Як плести косу на виворіт?

Зворотна «французька коса, має альтернативне назва – «датська» – один з варіантів швидкої, але дуже цікавою зачіски. Освоївши цей плетіння, Ви зможете створювати ще більше незвичайних укладок, як для буденного образу, так і для урочистого. Як правильно заплести таку косу і як її урізноманітнити?

Як плести косу навиворіт?

По суті, одне лише її визначення вже говорить про те, що алгоритм роботи повністю ідентичний тому, що супроводжує «французької» косі, тільки дії відображені дзеркально. І більшою мірою це відноситься до напрямку укладаються пасм. Пропонуємо Вам розглянути спочатку базову технологію для «дракончика» по центральному пробору, а потім спробувати ускладнити завдання – наприклад, зробити косу навиворіт навколо голови.

  • Вимийте голову, не використовуючи маску – обмежтеся бальзамом, інакше волосся будуть важкими, а для такої зачіски це небажано. Підсушіть їх феном, кінчики обробіть незмивною маслом або емульсією – це зробить їх акуратними, прибере електризацію.
  • При плетінні будь коси важливо, щоб волосся були слухняними, не стирчали в різні сторони, тому тримайте при собі зволожуючий спрей або чисту воду у флаконі з розпилювачем. Стайлінгові кошти небажані, оскільки вони можуть погіршити волосся.
  • Отчешите все полотно тому, за допомогою ручки-спиці на гребінці зніміть передню зону від скроні до скроні, поділіть її на 3 рівні частини. Заведіть праву під центральну, міняючи їх місцями, пальцями притримайте місце «зустрічі». Повторіть ці дії з лівого боку: тепер права пасмо повинна стати лівої, середня – на правій, ліва – середній.
  • На наступному кроці за допомогою тієї ж гребінця праворуч візьміть таку ж частину волосся за обсягом, як і будь-яка з трійки робітників. Додайте її до основної правою, заведіть під центральну. Те ж саме зробіть ліворуч.

Продовжуйте підхоплювати нові пасма з вільної маси, додаючи їх тільки до бічних робочим пасмам. Коли брати буде вже нічого, просто доплетите косу з того, що залишилося в руці. Схема дії залишається колишньою: кожна частина повинна підкладатися під центральну, а не на неї, як це роблять для створення «французької» коси. Кінчик стягніть силіконовою резинкою.

Ідеї оформлення зачіски

Така коса вже сама по собі прикраса, що привертає увагу, і, на додачу до всього, вона візуально робить волосся густіше з-за своєї технології. Тим не менше, якщо Ви хочете піти з зворотною косою на свято, Вам напевно захочеться додати до неї ще щось, щоб зробити образ більш цікавим.

  • Спосіб 1: найпростіший. Кінчик готової коси щільно затисніть в руці, не надягаючи на нього гумку. Почніть витягати ланки в бік і вгору, проходясь з плетіння зверху вниз. Чим крупніше ланка, тим сильніше його тягнуть. Тобто до кінця коса має трохи звужуватися, як це і було спочатку. Після цього потрібно обов’язково закріпити її гумкою, зачіску можна збризнути лаком.
  • Спосіб 2: шкільний. Розділіть всю масу волосся горизонтальним проділом на 2 рівні частини, з кожної сплетіть по косі від скроні, направляючи її над вухом і завершуючи приблизно на 3 пальці за ним. Зберіть обидві коси в хвіст трохи нижче верхівки, добре отчешите його, витягніть при необхідності. Оберніть підставу хвоста взятої з нього широким пасмом, закріпіть її невидимкою.
  • Спосіб 3: комбінований. Змініть напрямок плетіння, виводячи його не з маківки (або трохи вище), а з-за вуха. У такому разі коса буде огинати ззаду голову, опускаючись до протилежному боці біля потилиці м’якою діагоналлю. Коли вона виявиться доплетена, з неї, як було описано вище, витягають ланки, після чого косу згортають в пучок. Кінчик ховають, зачіску заколюють шпильками і невидимками.

Дану методику можна використовувати не тільки у «французькій» косі, де всі пасма підхоплюються за рівнями, але і в звичайному, коли маса волосся відразу ділиться на 3 частини і не зазнає збільшення їх обсягу. Дуже цікаво такий хід виглядає, якщо зробити 3 однакових хвоста на потилиці, з кожного заплести зворотну косу, розтягнути її ланки, а потім укласти коси горизонтально, формуючи великий пучок. Такою технологією люблять користуватися професіонали, які створюють весільні зачіски.

На завершення варто відзначити, що косу навиворіт можна оформляти тими ж способами, що і будь-яку іншу: робити з неї пучки, вузли, гульки, банти, використати її для «водоспаду», «корони» та інших складних зачісок. Головне, мати достатню довжину волосся для цього і вміти правильно виконати базовий алгоритм.

Залишити коментар