Засоби для інтимної гігієни: які вибрати?

Якщо складати список засобів, призначений для інтимної гігієни жінок, він вийде досить великою.

В нього будуть входити такі позиції:

 • прокладки щоденні і циклічні;
 • миючі засоби;
 • зволожуючі;
 • антисептичні;
 • пом’якшуючі.

Деякі з них є універсальними, інші класифікуються за віком та якості шкіри. Як розібратися в цьому широкому асортименті засобів для інтимної гігієни, що випускаються для жінок?

Найінтимніші з коштів

Найбільш особистими з усіх гігієнічних засобів вважаються прокладки і тампони. Був час, коли про них навіть пошепки розмовляли, і продавалися вони тільки в аптеці.

Під час менструації жінки користуються – в залежності від особистих уподобань тампонами або прокладками.

Що краще, а що гірше, на чому зупинити свій вибір?

Тампони:

 • Тампони добре вбирають, тільки якщо вони правильно вставлені;
 • Вони непомітні під одягом;
 • Їх зручно носити з собою;
 • Їх необхідно міняти кожні 4 години, інакше є ризик розвитку вульвовагініту;
 • Зі стінок піхви тампони вбирають не тільки менструальні виділення, але і будь-яку вологу, що викликає зміна кислотно-лужного балансу, і поява сухості та подразнення слизової оболонки вульви;
 • Відомі випадки токсичного шоку у жінок при користуванні тампонами;
 • Тампони доставляють хворобливі відчуття, коли їх змінюють.

Прокладки:

 • В залежності від кількості виділень можна підбирати прокладки необхідного якості;
 • Під одягом можуть виділятися;
 • Існують спеціальні футлярчики для прокладок, які не займають;
 • Суттєво обмежують рухи, можуть збиватися на бік і пропускати виділення;
 • Можна контролювати рівень виділень за допомогою прокладок, але вони створюють парниковий ефект. З-за цього патогенні бактерії посилено розмножуються;
 • Прокладками можуть користуватися діви;
 • Прокладка може натирати ніжну шкіру промежини.

Як можна побачити, однозначної ради, чим користуватися, дати не можна. І слід виходити з індивідуальних переваг. Гінекологи дають тільки 1 однозначний порада: при виборі засобів для інтимної гігієни для дівчаток варто зупинитися на прокладках або зовсім коротких тампонах, якщо доводиться активно рухатися.

Чи є необхідність у щоденних прокладках?Як можна побачити, однозначної ради, чим користуватися, дати не можна. І слід виходити з індивідуальних переваг. Гінекологи дають тільки 1 однозначний порада: при виборі засобів для інтимної гігієни для дівчаток варто зупинитися на прокладках або зовсім коротких тампонах, якщо доводиться активно рухатися.

Тільки в тому випадку, якщо із-за індивідуальних особливостей у жінки рясні виділення. Змінювати щоденні прокладки необхідно не рідше, ніж раз в 2-3 години. Незважаючи на маленькі розміри і невелику товщину вони створюють такий самий парниковий ефект, як і прокладки, що використовуються при менструації. А значить, дають поштовх до розмноження патогенних бактерій.

Здоровій жінці, постійно дотримується гігієни, не потрібні щоденні прокладки. Але якщо вже виробилася звичка до їх використання, то бажано вибирати засоби без барвників та ароматизаторів. Саме вони найчастіше бувають виною подразнення ніжної шкіри промежини.

Інтимна косметика

Який косметичний засіб краще для інтимної гігієни?

Інтимна косметика ділиться на наступні види:

 1. Мило. Відрізняється від звичайного тим, що не містить ароматизаторів і консервантів, які можуть викликати роздратування. Якщо доглядати за інтимними зонами з допомогою мила, то може відчуватися сухість шкіри. Незважаючи на те, що до складу мила часто входять екстракти лікарських трав, вплив його більш сильне, ніж у інших доглядають коштів.
 2. Гель. Це рідкий миючий засіб, в яке входять протизапальні і зволожуючі компоненти. Остання складова дуже важлива при клімаксі – в цей час природне фізіологічне зволоження зменшується. На шкіру гель діє набагато м’якше мила. Але багато жінок вважають, що гелем якісно вимитися неможливо – через м’якого впливу і пом’якшувального ефекту у них залишається відчуття липкості.
 3. Мус. Асортимент мусів в косметичних магазинах, призначених для інтимної гігієни, необґрунтовано бідний. Між тим ці засоби мають ті ж властивості, що і гелі, але через свою легкості відчуття липкості не залишають. Вони ідеально підходять для жінок з ніжною шкірою.
 4. Вологі серветки є антисептичними засобами для інтимної гігієни. Ними зручно користуватися в дорозі, коли немає можливості помитися. Випускаються серветки з молочною кислотою і екстрактами лікарських рослин. Завдяки зручній упаковці їх можна постійно носити з собою в сумочці. В деяких випадках їх використовують як серветок для рук.
 5. З зволожуючими засобами для інтимної гігієни при клімаксі жінки почувають себе набагато комфортніше. Випускаються спеціальні креми, у складі яких містяться зволожуючі компоненти і антисептики. Ці речовини одночасно пом’якшують ніжну шкіру, захищають її від сухості і блокують розмноження патогенних мікроорганізмів.
 6. Суперечки про необхідність дезодорантів для інтимних зон ведуться до цих пір. Багато гінекологи вважають ці кошти шкідливими, особливо для дівчаток, які ще не навчилися стежити за собою. Дезодоранти повинні – якщо вони складені правильно – заглушати інтимні запахи, але не мати власного. Цим умовам відповідають лише дезодоранти дорогих фірм. Всі інші виробники випускають засоби з ароматом, а це викликає ризик виникнення алергічної реакції.

Якщо є можливість усамітнитися і обробити інтимну зону дезодорантом, то чи не краще зайвий раз помитися?

Які краще вибирати засоби для інтимної гігієни? Ідеальний склад: з молочною кислотою і антисептиком, надають бактерицидну дію. Обов’язково слід звернути увагу на термін придатності – якщо воно може зберігатися більше, ніж рік у відкритому вигляді, то від покупки краще відмовитися. Занадто багато вона містить консервантів.

Звертати увагу слід і на запах – чим його менше, тим краще.

Звичайні компоненти для засобів інтимної гігієни:

 • кора дуба;
 • триклозан;
 • екстракт алое;
 • масло чайного дерева;
 • Д-пантенол;
 • деревій;
 • ромашка;
 • мімоза;
 • лаванда;
 • пачулі.

Рівень рН повинен бути нейтральним, тобто 3,3.

На етикетці обов’язково має бути напис: для щоденного використання. Тільки тоді можна бути впевненим – роздратування від засобу не виникне.

Правильно доглядати за собою

Існують особливі правила інтимної гігієни.

Якщо їх не дотримуєшся, то, незважаючи на регулярне використання інтимної косметики, можна отримати роздратування інтимної зони.

Митися слід 2 рази на день – вранці і ввечері, не зловживаючи інтимними гігієнічними засобами, щоб не порушити склад природної мікрофлори піхви. Щоденні спринцювання не потрібні.

Не слід направляти в промежину сильний струмінь води – вона вимиває корисну мікрофлору і може пошкодити ніжну слизову.

Інтимну зону не розтирають рушником, а м’яко промокають. Ідеальний варіант – одноразові паперові рушники.

Прокладки і тампони потрібно міняти не рідше, ніж раз в 3-4 години.

Засоби інтимної гігієни, що мають у своєму складі екстракти і витяжки лікувальних трав, молочну кислоту і антисептики, все одно ліками не є. Якщо з’явилися незвичні виділення або виражене подразнення, з допомогою лікувальної косметики проблему вирішити неможливо.

При змінах стану шкіри і виділень необхідно звертатися до гінеколога.

1 Коментар
ДаріяСентябрь 22nd, 2017 8:01 пп

а чому нічого не сказано про такий засіб, як менструальна чаша? Чаша більш екологічна, ніж тампони чи прокладки, більш економна, в ній не розмножуються бактерії, а також її можна не змінювати від 2 до 12 годин без шкоди для здоров’я. Жінки мають знати про таке!

Залишити коментар