Як прибрати кошлатання з одягу в домашніх умовах

Перший ознака, який видає зношеність улюблених речей, – поява катишків. Маленькі клубочки з спресованих ниток на поверхні вовняної та трикотажного одягу псують зовнішній вигляд речі. Але проблему катишків можна легко вирішити, а вмілі господині навіть знають, як попередити їх появу.

Чому з’являються катишки

Основні причини появи катишків на поверхні тканини:

 • склад тканини (найбільш схильні до появи катишків повністю натуральні тканини та матеріали з невеликим вмістом синтетики);
 • неправильний догляд (прання невідповідними засобами і при більш високій температурі води, ніж рекомендовано для даної речі);
 • рихлість тканини (погано скручені нитки в структурі полотна);
 • довгі нитяні протяжки в тканини, які візуально помітні;
 • тертя тканини поверхню, наприклад, катишки часто з’являються на рукаві в районі ліктьового суглоба, якщо ви довго працюєте за письмовим столом.

Способи видалення

Машинка для видалення катишків. Прилад допоможе швидко і легко впоратися з проблемою. Його можна використовувати як для трикотажних, так і для делікатних вовняних тканин, таких як ангора і мохер. Ви можете регулювати висоту роботи ножа, що попередить пошкодження декоративних прикрас на тканини.

Бритва. Інструмент, який потрібно використовувати обережно, щоб не пошкодити структуру тканини. Найкраще підходить для трикотажу, гладких тканин, що не мають малюнка. Бажано користуватися не нової бритвою, щоб не пошкодити тканину.

Скотч. Вибирайте дуже липку стрічку і обробляйте тканину за принципом дії воскових смужок для епіляції. Спочатку добре притисніть скотч липкою стороною до тканини, а потім різко відірвіть від поверхні. Більшість кошлатання при цьому залишається на стрічці.

Ролик з липкою стрічкою. Зручне пристрій, який підходить для будь-якого типу тканини. Але, на жаль, воно видаляє лише недавно утворилися невеликі катишки. З більш серйозною проблемою ролик не впорається.

Манікюрні ножиці. Самий трудомісткий і довгий спосіб. Спочатку пройдіться по поверхні густим гребінцем, а потім акуратно зрізайте катишки по одному.

Наждачний папір. Ефективний спосіб видалення заплутаних вузликів. Видаляє катишки так само швидко і добре, як лезо, але при цьому менше ймовірність пошкодити тканину. Вибирайте наждачний папір з дрібним зерном. Не варто використовувати цей метод для гладких виробів, обробка може призвести до зайвої пухнастості полотна.

Зубна щітка. Цей спосіб підійде для делікатних тканин, які не можна обробляти бритвою або ножицями. Візьміть зубну щітку з м’якою щетиною і пройдіться по поверхні тканини, направляючи щітку вздовж волокон. Після вичісування замочіть річ в теплій воді з додаванням оцту, щоб повернути тканини пухнастість.

Хімчистка. Не всі знають, що в хімчистці можуть не тільки почистити і відпрасувати речі, але і видалити кошлатання з одягу. Якщо у вас немає часу і бажання боротися з катишкамі власноруч, зверніться за допомогою до професіоналів.

Як попередити утворення

Будь-які проблеми легше запобігти, ніж шукати способи рішення. Якщо ви хочете продовжити життя улюблених речей, дотримуйтесь кількох важливих правил:

 • Не занашивайте одяг. Періть речі не тільки, коли на них з’являється безліч плям, але і для того щоб зберегти і освіжити тканина.
 • Дотримуйтесь рекомендації по догляду. Уважно читайте ярлики на одязі і виставляйте в пральній машині оптимальний режим. Підбирайте засоби для прання за типом тканини.
 • Вибирайте пральний порошок зі спеціальними компонентами. Шукайте маркування на упаковці «пом’якшує волокна тканини».
 • Використовуйте кондиціонер при пранні трикотажних і вовняних речей.
 • Не запускайте проблему, перед кожним пранням оглядайте речі і видаляйте катишки.
 • Трикотажні вироби періть при низькій температурі, в режимі «делікатне прання», а вовняні речі – зі спеціальними пральними засобами в режимі «ручне прання».
 • Не викручуйте трикотажний одяг, гладьте її при температурі, зазначеній на етикетці.

Який би спосіб видалення катишків ви не вибрали, проводите процедуру акуратно, ретельно обробляючи поверхню виробу. Найбільш делікатні і дорогі речі не варто зачищати самостійно, ви можете безповоротно деформувати тканина. Краще віднести такий одяг у хімчистку.

Залишити коментар