Як позбавитися від запаху фарби в квартирі

Багато ремонтні роботи включають в себе використання лакофарбових матеріалів, які залишають після себе довгу пам’ять у вигляді стійкого неприємного запаху.

Щоб швидше позбавитися від нього, можна провітрювати приміщення, але цей спосіб не завжди доступний – адже взимку тримати вікна відкритими не вийде. Тим більше, якщо робиться косметичний ремонт, коли в квартирі продовжують жити люди. Існують і інші методи, що допомагають вивести запах фарби після ремонту, які прості і доступні кожному.

Крім дій, які можна зробити після закінчення ремонту, щоб зменшити неприємний запах, є ще одне, що запобігає його. У банку з фарбою до початку всіх робіт потрібно додати лимонну або м’ятну есенцію, яка прибере хімічний аромат. Але при цьому слід пам’ятати, що навіть незначний запах може викликати головні болі і порушувати сон, тому не варто залишати як є, і чекати, поки він зникне сам. Краще вивести його простими засобами і насолоджуватися оновленим приміщенням.

Після капітального ремонту, коли роботи велися у багатьох кімнатах і приміщеннях, бажано хоча б на тиждень утриматися від заселення. Довге знаходження в такому «пахощі» може серйозно позначитися на здоров’ї людей і тварин. Незважаючи на те, що вже так хочеться жити в оновленій квартирі, потрібно трохи почекати, максимально часто провітрюючи всі кімнати, поки весь неприємний запах не покине їх.

Побутові поглиначі запаху

Багато продуктів, які є практично в кожному будинку є природними сорбентами і здатні вбирати в себе навколишні запахи. Їх можна використовувати, щоб вивести запах фарби після ремонту. Найефективніше для цього застосовувати наступні продукти:

  • Сіль. У приміщенні після ремонтних робіт можна розставити декілька ємностей з сіллю, вона швидко вбере в себе неприємний аромат. Раз на добу ємності потрібно оновлювати свіжої сіллю.
  • Замість розсипчастою солі можна використовувати соляний розчин, який діє не менш ефективно. Рідина також необхідно постійно міняти.
  • Роблячи прибирання після ремонту, у воду потрібно додати порошок гірчиці. Вона чудово вбирає в себе будь-які запахи, тому таким розчином можна протирати не тільки підлоги, але і меблі.

  • Вологе прибирання також можна провести розчином води і нашатирного спирту. Для цього одну столову ложку аптечного кошти потрібно розвести в 5 літрах теплої води.
  • Вологі рушники або ганчірки теж можна розкласти і повісити в приміщенні після ремонту. Вони ефективно вбирають в себе неприємну сморід від фарби. Чим частіше міняти і споліскувати тканина, тим швидше наступить бажаний ефект.
  • Якщо в квартирі є кондиціонер, можна включити його на середню температуру, досягнувши, таким чином, підсушування повітря. Якщо в кімнаті сухе повітря, запах фарби зникне швидше, ніж у вологому приміщенні.

Для усунення неприємних запахів після ремонту можна також використовувати вентилятор. Особливо ефективний він у процесі провітрювання, прискорює потоки повітря і виводить дратівливу сморід з квартири.

Крім того, відразу після ремонту важливо прибрати подалі всі малярні інструменти та залишки фарби в банках. Додатковий джерело запаху сповільнить процес його усунення, які б ефективні методи не застосовувалися.

Заступники запаху

Крім того, що неприємний запах фарби можуть увібрати в себе природні сорбенти, його можна спробувати витіснити іншими ароматами. Використовувати при цьому освіжувачі повітря або домашні ароматизатори марно, запахи зіллються одне з іншим, і стануть ще більш насиченими.

Але є засоби, які допоможуть замінити один аромат іншим. До них відносяться:

  1. Свічки. Якщо в приміщенні, де був зроблений ремонт, розставити запалені свічки, через деякий час вони зможуть послабити сморід від фарби. Особливо якщо використовувати ароматизовані свічки, кімната наповниться приємним ароматом. При цьому важливо дотримуватися правил пожежної безпеки і не залишати вогонь без нагляду.
  2. Кава – виконує подвійну функцію: вбирає в себе неприємний запах і наповнює квартиру кавовим ароматом. Використовувати потрібно тільки натуральну каву, мелена або в зернах – насипати в невеликі ємності і розставити по квартирі.
  3. Цибуля або часник також здатні позбавити квартиру від запаху фарби, але з цими овочами потрібно знати міру, інакше речі і меблі стануть пахнути по-іншому, але теж неприємно.
  4. Іонізатор повітря допомагає очистити навколишній простір, освіжити атмосферу і підвищити вологість у кімнаті. Це корисне придбання не тільки після ремонту, але і в повсякденному житті, адже пристрій значно впливає на повітря, яким дихають люди в приміщенні.

Для проведення ремонтних робіт краще вибирати фарби та інші будівельні суміші з мінімальним запахом або взагалі його відсутністю. Але практика показує, що це не завжди можливо, особливо, якщо проводиться капітальний ремонт квартири. Тому важливо розуміти, як запобігти накопиченню неприємних ароматів, а також знати методи їх усунення.

Якщо є бажання, можна спробувати застосувати відразу кілька ефективних способів виведення запаху фарби, щоб прискорити процес. Їх використання не представляє складності і практично не потрібно вкладення фінансів. Зате результат порадує кожного людини, нещодавно завершив ремонт в квартирі або будинку.

Залишити коментар