Як уберегти дитину від ротавірусної інфекції на море

З кишковими інфекціями, так чи інакше, стикається будь-яка людина. Особливо неприємно, коли небезпечна недуга терзає маленьких діток. Причин для виникнення такого стану чимало. Проте особливе місце серед усіх збудників відводиться ротавірусної інфекції. Питання про те, як вберегти дитину від ротавірусної інфекції, особливо в момент відпочинку на морі хвилює багатьох батьків. Спробуємо розібратися з цим питанням.

Ротавірусна інфекція, загальне уявлення

Ротавірусна інфекція – небезпечне захворювання, яке вражає кишковий тракт. Особливо неприємно в цьому недугу те, що перший раз із захворюванням доводиться стикатися в період з 6 місяців до 3-х років, і цей епізод, як правило, найважчий.

Ротавіруси в природі досить поширені. До того ж його здатність змінюватися призводить до того, що за сезон дитина може перехворіти не один раз.

Дізнатися про наявність захворювання у дитини можна за такими ознаками:

 • погіршується апетит;
 • з’являється блювання, пронос;
 • відчуття болю в животі;
 • піднімається температура.

Для ротавірусної інфекції характерна така особливість, як розвиток катарального синдрому. У дитини, крім описаних вище симптомів, може з’явитися нежить, відчуття закладеності носа, сухий кашель, першіння в горлі.

В результаті багаторазової блювоти і проносу, на тлі високої температури, у дитини стрімко розвивається зневоднення. У малюка наявності млявість, сонливість, примхливість.

Саме зневоднення найбільш небезпечно для людини.

Індивідуальні особливості, зразок дефіциту ваги, попереднє перенесення важкої недуги здатні спровокувати непростий перебіг інфекції.

Важливо! У подібних ситуаціях потрібно негайна госпіталізація у відділення інфекції з метою провести невідкладну терапію.

Часто необхідно госпіталізувати дітей у віці до 2-х років, так як в цей період з-за особливостей фізіології і невдалої поки імунної системи, виявляються важкі ускладнення.

Способи зараження

Заразитися неприємним недугою можна кількома способами:

 • Фекально-оральний спосіб передбачає зараження через немиті руки. Немиті овочі та фрукти, воду, що не пройшла очищення. Цей спосіб найбільш поширений.
 • Повітряно-крапельним шляхом теж можна заразитися. Через зіткнення відбувається зараження близько 70% дітей.

Ротавірус любить холод, тому найчастіше хворіють їм в осінньо-весняний період.

Що робити, якщо виникли симптоми ротавірусу

Якщо виникла однократна блювота або рідкий стілець, а також підвищилася температура, до приїзду лікаря слід почати дитини відпоювати.

Для отпаивания можна приготувати такий розчин: пакетик регідрону розвести на 1 літр води. Одну чайну ложку отриманого складу треба давати пити дитині кожні 5 хвилин. Однак така солонувата вода може не сподобатися дітям. В цьому випадку для отпаивания можна використовувати компот із сухофруктів або мінеральну воду без газів.

Якщо дитину мучить постійна блювота, то можна вколоти протиблювотний засіб. Це дійсно здатне полегшити стан малюка, так як блювання припиняється, і рідина починає потихеньку засвоюватися.

Ротавірус на море

Літо – пора відпусток, багато поспішають відпочити на морські курорти. Однак, саме на море шанс підчепити різні шлункові і кишкові інфекції різного плану зростає в кілька разів, особливо у дітей.

Щоб ротавірус не застав зненацька, з собою в подорож необхідно брати маленьку аптечку на всі випадки життя.

Крім того, перебуваючи на відпочинку, потрібно особливо ретельно стежити за правилами особистої гігієни.

У тому випадку, якщо хтось з оточення виявився вражений неприємним недугою, його треба ізолювати.

Як захистити дитину від ротавірусної інфекції

Багато батьків цілком обгрунтовано цікавляться питанням, як захистити дитину від ротавірусної інфекції та уникнути ймовірного зараження.

Потрібно відразу налаштуватися на те, що убезпечити дитину від ротавірусу, особливо перебуваючи на морі, вкрай складно.

Загальноприйняті правила особистої та домашньої гігієни тут можуть не допомогти. Це пояснюється крайньою стійкості небезпечного вірусу до будь-яких видів санітарної обробки. До того ж дитина чи дорослий, переніс це захворювання, ще протягом цілого місяця є його носієм.

Займаючись питанням, як уберегти дитину від ротавірусу на море, необхідно скористатися методом профілактики цього захворювання, на сьогоднішній день визнаного єдиним, – вакцинацією. Однак, слід зауважити, що істотне резон має таке щеплення лише у тому разі, якщо робити її малюкові у віці від 6 до 32 тижнів від народження. Ця вакцина абсолютно не шкідлива, не має яких-небудь негативних наслідків. Прищеплюється шляхом звичайного закапування в рот дитині.

Тим не менш, спробувати знизити ймовірність розвитку небезпечної недуги все ж варто. Так, наприклад, незайвими будуть наступні заходи:

 • Стежити за вживанням виключно якісних продуктів, особливо молочних;
 • Водопровідну воду пити попередньо прокип’ятивши;
 • Дітям до півтора років стерилізувати посуд, яким вони користуються;
 • Ретельно мити фрукти і овочі з використанням щітки і мила;
 • Обов’язково мити руки, особливо після кожного відвідування туалету;
 • Іграшки кожен день мити в гарячому мильно-содовому розчині.

Перебуваючи на морі треба налаштовувати дітей на те, щоб вони при купанні не ковтали воду, а також при пірнанні закривали рот. Не можна нічого купувати у торгашів, які проходять повз. Не варто обмінюватися іграшками з іншими дітьми. По можливості, бажано знаходити такі місця для купання, де невелика кількість людей.

В цілях профілактики показана щоденне вологе прибирання приміщень гарячим мильно-содовим розчином. Кімнати ретельно провітрювати.

Діти належать до групи ризику. Дотримання цих незначних правил допоможе знизити ймовірність розвитку ротавірусу.

На питання про те, як захистити дитину від ротавірусу на море немає однозначної відповіді. Тим не менш, дотримання правил особистої гігієни та дотримання деяких рекомендацій, описаних вище, здатні знизити ризик зіткнутися з ротавірусною інфекцією.

Залишити коментар