Як отримати коричневий колір з гуаші?

Що необхідно для створення красивої картини або малюнка? Крім вміння малювати, ще й навички розфарбовування. Одним з найпоширеніших засобів для цього є гуаш. Але класична палітра фарб не дуже багата. Так що, беручись за роботу, варто вивчити технологію змішування фарб, зокрема, як отримати коричневий колір з гуаші.

Колірний круг – новачкам один

Добре бути художником зі стажем: знаєш всі тонкощі змішування тонів для отримання самих хитромудрих відтінків. А ось новачки можуть довго ламати голову, які кольори змішати, щоб отримати коричневий або якийсь інший колір, не входить у традиційний набір. Проте зневірятися не варто: на допомогу прийде колірний круг. У наборах гуаші хорошої якості на упаковці завжди дається таблиця, що описує компоненти для змішування. Вивчивши її, ми можемо зітхнути з полегшенням, так як отримати гарний коричневий колір при змішуванні фарб можна, і навіть декількома способами.

Тонкощі змішування

Здавалося б, що складного: скомбінували два або три тони, розмішали. Вийшов дуже темний колір – додали білої фарби, занадто світлий – підмішали чорної гуаші. А між тим, змішування відтінків – куди більш складний процес, що вимагає певних навичок. Але можна впоратися і без досвіду, якщо дотримуватися таких рекомендацій і приймемо до відома наступне:

 • якщо з’єднуємо 2 тони палітри кола, то він називається вторинним, а якщо отриману суміш додаємо до інших відтінків, то результат вже третинний;
 • для отримання коричневого тону (і всіх інших теж) не варто намешивать більше 3 кольорів;
 • занадто багато чорного для затемнення просто «з’їсть» той колір, який вам потрібен;
 • додаючи білий, варто врахувати, що тон виходить холодним. У разі отримання коричневого це може послужити погану службу, так як сам колір відноситься до панелі теплих відтінків;
 • працюючи з гуашшю, не можна забувати про те, що через 5-7 хвилин після нанесення колір істотно світліє. Так що, з’єднуючи відтінки, потрібно робити тон трохи темніше того, що планувався спочатку;
 • перш ніж змішувати кольору, потрібно розвести вибрані тони і поєднати в мазках – тоді можна буде оцінити результат суміші;
 • для отримання красивого однорідної фарби необхідного відтінку не варто змішувати гуаш різного виду. Наприклад, звичайну і ту, в яку додані флуоресцентні пігменти, так як кінцевий відтінок вийде дуже тьмяним.

7 і 1 спосіб «змайструвати» коричневу гуаш

Наше життя – низка чорних і білих смуг, причому супроводжує нас у всіх проявах існування. Так і в кольоровій гамі для малювання обов’язково присутні ці фарби. Також у палітрі кольорів є три відтінки, які не можна зробити шляхом змішування. Це небесно-синій, яскраво-жовтий і червоний або червоний. Всі інші тони можна створювати на цій базі. І найпростіший спосіб отримати коричневий – змішати три базових кольори.

Але що робити, якщо потрібен не просто коричневий, а його півтони? Для цього потрібно не тільки змінити набір основи, але і стежити за пропорціями: додавши трохи більше або трохи менше, можна отримати зовсім не те, що хотілося.

1-й спосіб

Змішуємо зелений з червоним. І ось тут виникає питання: а де ж взяти зелений, якщо в базі немає? Насправді все дуже просто: потрібно скомбінувати синій і жовтий. І тоді, підмішуючи червоний, ми на виході отримуємо третинний коричневий.

2-й спосіб

Додаємо в помаранчеву фарбу синю. Для того щоб мати в розпорядженні помаранчеву, потрібно змішати червоний колір і трохи жовтого. Для отримання красивого відтінку коричневого синій додається по чуть-чуть.

3-й спосіб

З’єднуємо червоний тон з синім і одержуємо фіолетовий. А тепер залишається додати жовту фарбу — і благородний коричневий готовий.

4-й спосіб

Цей варіант створення глибокого коричневого є багатоступеневим. Для її втілення потрібно буде змішати два вторинних кольори – сірий і помаранчевий. Перший отримуємо шляхом змішування класичного білого і синювато-чорного, а другий – червоного і яскраво-жовтого.

5-й спосіб

Кавово-коричневий з переливами виходить при змішуванні фіолетової фарби з приглушеною жовтої і кислотно-помаранчевою. Поєднуючи тони для основи, слідкуйте, щоб вони не були блідими, інакше потрібний тон буде занадто розмитим.

6-й спосіб

До помаранчевого приєднуємо світло-зелений і яскраво-фіолетовий. Це досить кропіткий шлях створення потрібного відтінку, але готовий результат – трохи блідий коричневий – коштує цих старань.

7-й спосіб

Цей варіант припаде до душі тим, хто любить процес творчості на палетці. Змішувати доведеться синій, жовтий і червоний. Але не все відразу, а для початку два тони (будь-яких), а потім вже потроху додаємо решту 3-й тон.

… і ще 1

Змішуємо зелень з синявою. Потім вводимо строгий чорний, червоний, і в самому кінці – насичений жовтий. Саме останній компонент відповідає за відтінок.

Отримуємо красиві тони

Одного опису, які кольори потрібно змішати, щоб отримати темний, світлий, блідий або яскравий коричневий, буде недостатньо. Потрібно вказати, які тони ми отримуємо в тих чи інших поєднаннях:

 • чим активніше підмішується жовтий, тим більше колір буде нагадувати охру;
 • для додання каштанового відтінку в червоний, жовтий, помаранчевий додаємо чорний колір;
 • темно-коричневий виходить в результаті змішування жовтого з червоним і чорного з білим;
 • світлий півтон – це результат додавання у готову суміш білої фарби.

Малювання, особливо фарбами, розслабляє, приносить задоволення. З великої кількості способів, які розповідають, як отримати коричневий колір з гуаші, не варто вибирати тільки один: кожен з них гідний того, щоб його випробувати. І тоді палітра картин і малюнків заграє новими цікавими тонами і півтонами.

Залишити коментар