ноги, одягнені в шкарпетки. Ніколи не протирайте туфлі зовні, інакше вони можуть втратити свій первинний зовнішній вигляд.

Аналогічним чином можна використовувати одеколон або парфуми на спиртовій основі. У будь-якому випадку неприпустимо носити взуття на вулиці до повного її висихання.

Варто зауважити, що замшеву пару неприпустимо розтягувати аналогічним способом, оскільки такий матеріал більше «любить» пиво.

Їм точно так само змочують внутрішню поверхню виробів, і разнашиваю протягом декількох днів, але тільки в умовах будинку.

Ще один спосіб полягає у використанні окропу. Він наливається всередину туфель, після чого їх слід негайно взути на стопи, одягнені в шкарпетки.

Вплив холоду

Дана технологія того, як швидко розносити замшеву або шкіряне взуття, яка тисне, вважається найгуманнішою. Виглядає вона так: береться два щільних пакету, засовують всередину черевик, після чого в них наливається вода. Все це ставимо в морозильну камеру до повного застигання рідини. Врахуйте, що таке не можна робити по відношенню до зимової або літньої взутті.

Метод ковбоїв

На Дикому Заході не існувало спеціальних коштів, які потрібно нанести на чоботи, і вони розносяться за пару днів. Наїзники просто насипали в свою взуття зерно, яке заливали водою до халяви. За ніч зерна розбухали, розтягуючи пару як в ширину, так і в довжину. Після цього вироби відразу одягалися, і носилися до повного висихання.

Розтяжка гарячим повітрям

Настільки істотний недолік взуття як її тіснота, іноді благополучно усувається за допомогою звичайного фена. На ноги натягаються товсті вовняні шкарпетки, стопи втискуються в туфлі, які потім нагріваються феном в місці згину.

Як тільки поверхня стане гарячою, прилад вимикається, пара охолоджується і змащується специфічним кондиціонером. Все це необхідно повторити кілька разів.

Як бачите, тіснота – це не вагомий привід розлучатися з приглянувшимися туфлями або черевиками. Існує досить багато способів зробити їх придатними до повсякденного носіння, головне – не перестаратися.

Пам’ятайте, що натуральні вироби мають властивість розношуватися з часом, а додаткові заходи можуть зробити їх більшими наполовину, а то й на цілий розмір.

Не захоплюйтеся усіма запропонованими варіантами, експериментуйте з обережністю, щоб не зіпсувати улюблені чобітки або черевички!

Залишити коментар