Вчимося плести цікаві вироби з дроту або мотузки

Останнім часом в моду входять речі, зроблені своїми руками. Причому хенд мейд популярний не тільки в одязі, але і в прикраси: браслети, буси, домашній обстановці, загалом, у всьому, на що у вас вистачить фантазії і творчого потенціалу.

Все більше людей захоплює плетіння з мотузок і шнурів. У різних техніках умільці створюють просто приголомшливі речі, побачивши які хочеться якомога швидше освоїти таке ремесло.

Освоюємо плетіння браслетиків з мотузок

Напевно, перше, що освоюють люди, які вирішили створити щось з допомогою мотузок – це плетіння браслетів.

Для створення прикраси на руку вам знадобиться:

 • мотузка яскравого забарвлення;
 • застібка, краще всього вибирати металеві заглушки з кільцями;
 • ножиці;
 • свічка;
 • плоскогубці.

Перед створенням браслета вам потрібно визначитися з довгої мотузки, припустимо, ми візьмемо шматок завбільшки 1 метр. Кінці мотузки потрібно обпалити над полум’ям свічки. Тепер складіть мотузку навпіл і зробіть петельку.

Далі протягніть через неї довгі кінчики шнура і зробіть наступну петлю. Така схема буде повторюватися, поки ви не отримаєте виріб потрібної величини.

Коли браслет буде потрібного розміру, витягніть довгі кінчики мотузки через петлю і з зусиллям затягніть її.

Надлишки шнура відріжте, місце зрізу обережно оплавьте над свічкою. Закріпіть на майбутньому браслеті застібки і виріб готовий.

На руці буде дуже красиво виглядати декілька яскравих браслетів, тому освоївши техніку, можете створити багато прикрас.

Плетіння стильною ланцюжки з мотузки може бути виконано за такою ж схемою, в результаті у вас вийде оригінальний комплект.

Освоюємо плетіння оригінального килимка з мотузки

Схем плетіння килима з шнура або мотузки існує дуже багато, але ми розглянемо найпростіший варіант і створимо штучку, яку зможуть зробити навіть самі недосвідчені майстрині.

Для творчості потрібно:

 • будь-яка мотузка або шнурок (кольори значення не мають, все залежить лише від ваших побажань);
 • шматок шпагату;
 • ножиці;
 • клей.

Послідовність дій наступна:

 • визначтеся з кольором і розміром майбутнього килимка. Наприклад, щоб створити кругле виріб діаметром 1 м, вам знадобиться близько 70 м мотузки;
 • обрану мотузочку розділіть на 3 рівні частини і сплетіть з них саму звичайну косу, зафіксувавши кінчики шматками шпагату;
 • тепер з отриманої коси потрібно сформувати килимок. Для цього почніть складати мотузку по колу, а для міцності яруси в деяких місцях фіксуйте шпагатом. Коли косичка підійде до логічного завершення, зафіксуйте її кінець спершу ниткою, а потім ще і клеєм для міцності.

Такі вироби можна робити не тільки круглої, але і будь-якої іншої форми: квадрат, прямокутник і навіть трикутник. Для цього просто доведеться плести кілька косичок, після чого скріплювати їх між собою. Дайте волю фантазії і вас вийдуть просто чудові килими.

Розглядаємо спосіб плетіння гамака з мотузки

Для плетіння такого гамака вам знадобиться терпіння і певна вправність, так як основа вироби буде повністю виготовлена з шнура.

Для виконання роботи знадобиться:

 • міцний шнур (як мінімум 150 м);
 • дерев’яні планки з 80 см – 2 шт.;
 • ножиці.

У кожній планці треба просвердлити по 6 отворів на відстані близько 5 см один від одного.

При роботі варто звернути увагу на ширину отворів, вона повинна бути такою, щоб шнур, складений удвічі, міг у неї вільно пройти.

Далі розділіть шнур на 12 рівних шматків. При цьому врахуйте, що довжина кожного має в 3 рази перевищувати розмір майбутнього гамака.

Підготовлені шнури просуньте по 2 отвори в планці, зовнішні кінці повинні залишитися не менше 1,5 м. Зав’яжіть їх спершу між собою, а потім зробіть петельку, на якій надалі буде кріпитися виріб.

Тепер кінці шнурка, які знаходяться всередині, треба пов’язувати за два між собою, роблячи вузли. При цьому стежите, щоб у вузлі один шнур були з однієї дірочки планки, а інший з довколишній.

Проробивши всі маніпуляції, ви побачите перший створений ряд гамака. Повторіть запропоноване плетіння шнурів, створюючи ряд за рядом. Особливу увагу звертайте на те, що в’язати вам потрібно кінці шнура з сусідніх отворів, а не одного.

При виконанні вироби намагайтеся, щоб клітинки виходили однакового розміру і при цьому не занадто великі, так як чим менше комірки, тим міцніше гамак.

Коли довжина вашого виробу буде достатньою, щоб ви могли в ній відпочивати, кріпите другу планку. Для цього протягніть кінці шнурів по 2 штуки на один отвір, але беручи мотузочки з різних виходів.

Зв’яжіть кінці між собою, а потім ще воєдино, з’єднавши і зав’язавши пару вузлів. Зробіть петлю, на яку будете вішати гамак, і можете випробувати своє творіння.

Таке плетіння з мотузок і шнурів своїми руками дуже затягує, причому неважливо, що ви робите: браслети, ланцюжки, гамаки, килими або щось інше. Головне, щоб вам подобалося заняття, а нові творчі ідеї самі прийдуть з часом. Удачі!

Залишити коментар