10 продуктів в яких кальцію більше ніж у сирі

Прийнято вважати, що для поповнення запасів кальцію потрібно їсти більше сиру. Так, він дійсно корисний для нігтів, кісток і зубів. Але є продукти, в яких вміст кальцію ще більш високий.

Продукти з високим вмістом кальцію

Отже, розглянемо 10 продуктів, в яких кальцію міститься навіть більше, ніж у сирі:

  1. Шкаралупа. Хоча повноцінною їжею вважати її не можна, в шкаралупі одного яйця (у п’яти грамах) міститься цілих два грама кальцію, і такого високого змісту немає ніде. Щоб покрити добову потребу, потрібно спожити всього половину чайної ложки шкаралупи, а сиру б знадобилося близько 1200 р. Для приготування порошку потрібно промити сировину, прокип’ятити п’ять хвилин для знищення бактерій, потім подрібнити і з’їсти або додати в будь-яку страву.
  2. Пармезан. Це справжній лідер серед молочних продуктів з вмістом кальцію, якого тут в ста мг порядку 1180 міліграмів, і це навіть більше, ніж добова потреба дорослої людини. Білка тут теж чимало, а ще є що сприяє засвоєнню кальцію вітамін Д. В інших твердих сортах сиру розглянутого елемента теж чимало. Але варто пам’ятати, що продукти цієї категорії калорійні, тому при зловживанні можуть сприяти набору ваги.
  3. Кунжут – рекордсмен за вмістом кальцію серед усіх джерел рослинного походження: на 100 грамів доводиться 975 мг. Але є кілька нюансів. Перший: майже неможливо з’їсти 100 г кунжуту за раз, і частіше він додається в випічку. Другий нюанс: у насінні міститься фитиновая кислота, що перешкоджає повноцінному засвоєнню кальцію. Але його можна нейтралізувати, якщо спочатку замочити продукт на кілька годин в прохолодній воді, а потім термічно обробити, наприклад, підсушити в духовці або на сухій сковороді.
  4. Консервовані сардини з кісточками в маслі. І саме при такому поєднанні зі ста грамів продукту можна отримати до 380 мг кальцію. Більша його частина міститься в кістках, які в консервах присутні. А додавання олії, що містить трохи менше 70% добової норми вітаміну Д, забезпечує повноцінне і правильне засвоєння елементу. Жири в консервованих сардинах теж є, але їх не більше 11 грамів, і вони поліненасичені, тобто завдають мінімальної шкоди організму.
  5. Сир тофу. Він може містити від 200 до 350 мг кальцію на 100 г, залежно від конкретного виду продукту. Виготовляється тофу з сої, і він дуже корисний, тому що багатий білком, необхідним для росту м’язової тканини та формування нових клітин тканин людського організму. Калорійність невисока, тому продукт можна сміливо вважати дієтичним, і його можуть вживати вегетаріанці.
  6. Мигдаль. У ста грамах смачних горішків понад 210 мг кальцію і чимало білка – близько 20 міліграмів. Але тут, як і в кунжуті і інших рослинних продуктах, є фитиновая кислота, яка заважає засвоєнню кальцію. Щоб зменшити її вплив, мигдаль можна на ніч замочити у воді. Також варто пам’ятати, що горіхи дуже калорійні, тому вживати багато не рекомендується.
  7. Часник. Дивно, але і в ньому кальцій теж є, причому в значних кількостях – до 180 міліграм. Свіжий часник після вживання викликає специфічний виходить з рота запах, але якщо додавати в гарячі страви, то вони будуть ароматними, а від вас погано пахнути практично не буде. Продукт корисно вживати в сезон застуд, адже він має антимікробну ефектом. А ще часник при регулярному вживанні нормалізує рівень цукру в крові і істотно знижує ризики розвитку серцево-судинних захворювань.
  8. Петрушка. У ста грамах цієї зелені трохи менше 140 міліграмів кальцію. Зрозуміло, що покрити добову норму елемента петрушкою нереально, але якщо постійно додавати в страви, вони точно стануть корисніше. У такий зелені міститься ще одна важлива речовина – аскорбінова кислота. А вітамін С підвищує імунітет і знижує проникність судинних стінок.
  9. Молоко. Батьки вмовляють дітей пити цей напій не даремно, і все ж кальцію в ньому не так багато, як у перерахованих вище продуктах – близько 120 міліграмів. Але що входять до складу лактоза і вітамін Д роблять ступінь засвоєння елемента максимальною. Крім того, за один раз можна сміливо випити 250-300 мг молока. Але, по-перше, напій не рекомендується людям з непереносимістю лактози. По-друге, він містить насичені жири і може підвищувати рівень холестерину, так що не варто зловживати.
  10. Фундук. І знову в списку горіхи, а в цьому виді близько 110-115 міліграмів кальцію, що чимало. Зміст рослинного добре засвоюваного білка теж досить високо – 15 грамів. Так що фундук корисний не тільки для кісток, волосся, нігтів і зубів, але і для м’язів і імунної системи. Але калорійність продукту дуже висока і досягає 620 кілокалорій, так що якщо ви стежите за фігурою, то з’їдати в день більше 20-40 грамів не рекомендується.

Це були продукти, багаті кальцієм і містять його в не менших кількостях, ніж сир.

Залишити коментар