Як протверезити п’яну людину, яка не розрахувала кількість спиртного

Чи траплялося вам замислюватися над питанням, як протверезити п’яну людину? Отже, будучи в компанії ви зазначили, що один з гостей вечірки явно «прийняв на груди» зайвого. Його тілесні рухи нагадують ледь навченого ходити дитини, фокусування і чистота погляду порівнянна хіба що з туманом Сайлент Хілла, а мова нагадує дикцію людини з розладом особистості?

Зараз явно не час для довгих нотацій і повчань про те, де він взяв третю пляшку, чому знижував градус і навіщо відмовлявся від закуски. Найкраще, що ви можете зробити – протверезити його. Врахуйте – стан сильного алкогольного сп’яніння зовсім не смішно і не цікаво, а самого «винуватця» воно здатне навіть призвести до летального результату.

Ми вирішили дати вам рекомендації на тему того, як швидко і ефективно діяти в описаній ситуації. Існує кілька основних способів протверезити приятеля в настільки незграбний момент.

Варіант не для гидливих

Якщо ви не бридливі, найкращий варіант того, як протверезити сильно п’яної людини – природне очищення. Як ви вже могли здогадатися, він передбачає виклик блювоти у «страждальця». Приведіть свого приятеля до найближчого туалету, посадіть навпочіпки, попросіть вільно опустити голову. Введіть два пальці в його горлянку і легко натисніть на корінець мови.

Повторіть кілька разів, поки людину нудить. Як тільки всі отрути разом з неусвоенным алкоголем вийдуть, зробіть слабкий розчин марганцівки (1 ч. л. на 1,5 л води) і дайте товаришеві випити залпом. Після цього знову спровокуйте в нього блювоту. Виконайте кілька разів, поки людині не стане легше.

Аналогічно впливає на організм людини звичайна поварена сіль. Якщо ви бридливі помірно, і просто не хочете бруднити свої руки в блювотних масах, або людина вам не настільки близький, щоб ви могли собі це дозволити, прочистіть його травний тракт наступним чином. Наберіть у склянку доверху теплої дистильованої або фільтрованої води.

Туди ж покладіть 4 ст. л. солі (йодованої, англійської, кам’яної – неважливо). Інтенсивно збовтайте. Примусьте одного випити все це залпом, а потім ідентичним чином вчинити з трьома склянками звичайної теплої кип’яченої води.

Головне – будьте в тому місці, де можна спорожнити шлунок. Після того, як ви переконаєтеся в тому, що його більше не рве, дайте людині кілька таблеток активованого вугілля (з розрахунку 1 таблетка на 7 кг маси тіла).

Якщо сп’яніння не сильне – допоможе нашатир

Як протверезити людини за допомогою нашатирного спирту? Для цього наберіть склянку очищеної кип’яченої води і введіть до неї 2-3 краплі концентрованого нашатирю. Дайте приятелеві випити цей розчин. Якщо він не може зробити цього самостійно – розкрийте йому рот і постарайтеся влити туди вміст склянки.

Якщо людина не дуже п’яний, але веде себе досить буйно, поки ви приводите його почуття, намагайтеся не суперечити йому і не сперечатися з ним. Зовсім. Навіть якщо він висловлює відверту нісенітницю – поддакивайте йому, де потрібно, погоджуйтеся з ним. Не потрібно заперечувати, сперечатися і перебивати – це цілком може спровокувати агресію у п’яного, навіть якщо у звичайному житті він є тихим і спокійним людиною. Вторьте йому у всьому, що не розходиться з мораллю і не представляє якої-небудь небезпеки.

Щоб миттєво привести до тями п’яного приятеля, спробуйте різко, швидко і інтенсивно потерти його вушні раковини своїми долонями. Приплив крові до голови змусить «прокинутися» навіть самого п’яного чоловіка, після чого його можна витверезити вже розглянутими способами.

Якщо людина сильно п’яна

Як протверезити дуже сильно п’яної людини? Тут не можна нічого радити однозначно. При вираженому алкогольному отруєнні з його характерними ознаками і симптомами, краще не вживати ніяких дій самостійно, і викликати швидку допомогу.

Ви можете полегшити стан який отруївся спиртним за наступною схемою:

 • Все те ж промивання шлунка, описане в першій частині матеріалу;
 • Притримуючи мову, необхідно зібрати накопичилася слиз з ротової порожнини хворого при помощии медичної груші;
 • Якщо отруєний стабільно дихає, йому необхідно надати рясне пиття. Це обов’язкова умова ефективної допомоги!;
 • При отруєнні алкоголем у вашого приятеля різко розширюються судини по всьому тілу, що веде до швидкої втрати тепла. Тому, надаючи допомогу, укутайте приятеля в теплу ковдру.

Якщо справа дійшла до білої гарячки, необхідно терміново викликати невідкладну допомогу. Біла гарячка – це гострий алкогольний психоз, в якому хворий не може контролювати власні вчинки, емоції і дії. Цей процес може стати небезпечним як для самого хворого, так і для оточуючих.

І якщо вчасно не вжити жодних заходів щодо детоксикації і госпіталізації, біла гарячка цілком може стати причиною загибелі п’яного людини. До приїзду «швидкої» треба позбавити людину можливості рухатися, інакше він може заподіяти шкоду собі і оточуючим. Якщо хворий не заспокоюється, йому терміново вводять снодійне.

Експрес-методи

Трапляється, що потрібно екстрено протверезити людини хоча б на нетривалий час. Як діяти в цьому випадку? Як швидко протверезити помірно п’яного людини?

Вам допоможуть такі способи:

 • Холодна ванна або душ;
 • Чистка зубів за допомогою газованої води, полоскання нею ж;
 • Умивання обличчя п’яного снігом;
 • Обливання дуже холодною, майже крижаною водою (головне, щоб мікроклімат в приміщенні або на вулиці, де ви знаходитесь, був теплим!);
 • Енергійний масаж вушних раковин або ступень (особливо між пальцями);
 • Розжовування сушеного лаврового листа або свіжої петрушки;
 • Прийом «антипохмельных» коштів на зразок Медихронала.

Звичайно, нам доводиться стикатися з безбожно п’яними людьми не кожен день. Але якщо вже така ситуація сталося у вас в компанії, не губіться! Адже саме ви можете не тільки надати людині добру послугу, але і врятувати його від серйозних ускладнень. Протверезіння п’яного – не завжди справа примхи. Інколи ця дія може врятувати життя. Будьте відповідальні за друзів і близьких!

Залишити коментар