Гудуть ноги – причини болю в колінах і ступнях при вагітності

Кожен четвертий чоловік стикався з проблемою болючою тяжкості ніг. Виникають відчуття описують по-різному: німіють, зводить, ниють, набрякають або гудуть ноги. Причини, що викликають подібну симптоматику, різноманітні.

Не варто ігнорувати заклик організму про допомогу. Причиною того, що гудуть або набрякають ноги, може стати як звичайна втома, так і серйозне захворювання. Своєчасна діагностика значно збільшує шанси на швидке відновлення природних процесів організму людини.

Ноги – глашатай організму

Часто людина ще не відчуває дискомфорту в області хворобливого вогнища ураження в організмі, а ноги вже подали сигнал лиха. Адже саме вони несуть на собі щоденну значну навантаження, забезпечуючи транспортування всієї (найчастіше надлишкової) маси тіла. В середньому людина робить до 10 тисяч кроків на день. За все життя це можна порівняти з пішим навколосвітньою подорожжю. Людина – єдиний представник планети, пересувається вертикально.

Подібний вид ходьби забезпечується прямим хребтом (на відміну від приматів) і будовою ніг (включаючи особливості коліна і ступні). Саме вертикальна ходьба стала причиною деяких захворювань. Кровоносна система людини щосекунди бореться з законами гравітації, для цього у неї цілий «загін помічників». Порушення функціонального процесу організму може викликати застій крові, як наслідок, ноги набрякають.

М’язи виступають в якості підтримки активної роботи вен і лімфатичних судин. Ослаблення м’язового ритму відразу позначається на загальному стані організму.

Причини, що передують ослаблення тонусу м’язів, банальні:

 • малорухливий спосіб життя;
 • перевтома ніг;
 • надмірна вага;
 • тісне взуття або одяг та інше.

Ноги максимально віддалені від «полум’яного мотора», тому їм потрібна стороння підтримка. Кожна людина повинна самостійно подбати про забезпечення максимального безперебійного терміну служби свого організму і зберегти можливість вертикального пересування.

Про що гудуть ноги?

Поява неприємних відчуттів у ногах може бути симптомом захворювання вен або артерій, нервової системи, хребта або порушення обміну речовин в організмі. Також це може свідчити про ураження судин, лімфовузлів, суглобів, м’язів, кісток, сухожиль.

Болі в ногах виступають сигналом небезпечного захворювання – цукрового діабету та діабетичної стопи.

Часто болі в ногах виникають при вагітності. Майбутнім мамам потрібно уважно прислухатися до свого організму. Перш ніж робити які-небудь заходи, потрібно проконсультуватися з лікарем, вияснити, чому набрякають ноги.

Під час діагностики можуть з’ясувати наступні причини хворобливих відчуттів при вагітності:

 • Варикозне захворювання. Варикозне розширення вен під час вагітності, на жаль, досить поширене захворювання. Зазвичай больові відчуття виявляються у вечірній час доби;
 • Плоскостопість. Під час вагітності тканини організму зазнають трансформації. В деякій мірі «стають м’якше». У майбутньої мами на тлі цього може розвинутися плоскостопість, саме воно може стати причиною болі в ногах;
 • Судоми. Знижений вміст електролітів в організмі під час вагітності може призвести до мимовільного скорочення м’язів;
 • М’язові болі. Біль у м’язах може бути викликана виділенням молочної кислоти в процесі навантаження на організм. Необов’язково для цього відвідувати тренування. Під час вагітності непідготовлений організм не справляється з щодня наростаючою навантаженням. Допомогти йому можна, виконуючи нескладні вправи з ранку і перед сном.

Визначити, чому болять ноги, і призначити відповідні процедури може виключно лікар.

Нижнім кінцівкам – підвищена увага

Люди досить мало приділяють уваги неприємних відчуттів в ногах. Багато хто вважає, що досить прибрати симптом, не розбираючись, чому з’явився дискомфорт. Застосування домашніх засобів, в основному, веде до зменшення набряклості і поліпшенню живлення шкірного покриву. Це в подальшому може утруднити діагностику захворювання.

Перед тим як випробувати на собі «бабусин метод» або записатися на дорогі процедури масажу, потрібно обов’язково проконсультуватися з фахівцем. Виявлення захворювання на ранніх стадіях збільшує шанси швидкого одужання і виключає ризик більш серйозних ускладнень.

Сучасна медицина пропонує збалансований комплекс процедур та обстежень, у ході яких будуть з’ясовані причини виникнення захворювання та ефективні заходи відновлення організму. Головне – все робити вчасно.

Порятунок ніг – справа рук

Індивідуально підібране лікування з урахуванням усіх супутніх факторів, що не несе ризику ускладнень, допоможе відновити роботу організму навіть у хворих зі стажем. Але сприятливий результат не виключає важких і довгих процедур.

Щоб уникнути цього і для забезпечення повноцінного якості життя кожна людина має виступати гарантом власного здоров’я. Для цього потрібно дотримуватися кількох нескладних правил і правильний спосіб життя перевести в статус звичного.

Для початку постаратися:

 • Усунути важкі фізичні навантаження;
 • Виключити підйом вантажів;
 • Позбутися від звички сидіти «нога на ногу»;
 • Прибрати занадто низькі стільці;
 • По можливості не приймати гормональні препарати;
 • Обмежити теплові навантаження на організм;
 • Носити зручне взуття;
 • Не зловживати масажем (непрофесійно виконана процедура може нашкодити);
 • Збалансувати свій раціон;
 • Виключити вживання шкідливих продуктів;
 • Контролювати вагу тіла;
 • Не нехтувати легкими видами спорту;
 • Полюбити контрастний душ.

Ноги – дуже потужний інструмент тіла людини, роль якого важко переоцінити. І, як кожен механізм, вони мають потребу в регулярному догляді та профілактики.

Красиві стрункі ноги – не тільки привілей молодості, а показник якості життя і здоров’я.

Залишити коментар