Виготовлення килимка з винних пробок: послідовність дій

Дивовижні властивості кори коркового дуба по достоїнству оцінили не тільки виробники і любителі вина, але і шанувальники хенд-майд. Природні особливості цього матеріалу дозволяють йому однаково добре зберігати і примножувати смакові якості вина, і ефективно знімати з ніг статичну електрику, запобігаючи спазм судин і судоми кінцівок.

Дуже зручно використовувати килимки з корків від вина у ванній кімнаті, в передпокої біля стільця, на якому знімають взуття і в туалеті, а якщо зробити з них масажер і катати його ногами після трудового дня протягом 5 хвилин, зніме втому як рукою.

Також в інтер’єрі корки від вина можуть використовуватися для виготовлення красивих і практичних речей, які допоможуть прикрасити й урізноманітнити приміщення, зробити його індивідуальним, а декор незабутнім.

Це можуть бути дитячі вироби у вигляді звіряток, панно і картини з корків від вина, а також ваза для сухих квітів і ключниця, скринька для дрібниць, підставка під гаряче і багато іншого.

Робимо килимок

Для того, щоб своїми руками виготовити зручний, практичний килимок, який можна буде використовувати як у ванній кімнаті, так і в коридорі, знадобляться наступні інструменти і матеріали:

 • багато винних пробок;
 • обробна дошка (краще дерев’яна);
 • гострий ніж;
 • наждачний папір;
 • клейовий пістолет;
 • новий гумовий килимок або шматок старої клейонки для основи.

Для початку визначаємося з розмірами майбутнього килимка і готуємо відріз клейонки та гумової основи потрібного розміру. Бажано заздалегідь хоч би приблизно прорахувати необхідну кількість пробок (з невеликим запасом).

Це потрібно для того, щоб у самий розпал роботи не довелося судорожно десь шукати заготовки і готувати їх до роботи.

Зробити розрахунок необхідної кількості пробок від вина дуже просто: сама звичайна середньостатистична пробка має розмір 2,0х3,5 см, шляхом простих арифметичних підрахунків можна запросто визначити необхідну кількість елементів. Приміром, на килимок 60*40 см потрібно близько 170-175 штук.

Послідовність дій

Коли всі розрахунки зроблені, а матеріали зібрані в купу, можна приступати до підготовки заготовок до роботи:

 1. пробки потрібно розрізати навпіл уздовж на обробній дошці з допомогою ножа;
 2. після цього зрізи потрібно зачистити наждачним папером;
 3. половинки заготовки можуть трохи відрізнятися довжиною, але це можна буде виправити в процесі роботи;
 4. після підготовки всіх заготовок необхідно провести примірку пробок на основу;
 5. потрібно викласти один вертикальний і один горизонтальний ряд заготовок по краю основи для того, щоб оцінити наскільки вдало вони укладаються в габарити килимка. Якщо все добре складається можна приступати до поклейке заготовок на основу;
 6. кріплення заготовок рекомендується починати по периметру майбутнього килимка, щоб вийшло щось на зразок рамки. Це дозволить створити рівні краї виробу, а все не збігаються за розміром заготовки можна буде підігнати і укласти всередині композиції;
 7. наносити шар клею необхідно рівномірно на плоску частину заготовки і після щільно притискати її до основи, склеювати заготовки між собою не потрібно. Аналогічним способом необхідно починати викладання картин з корків від вина – від країв до середини;
 8. розташовувати заготовки усередині килимка можна як завгодно, все буде залежати від вашого терпіння і фантазії. Це можуть бути рівні ряди, пересічні лінії або складна художня композиція;
 9. після того як всі заготовки покладені та закріплені килимок можна вважати практично готовим до експлуатації, залишається тільки покрити його шаром клею ПВА або матового лаку.

Аналогічний килимок можна зробити, використовуючи в якості основного матеріалу пробки від шампанського, тільки розрізати їх потрібно поперек на дві рівні по висоті, але відрізняються діаметром, кружечка.

Інші вироби з пробок

Крім теплих, екологічно чистих і приємних на дотик килимків для ванної кімнати або коридору, можна змайструвати безліч корисних і креативних виробів з корків від вина, які прикрасять інтер’єр будь-якого приміщення.

Так, нарізані кружками, товщиною 1 сантиметр винні пробки можна використовувати для прикраси нудною дерев’яної шкатулки, картини або звичайною підставки під гаряче.

Застосування декору з корків від вина стане стильним доповненням практично в будь-якому інтер’єрі. Стильні та зручні ключниці з корків від вина допоможуть завжди бути під рукою ключів від квартири або машини.

Підставки для чашок уберегти меблі від появи розлучень, годинник, задекоровані красивими гуртками з пробок, зроблять інтер’єр стильним і неповторним, а вази з корків від вина різного діаметра запросто зможуть стати родзинкою всього приміщення.

Плідної вам рукоділля і красивих виробів!

Залишити коментар