Візерунок «лусочки» — схема, опис і техніка виконання спицями

В’язання спицями – одні з найпопулярніших видів хобі у сучасних дівчат та жінок. Деякі представниці прекрасної статі можуть годинами провести за своїм улюбленим заняттям, спостерігаючи, як з простого клубка ниток вони своїми руками можуть створювати надзвичайно красиві і оригінальні шедеври.

До того ж це хобі може виявитися корисним. Багато жінок із задоволенням в’яжуть светри та інші предмети одягу для себе і своїх дітей, а в деяких випадках навіть встигають в’язати красиві речі і аксесуари на замовлення.

Одним з найпопулярніших візерунків для в’язання спицями є «лусочки». Він відмінно підходить для виконання жіночих, дитячих і жіночих кофт, джемперів, пуловерів і светрів, а також шапок і шарфів.

Крім того, нерідко даний узор використовується для обв’язування країв і манжет різних в’язаних виробів. У даній статті ви знайдете докладний опис виконання даного малюнка і зможете застосувати його на практиці.

Схема і опис в’язання спицями візерунка «лусочки»

В’язання візерунка «лусочки» має раппорт 8 петель плюс 2 кромочні. Слід обов’язково враховувати, що після провязывания одного рапорту у висоту початковий ряд коротшає, оскільки утворюється хвилястий край. Саме тому перед тим як приступити до виготовлення будь-якого виробу подібним візерунком, необхідно пов’язати невеликий зразок, з допомогою якого розрахувати кількість раппортов і початкових петель, які вам потрібні.

Схема виконання візерунка «лусочки» спицями виглядає наступним чином:

 • всі петлі в першому ряду слід пров’язати виворітними;
 • у другому ряду в’яжіть всі петлі лицьовими, і після кожної з них робіть одиночний накид;
 • третій ряд – зроблені в попередньому ряді накіди скиньте, а всі петлі провяжите лицьовими, витягаючи їх за рахунок скинутих накидов;
 • у четвертому ряду вам необхідно сформувати об’ємні елементи шляхом провязывания семи довгих петель разом однією виворітного. Робити це звичайної спицею вкрай незручно, тому багато умільці в якості допоміжного інструменту використовують тут гачок;
 • для цього гачок вводять за полупетли семи петлі на лівій спиці, захоплюють їм робочу нитку і витягують петлю, яку потім перекидають на другу спицю. Сім провязанных петель, у свою чергу, скидаються. Оскільки після виконання цієї дії ширина виробу значно скорочується, а сама плетена тканина зіщулюється, необхідно після кожної подібної провязки вив’язати сім нових петель з наступної петлі;
 • для цього з неї слід пров’язати лицьову, зробити накид, повторити цю дію ще 2 рази, потім пров’язати ще лицьову і скинути отриманий результат з лівої спиці. Повторіть послідовність цих рухів до кінця ряду, включаючи кромочную, і ви побачите, що з-під ваших рук виходить перший ряд «лусочок», що володіє гарним хвилястим краєм з пишних елементів;
 • всі петлі п’ятого ряду провяжите виворітними;
 • в шостому – особові з накидами після кожної з них;
 • у сьомому ряду вам доведеться робити петлі лицьовими, а накіди – скидати;
 • у восьмому ряду знову виконайте «лусочки» аналогічним чином, але трохи змінити їх порядок. Перенісши першу кромочную на другу спицю, вывяжите сім нових петель з однієї, а наступні сім – провяжите всі разом виворітною. Таким чином, отримані «лусочки» почнуть будувати в шаховому порядку. Далі продовжуйте в’язання у висоту, повторюючи послідовність рядів з першого по восьмий.

В’язати візерунок «лусочки» спицями зовсім не так складно, як може здатися, і саме тому він користується заслуженою популярністю у досвідчених майстринь. За великим рахунком, зв’язати візерунок «лусочки» зможе і починаюча в’язальниця, однак, їй для цього доведеться трохи потренуватися. Щоб «набити руку», краще всього спробувати пов’язати цим візерунком шарф або просто широке і довге полотно. Виконавши такий виріб, ви також зможете розібратися, яка щільність візерунка «лусочки», створеного вашими руками з певного сорту ниток.

Варіанти моделей для в’язання спицями візерунком «лусочки»

З допомогою візерунка «лусочки», який отримав свою назву із-за зовнішнього вигляду, з лицьового боку нагадує луску риби, можна виготовити різні моделі. Це і довгі і теплі шарфи або снуди, і пончо, і оригінальні шапочки для дорослих та дітей, і м’які і елегантні пуловери і жакети, вишукані туніки та багато-багато іншого.

Зокрема, ви можете звичайними спицями створити чудову кофточку візерунком «лусочки» або «листочки», інструкція з в’язання якої представлена далі:

 • на спиці № 3,5 наберіть 114 петель. Вже з першого ряду починайте в’язати основний візерунок. Загальна кількість раппортов малюнка в кожному ряду складе 14 плюс 2 кромочні. В’яжіть так до тих пір, поки не отримаєте потрібну висоту переду кофтинки;
 • спинку виконайте абсолютно аналогічно. У вас повинно вийти 2 однакових прямокутника;
 • для виготовлення рукава на ці ж спиці наберіть 66 петель. Таким чином, у вас вийде 8 «лусочок» в кожному ряду і 2 кромочні. Провязав 5 раппортов основного малюнка, починайте поступово збільшувати ширину рукава і доведіть виріб до потрібної довжини і ширини залежно від розміру і типу пряжі. Аналогічним чином виконайте другий рукав;
 • 2 пов’язаних великих полотна акуратно з’єднайте на плечах. При цьому у вас має піти приблизно по 7 сантиметрів тканини на плечі і 30 сантиметрів – на горловину. З основними полотнами з’єднайте рукави і зшийте їх з боків. При бажанні ви можете залишити розрізи з боків.

Цю ж модель можна виконати за допомогою візерунка «листочки», схема в’язання якого аналогічна «лусках», і від цього вона не втратить своєї привабливості. Взагалі, самі оригінальні і красиві вироби можна зв’язати у себе будинку своїми власними руками і звичайними спицями.

Якщо ви не вмієте в’язати, обов’язково спробуйте і через деякий час не зможете відірватися від цього захоплюючого заняття. До того ж ви завжди зможете приготувати для своїх близьких бажаний подарунок, який обов’язково сподобається кожному!

Залишити коментар