Фікус Бенджаміна: субстрати, земля, горщики

Фікус являє собою декоративне і зелене дерево, користується великою популярністю, його розлучають не тільки в домашніх умовах, але і в офісах для прикраси інтер’єру. Щоб рослина повноцінно розвивався, йому необхідно забезпечити всі умови, грамотний і правильний догляд.

Горщик для фікуса Бенджаміна кінкі

Для цього квітки підійде будь горщик, виготовлений з різного матеріалу, найголовніше, щоб хімічний склад ємності не впливав на сам квітка і його кореневу систему. Крім того, горщик для квітки підбирають і за зовнішніми даними, щоб він підкреслював існуючий інтер’єр.

Як правило, для пересадки квітки використовують глиняний, дерев’яний або пластмасовий горщик, для молодої квітки слід використовувати ємність з глини, щоб на ній не було покриття. Перевагами такого горщика є те, що він пропускає повітря і вологу, на місце, де найбільше яскравого світла, не рекомендується ставити таку ємність, так як вона буде швидко нагріватися. В результаті, від підвищеної температури повітря і нагрівання фікус буде в’янути.

При виборі горщика для Кінкі слід враховувати і розміри рослини, його кореневої системи. Якщо пересідати буде молоде рослина, тоді підійде горщик невеликого розміру, для старшого квітки, необхідно брати посудину побільше, літрів на 10. Ємність не повинна бути занадто тісним, але і вільну для рослини, краще всього, якщо в ній буде дренажний отвір. В якості дренажу квітникарі рекомендують використовувати цегляну крихту або керамзит.

Рада! Якщо планується пересадка Бенджаміна в домашніх умовах, необхідно підбирати такий горщик, який по діаметру буде ширше, ніж попередня ємність.

Пересадка фікуса Бенджаміна в домашніх умовах

Пересадку квітки слід залишити на весну, якщо квітка старше 3-х років, тоді цю процедуру слід виконувати кожен рік, якщо більше, тоді 1 раз в 3 роки. Якщо рослина за віком ще старше, тоді його не слід пересаджувати, як мінімум 5 років. Існують певні ознаки, які свідчать про те, що фікус пора пересаджувати.

  • Субстрат після поливу швидко висихає.
  • Грунт повністю обплетений корінням фікуса.
  • З дренажних отворів ємності видно його коренева система.
  • Не тільки грунт, але і сам горщик з внутрішньої сторони обплетений корінням квітки.

У результаті ідеального догляду за квіткою Бенджаміном кінкі, рослина може збільшитися досить швидко, горщик 50 см в діаметрі говорить про те, що пересаджувати рослину вже не можна. В цьому випадку достатньо буде кожен рік видаляти шар землі зверху засипати і новим субстратом, приблизно 3 см, не забувати додавати добрива, приблизно 20%.

Враховуючи той факт, що фікус Кінкі любить тісні умови, не рекомендується його пересаджувати в занадто вільний горщик, щоб правильно підібрати його розміри, можна взяти на 3 см більше діаметру, порівняно з попереднім посудиною.

Пересадка фікуса здійснюється етапами:

  1. Квітка вилучають зі старого горщика, якщо коренева система виглядає через дренажні отвори, необхідно акуратно їх витягнути, щоб не пошкодити.
  2. На дно ємності покласти дренаж, керамзит або цегляну стружку, шматочки діаметром не більше, ніж 2 див.
  3. Зверху дренаж присипають невеликою кількістю субстрату, використовуючи перегній, торф’яну або листову землю. Всі елементи використовуються в однакових пропорціях.
  4. Висаджується квітка в горщик і все вільне місце заповнюють новим субстратом.

Іноді, після процедури пересадки, квітка Бенджамін кінкі може скинути листя, це нормальна реакція, так як відбулася зміна положення, в результаті, рослина отримало стрес. Перші кілька днів квітка може не зростати, слід залишити його в спокої, а замість поливу використовувати зрошення, досить 2 рази за день. Після того, як земля повністю просохне, фікус можна поливати. Поки квітка буде приходити в себе, його можна накривати поліетиленовим пакетом, створюючи парникові умови, але, при цьому, два рази в день знімати покриття. Після того, як рослина відійде від стресу, пакет можна зовсім прибрати.

Догляд за фікусом у домашніх умовах після пересадки

Як уже згадувалося, після пересадки, рослина не поливати, це можна робити на третій день після посадки. Якщо в кімнаті висока температура повітря, але низька вологість, тоді можна наземну частину рослини зрошувати, достатньо два рази за день. Як правило, пересаджувати квітка Бенджаміна у домашніх умовах можна лише через 3 тижні. Але перед цим, квітка виставляють в зону карантину, відокремлюють від інших кімнатних рослин, через 2 тижні його слід добре оглянути, якщо немає ніяких ознак захворювання або присутності шкідників, тоді його сміливо можна пересаджувати в новий горщик.

Крім того, за час карантину Кінкі звикне до навколишніх умов проживання, це стосується температури і вологості повітря, а також освітлення в приміщенні. На перший час квітка після пересадки може скинути листя, але це не страшно, буквально через деякий час з’являться нові маленькі листочки. Поліетиленовий пакет використовують для того, щоб полегшити адаптаційний період, можна застосовувати будь-який інший прозорий ковпак.

Коли фікус оговтався, прийшов в себе, догляд за ним у домашніх умовах передбачає створення максимально відповідних умов. По-перше, виробляти полив необхідно систематично і помірно, вологість повітря повинна бути мінімум 80%. По-друге, квіти сімейства фікусів люблять яскраве освітлення, Бенджамін кінкі тому не виключення, йому необхідний яскравий і розсіяне світло – це основна умова, якої треба дотримуватися, щоб листя зберегли свій декоративний зовнішній вигляд.

Субстрат для фікуса і підживлення

Фікус Бенджаміна кінкі – це рослина не вибаглива, але трохи примхлива, тому при пересадці слід використовувати спеціальний субстрат, призначений для цього виду. Якщо рослина молоде, тоді необхідно насипати при пересадці в домашніх умовах пухкий грунт, який дозволить краще вкоренитися рослині. Після того, як рослина зміцніє, його коренева система стане сильною, його можна буде пересадити в більш щільний субстрат. Якщо немає певних знань і навичок, краще всього проконсультуватися з фахівцем.

Що стосується підгодівлі, то тут визначальним фактором є саме субстрат, в якому буде розвиватися квітка, як правило, органіку використовують навесні або влітку, достатньо один раз за два тижні. При цьому, щоб правильно обробити ґрунт, необхідно використовувати органічні і мінеральні добрива по черзі. Можна використовувати спеціальні добрива або сировину, призначену для листяних рослин.

У зимовий період квітка відпочиває, його не удобрюють, але якщо створюють максимально ідеальні умови, що стосується вологості і температури повітря, а також освітлення, тоді підживлення можлива. Фахівці квітникарі рекомендують удобрювати грунт для Бенджаміна кінкі в домашніх умовах слабкої дозою органіки, половина звичайної, протягом одного або двох місяців.

Вибираючи добрива для фікуса, слід звертати увагу на вміст азоту, його необхідно багато, особливо, коли квітка буде рости і розвиватися, при вегетації. Коли холодну пору таку велику кількість азоту, як влітку, протягом періоду спокою рослина має відпочивати, його активне зростання небажаний.

Органічну суміш розбавляють водою і використовують отриманий розчин для поливу, якщо планується використання концентрованого добрива, тоді його вносять під самий корінь, але після поливу, щоб запобігти опікам рослини і його кореневої системи.

Якщо правильно доглядати за Кінкі протягом усього року, воно буде рости добре, і радувати своїми цвітіння. Крім того, слід зазначити, що такий фікус, як Бенджамін кінкі очищає повітря в домашніх умовах від пилу набагато краще, ніж інші кімнатні рослини. Цей факт науково доведений.

Більш докладно, про те, який слід використовувати горщик для пересадки фікуса Бенджаміна кінкі в домашніх умовах, субстрат, і як правильно виконувати процедуру, підкаже відео

Залишити коментар