Харчова цінність молока

Всі люди хочуть харчуватися максимально правильно, смачно і корисно. Тому натуральні продукти зараз дуже популярні. Якщо у виборі овочів, фруктів, риби і м’яса смаки у людей різні, то у виборі молока великої різниці у смаках немає. Вибирають козяче або коров’яче.

Користь продукту

Молоко – це необхідний для здоров’я продукт. Завдяки його жирності наші органи насичується цінними мікроелементами. А мікроелементів у ньому багато: кальцій, мідь, фтор, молібден, калій, магній та інші. Також в цій рідині багато вітамінів (А, Е, D, С), амінокислот, білок та інші корисні елементи.

Ця корисна рідина допомагає при:

 • безсонні;
 • зниження імунітету;
 • зниженому гемоглобіні;
 • панкреатиті;
 • неврозах;
 • головних болях;
 • серцево-судинних захворюваннях.

Корисно вживати його при застуді, печії і підвищеній кислотності. Напій знижує тиск, зменшує ймовірність інфаркту та інсульту. А ще він зміцнює кістки і зубну емаль, завдяки великій кількості кальцію.

Молоко кози засвоюється організмом людини на 100 %.

Причому пити його можна сирим, так як у кіз є дуже сильний імунну ген, з-за якого вони не хворіють на бруцельоз і туберкульоз.

Якщо випивати 50 мл цього напою, можна допомогти організму виробити імунітет до цих захворювань. Тобто, цей напій корисніше коров’ячого.

До речі, багато хто вважає, що годує мамі обов’язково треба пити цю рідину. Тоді і грудне молоко буде мати необхідну жирність. Насправді, молоко у молодої мами буде досить поживним незалежно від того, вживає вона цього продукт чи ні. Як підвищити жирність молока у мами, яка годує грудьми? Просто треба правильно харчуватися, включати в раціон і м’ясо, і овочі, і крупи. А ще необхідно годувати дитину на вимогу, частіше давати груди. За двох їсти не треба, це не допоможе підвищити цінність молока.

Чим можна визначити жирність молока?

Всередині рідини знаходяться жирові сполуки – маленькі кульки. Вони визначають цей важливий показник. Так як воно включає дрібні жирові кульки і альбуміни, то засвоюються ці сполуки людиною легко.

Яке молоко більш цінне – кози чи корови?

Загалом, показники не дуже сильно відрізняються, але у козячого все-таки трохи вище. Жирність козячого молока — приблизно 4-9%. А жирність коров’ячого молока складає від 3,5 до 6%

Якщо ви купуєте цей продукт в магазині, можна просто подивитися показник на упаковці. Однак, якщо ви берете його у друзів або на ринку, доведеться тестувати його в домашніх умовах. Адже тварини пасуться в різних умовах, на різних пасовищах, у них різна спадковість, від цього і залежить цінність продукту. Хоча і в лабораторіях, використовуючи спеціальний прилад, визначають усереднений відсоток цього показника. Тому точно на упаковці він не може бути вказаний. Якщо ви проведете тест, дізнаєтеся цей показник точно.

Простий спосіб вимірювання жирності

Дізнатися цю величину можна і без спеціального приладу для вимірювання жирності молока. Щоб виміряти (жирність продукту, необхідні наступні прилади: чорний олівець, лінійка і склянку з гладкою поверхнею. Підготувавши інструменти, приступайте до самого процесу.

Етапи виміру:

 1. зовнішню поверхню склянки протріть спиртом;
 2. відміряйте десять сантиметрів від основи склянки і фломастером зробіть позначку;
 3. вниз зробіть додаткові позначки по міліметрам, опускаючись до 9 см;
 4. влийте 100 мл напою і залиште склянки на 12 годин;
 5. за цей час піднімуться вгору вершки;
 6. кожен міліметр, починаючи з верхньої позначки, що позначає 1% жирності.

Якщо ви хочете визначити цей показник в сирі, використовуйте наступний спосіб:

 1. виміряйте жирність молока, потім його обсяг;
 2. ще треба знати вага отриманого сиру – тому зважте його;
 3. поділіть початковий вага продукту на отриманий, не враховуючи вагу «відходів»;
 4. тобто, вага напою розділіть на вагу сиру і помножте на жирність молока.

Отже, можна легко дізнатися цей важливий показник будинку без складних приладів. Пийте цей корисний напій і будьте здорові.

Але не забувайте, що не можна вживати його у великих кількостях, інакше може турбувати здуття і запори.

Залишити коментар