Як чистити вуха немовляті

Немовляті потрібно чистити вуха з певною регулярністю і, звичайно, дотримуватися важливі правила. Стежити за станом вух потрібно майже з самого народження, усуваючи ризик нанесення шкоди.

У вусі здатна накопичуватися сірка, яка буде гарантувати захист від зовнішніх подразників. У більшості випадків потрібну кількість сірки здатне зберігатися, а зайве кількість виходить самостійно при самоочищенні. Легкому процесу чищення сприяє будова скронево-щелепного суглоба, адже сірка може виходити непомітно під час трапези, розмови і сміху.

Чистити вуха потрібно для того, щоб прибрати зайві залишки сірки, які присутні на вушній раковині, тому лізти у вушний канал не можна. Якщо не дотримуватися правил очищення, присутній ризик травми вушного каналу і посилення процесу вироблення секрету сірчаних, а також сальних залоз, адже він необхідний для захисту перед запаленнями.

Багато людей впевнені в тому, що при очищенні вух буде відбуватися накопичення сірки в проході, після чого з’явиться ризик формування пробки. Насправді до цього призводить старанне очищення вушних каналів. Для того щоб запобігти такий ризик, потрібно знати, як правильно очищати вуха.

Потрібно відзначити те, що багато фахівців рекомендують регулярно проводити очищення вух новонародженій дитині для того, щоб запобігти поширенню бактерій і виключити ризик розвитку запального процесу. Шкіра за вушками також потребує догляду, так як тільки в цьому випадку можна виключити ризик розвитку ЛОР-захворювань. Чистити вуха краще всього раз в десять днів, а за вушками рекомендується прочищати щодня.

Чим і як правильно чистити вуха

Для того щоб чистити вуха, краще всього використовувати ватяну паличку або ватний диск, який потрібно загорнути в тонкий джгутик.

Потрібно відзначити те, що дитині не підійдуть палички для дорослих, так як вони виявляться занадто великими. До того ж палички для дітей володіють спеціальними обмежувачами, які не дозволяють проникати глибше потрібного, внаслідок чого є можливість успішної та безпечної процедури.
Ватні палички використовують сухими або змочують у теплій кип’яченій воді, в слабкому розчині перекису водню (не більше 3%).

Можна скористатися тоненьким тампоном з вати чи марлі. У цьому випадку тампон рекомендується попередньо зволожити.
Вуха малюка потрібно трохи відтягнути вниз і назад для того, щоб ефективно чистити. На вушній раковині потрібно прибрати видиме забруднення. Пам’ятайте про те, що діяти слід з підвищеною обережністю для того, щоб не допустити появи травми.
Шкіру за вушками найкраще очищати ватяними дисками, які будуть попередньо смочены в кип’яченій воді.

Коли найкраще проводити процедуру

Ви повинні знати не тільки про те, як правильно чистити вушка, але і про те, коли рекомендується проводити цю процедуру. Медики радять проводити процедуру після купання ввечері або після годування вранці. Чим це можна пояснити?
Після годування вранці. Після смоктання у малюка починається активне виштовхування сірки, тому після вигодовування процедура проходить з максимальною легкістю.
Після купання ввечері. В цьому випадку трохи води може випадково потрапити в вушко, завдяки чому сірка стає м’якше і процес її видалення істотно спрощується. Зверніть увагу на те, що вушка потрібно захищати від води всередині, тому її потрібно прибирати. Для того щоб прибрати воду, рекомендується скористатися жгутиком з вати, причому вода обов’язково вбереться сама.

Як глибоко рекомендується чистити

Багато педіатри не радять лізти у вуха взагалі, для того щоб виключити ризик утворення пробки у малюка. Вони впевнені в тому, що чистити потрібно тільки вушну раковину. У будь-якому випадку проникати глибоко не можна.

Тільки мама може вирішити, чи потрібно раз на десять днів чистити вушну раковину. Проявляйте підвищену обережність.
Наступні рекомендації сприятимуть тому, щоб ви правильно доглядали за вушками малюка.

Вуха дитини покриті ніжною і тонкою шкірою, яку легко пошкодити. З цієї причини їх можна очищати, тільки якщо у виконавця процедури нігті коротко підстрижені. Ще один варіант – це скористатися медичними рукавичками, які запобігають ризик появи подряпини.
Ватяну паличку всередину вуха не можна засовувати. Ви можете очищати тільки вушну раковину.
Не можна чистити вушка сірниками або зубочистками навіть якщо ви намотали ватку. Такі підручні засоби сприяють підвищенню ризиків.

Коли потрібна медична консультація

Перш за все, до лікаря треба звернутися, якщо мама чистила вушка своєму малюкові і помітила кров. В цьому випадку є ризик, що всередині було щось зачепили і виникла проблема без допомоги фахівця здатна призвести до небажаних наслідків.

Якщо дитина починає голосно плакати, коли йому чистять вушка, зверніться до лікаря. Ви повинні виключити ризик відхилень. Якщо малюка турбує вушко, а в ньому накопичилося занадто багато сірки, зверніться до лікаря, який проведе огляд і процедуру з очищення з допомогою спеціального приладу.

Залишити коментар