Розпис келихів: як зробити декор своїми руками?

Звичайні скляні келихи – це дуже нудно навіть для тих, хто віддає перевагу мінімалізм до дрібниць. Щоб зробити фужери більш красивими і привабливими, їх можна розписати. Техніка розпису по склу може бути як простою, так і складною – тут все залежить від того, який результат ви хочете отримати в результаті.

Існують методи, з якими, за фактом, може впоратися навіть маленька дитина, що володіє старанністю й акуратністю.

Словом, якщо ви бажаєте якось урізноманітнити зовнішній вигляд посуду, спробуйте декорувати її самостійно!

Для цього вам будуть потрібні ватяні палички, пензлі та фарби – наприклад, акрилові. У ряді випадків можна використовувати навіть звичайний лак для нігтів.

Розпис келихів своїми руками – це цікаве і захоплююче заняття, яке, до того ж, несе певну користь. Наприклад, якщо ви робите це на власне весілля, ви можете істотно заощадити на послугах дизайнера. До того ж, ви напевно залишитеся горді собою зважаючи на те, що головний декор на столі молодят буде виконаний вашими власними руками.

Розфарбовувати фужери можна акриловими або вітражними фарбами.

В техніці малювання використовуйте свою фантазію – дайте їй волю і дотримуйтесь уяві. Але не забувайте про акуратності.

Отже, як зробити розпис келихів оригінальною?

Точкова техніка

Найбільш простий спосіб розпису фужерів – точкова техніка. З нею впорається навіть людина, що далекий від рукоділля та декору. Стриманість і обережність у своїх діях є тут єдиними умовами для одержання гарного результату. Підсумок точкового розпису келихів на весілля – «нарядні», красиві і елегантні фужери.

Бульбашки, які ми з вами будемо малювати, можуть виглядати як різнокольорове конфетті, так і як бульбашки шампанського. Найпростіше виконувати розпис одним кольором, і для цього краще вибирати металеві відтінки – срібло, золото або бронза. Останні два кольори фарби для розпису зроблять вашу посуд особливо розкішною.

Рівень складності точкового розпису келихів низький – з ним може впоратися навіть дилетант у художньо-оформлювальної практиці. Трафарет для розпису келихів в даному випадку не буде потрібно – вся робота проводиться суто вручну, без особливої попередньої підготовки.

Для того щоб оформити фужери в техніці конфетті, вам потрібно:

 1. Акрилова фарба, бажано металликовых відтінків (також підійдуть контурні фарби або навіть простий лак для нігтів, але все ж, акрил з перерахованого вважається найбільш стійким);
 2. Ватні палички (також підійде звичайний грифельної олівець з гумкою на протилежному кінці, або тонка кисть з жорсткою щетиною);
 3. Рідина для знежирення поверхні (етиловий спирт, ацетонсодержащая рідина для зняття лаку, розчинник).

Перш ніж приступити до роботи, вам буде потрібно знежирити поверхню келихів. Для цього потрібно ретельно обробити їх перерахованими в третьому пункті розчинами (точніше, одним з них, на вибір). Рясно змочіть ватяний диск в обраному розчині або рідини і ретельно обробіть їм посуд, приділяючи особливу увагу тим місцям, де буде наноситися малюнок.

Коли закінчите, простежте за тим, щоб на оброблених місцях не залишалося ворсинок від вати або ватного диска. Ця маніпуляція обов’язкова для всіх видів і технік розпису, а також для будь-якої фарби, яка при цьому використовується. Якщо ви станете наносити пігмент на жирну поверхню, навряд чи вам вдасться насолоджуватися отриманим результатом протягом довгого часу, оскільки незабаром фарба облупиться і зійде.

Інструкція з нанесення точкового малюнка:

 • Після того, як ви вимили келих і знежирити поверхню, видавіть трохи фарби в плоский посуд (якщо вам шкода посуд, використовуйте звичайний файл для паперів);
 • Келих поставте денцем вниз;
 • Вмочіть кінчик ватної палички або кисті в лак або фарбу;
 • Почніть наносити точки у напрямку зверху вниз, тобто від дна келиха до його шийки;
 • В процесі нанесення гуртків, стежте за тим, щоб фарби на ватної палички або кисті було достатньо, а малюнок не мав залисин і розлучень;
 • Якщо ви використовуєте знамениту техніку «point to point», ви можете сформувати з маленьких точок різноманітні рослинні або геометричні орнаменти, або ж імпровізовані хаотичні візерунки;
 • Якщо ви бажаєте обмежитися лише точковим рівномірним візерунком, у підстави ставте точки ширше і побільше, а донизу – тонший і дрібніші.

Великі точки найкраще робляться гумкою від олівця, а дрібні – кінчиком ватної палички (можна використовувати таку з загостреним кінцем).

Якщо ваша фарба токсична (або ви не впевнені в тому, що не токсична), намагайтеся при розпису келихів акриловою фарбою відступати від горлечка хоча б два сантиметри. А бажано – ще більше, щоб уникнути негативних наслідків. Вітражний розпис, якою зазвичай покривається весь фужер, робиться суто з метою декорування – такі келихи не використовуються за призначенням, вони покликані служити тільки як прикрасу. Обов’язково залишайте шийку чистим, якщо питво з даної посуду усе ж передбачається.

Якщо ви малюєте контурними фарбами, які випускаються в тюбиках з аплікаторами, настійно рекомендуємо вам заздалегідь потренуватися на аркуші паперу. Ви повинні ставити однакові точки, приблизно на одному і тому ж відстані один від одного, з однаковим натиском.

Після того, як процес декорування буде завершено, вам потрібно дати келиху висохнути. Для цього потрібно прочитати інструкцію по випаленню, якщо така є всередині упаковки з пігментами. Зазвичай маркери та контурні фарби висихають самостійно за добу і не потребують випаленні.

Якщо ж розпис келихів була проведена вітражними фарбами або акрилом, ймовірно, потрібно закріпити орнамент в теплі. Для цього потрібно поставити фужери в розігріту до 150 чи 170 градусів духовку і залишити там близько півгодини. Після цього слід вимкнути піч, але не виймати з неї келихів, а дати їм висохнути всередині природним шляхом. Ця маніпуляція необхідна для того, щоб келихи зберігали свій візерунок протягом довгого часу. Запікання особливо актуально для тих, хто використовує посудомийну машину і планує використовувати посуд постійно.

Лак для нігтів сохне дуже швидко, але не є стійким. Тому використовувати його для подарункового набору небажано. А ось для розпису напередодні тематичних вечірок, як кажуть, «на раз», кращого барвника просто не знайти.

Малюнки на фужерах

Якщо точкова техніка вас не влаштовує, і ви відчуваєте в собі більший художній потенціал, ви можете попрацювати над справжніми повноцінними зображення на посуді. Для цього вам знадобляться різнокольорові акрилові фарби і пензлі різного розміру. Не зайвими в даному разі стануть трафарети.

Настійно рекомендуємо вам заздалегідь потренуватися на дешевих скляних келихах, особливо якщо ви плануєте декорувати більш дорогу посуд.

Найкраще малювати на фужерах подобу квітки, адже вони й самі за своєю формою нагадують квіти. На ніжці можна зімітувати стебло, а на самому келиху – розпустилася бутон. Така техніка допоможе вам зробити по-справжньому розкішний, вишуканий посуд.

Щоб виконати декор такого роду, вам потрібно наслідувати нескладної інструкції:

 • Обезжирьте поверхню келиха (попередньо вимийте його з миючим засобом, дайте висохнути, а потім протріть обраним розчином);
 • Розмішайте фарби на палітрі до отримання потрібних відтінків. Щоб отримати пастельні тони, рекомендуємо вам змішувати акцентний пігмент з білилами;
 • Намалюйте широкою кистю пелюстки. Взявши колір трохи темніший, а кисть трохи тонше, на них можна намалювати своєрідні прожилки;
 • Далі вам потрібно намалювати тичинки. Для цього знадобиться темний відтінок фарби і все ті ж ватні палички. Тичинки малюються прямо біля основи келиха, де денце переходить у ніжку;
 • При бажанні, можна додатково декорувати отриманий квітка блискітками або вітражними фарбами, щоб надати йому ще більше шарму, розкоші, і звичайно, оригінальності.
 • Випал келихів проводиться так само, як у першому випадку. Якщо ви дотрималися технологію правильно, у вас повинен вийти дуже красивий і яскравий декор.

Такі фужери можна використовувати не тільки на весіллях або тематичних вечірках, але і при будь-якому випадку, аж до стандартного прийому гостей. Вам не доведеться думати над оригінальною сервіровкою, тому що «програма максимум» вже виконано, і у вашому арсеналі є рукотворні вироби.

Нехай натхнення не покидає вас!

Залишити коментар