Як правильно розрахувати акушерський термін вагітності?

Вагітність – серйозний момент у житті жінки. Виявивши затримку менструації, дівчина намагається самостійно розгадати можливість присутньої вагітності за допомогою тесту з аптеки.

Якщо перевірка майбутньої мами дала позитивний результат, пора відвідати кабінет гінеколога.

Звернутися до лікаря слід одразу ж, не відкладати огляд на довгий час, як це роблять деякі дівчата, які вважають що, якщо вони підуть ставати на облік через місяць, то нічого страшного не станеться.

Чим раніше ви відвідайте гінеколога, тим вірніше буде встановлена дата можливих пологів. У побуті медиків використовується реальний і акушерський термін вагітності. При спостереженні за гестацией (виношуванням мовою лікарів) враховуються обидва види. Їх документують і вважають правильними. Але вони відрізняються один від одного системою розрахунку і мають різницю в 2 тижні. Щоб дати точне визначення, розглянемо, що означає акушерський термін при вагітності і ембріональний (реальний).

Як медики ставлять діагноз і чи варто переживати, якщо ваші підрахунки відрізняються?

Способи діагностики

Діагностувати запліднення лікар може різними способами. Не завжди дівчата запам’ятовують дату останніх місячних, кількість статевих контактів, дату початку минулого менструації. А ці дані є важливими.

Тому гінекологи вважають імовірність запліднення такими способами:

 1. дата останніх місячних;
 2. овуляція;
 3. перша явка;
 4. перше ворушіння;
 5. ультразвукове дослідження (узд).

Визначення запліднення з дати останніх місячних допоможе дізнатися, як правильно розрахувати акушерський термін вагітності. Гінеколог додає до першого дня початку останньої менструації дівчата 10 місяців. Таким чином, лікар дізнається можливу дату пологів.

Є ще один спосіб її розрахувати. Він покаже правильну дату, якщо у жінки регулярний цикл. Тут всі вважається навпаки, від початкової дати останніх місячних віднімають 90-92 дні. До кінцевого числа додається один тиждень вагітності.

Що таке ембріональний термін?

По овуляції визначають реальний вік плоду. Якщо при діагностуванні через дату місячних забирали 3 місяці від початку останньої менструації, то тут обчислення робиться інакше. Реальна відстрочка до пологів вираховується шляхом віднімання 3 місяців і 7 днів від дати овуляції. Ембріональний і акушерський термін вагітності відрізняються один від одного на 14 днів. Ембріональний термін – коротше. Залежно від ранньої або пізньої овуляції, доношеною вважається дитина, народжена між 37-й і 42-й тижнем.

Що покаже огляд на кріслі?

При взятті на облік по першій явці, для обов’язкового спостереження, проводиться вагінальний огляд. Під час перевірки лікар встановлює акушерський термін.

Розглянемо ознаки вагітності, які визначаються за вагінального огляду:

 1. якщо матка збільшена з куряче яйце, це означає що дівчина на 4 тижні;
 2. розмір гусячого яйця означає 8 тижнів;
 3. чоловічий кулак – 12 тижнів.

Тепер розберемося з не менш важливим питанням, який показує термін УЗД ембріональний або акушерський. Насправді, і той і інший. Приблизно в 12 тижнів по ультразвукового випромінювання визначають довжину ембріона.

У цьому випадку лікар орієнтується на таблицю з ембріональним строком розвитку. Після 12 тижнів роблять виявлення акушерського терміну.

Апарат УЗД не ставить термін!

Процедура огляду потрібна для спостереження за розвитком плоду. Це потрібно, щоб знати загальний стан ембріона, його життєздатність і ризики непоправних захворювань, на основі чого вам запропонують прийняти рішення про збереження або переривання. Виходить, що хвилює майбутніх мам інформація – вік і стать плоду – для лікаря не головна.

Якщо по УЗД поставлений термін більше ніж акушерський, це не означає, що дитина не в порядку. Кожен організм розвивається індивідуально. Зараз спостерігається тенденція до великих плодів і в перспективі новонародженим, які виглядають на ультразвук старше і більше. Розмір плоду залежить від статури батьків і харчування матері. Тому не варто турбуватися про те, який термін встановили по УЗД.

І, нарешті, перше ворушіння. Дитина ворушиться вже на сьомому тижні, але мами відчувають реальний рух у 20 тижнів – якщо вони первородки і в 18 тижнів повторнородящі.

Для народження здорового малюка, запам’ятайте 5 правил:

 • при підозрі на вагітність, відразу йдіть до лікаря;
 • проходьте медичний огляд вчасно;
 • слідкуйте за станом здоров’я;
 • не приймайте ліки без дозволу лікаря;
 • харчуйтеся правильно і одягайтеся тепло.

Хтось вважає, що час виношування пролітає швидко, інші не погодяться, особливо якщо далеко від хорошого самопочуття.

У будь-якому випадку, покладіться на природу і свого гінеколога. Від вас же потрібно терпіння і турбота про майбутнє синові або доньці.

Залишити коментар