Як зробити декупаж стільця в різних стилях своїми руками?

Однією з найбільш популярних технік хенд-мейд є декупаж. Дослівно це перекладається як «вирізати», а суть методу полягає в декоруванні поверхні з допомогою паперових картинок. Відомо, що ідеально виконаний декупаж можна порівняти з розписом по дереву.

Практично у кожного є старі елементи меблів, які викинути шкода, але і місця для них у новому інтер’єрі теж немає. Красиво зроблений декупаж стільця може подарувати будь-якому старому елементу меблів абсолютно нове життя.

Дану роботу можна абсолютно легко зробити своїми руками, для цього потрібно трохи старанності та фантазії, і в результаті вийде унікальний виріб, яке обов’язково прикрасить будинок. Давайте розглянемо, як зміняться дерев’яні стільці, якщо їх задекорувати в стилі декупаж.

Історія декупажу

Незважаючи на те що у нас це порівняно нове заняття, для прогресивного світу воно далеко не нове. Відомо, що перші картинки для меблів використовувалися в Німеччині вже в 15 столітті.

Італійці почали широко застосовувати цю техніку в 17 столітті. Хоча в той час такий «хенд-мейд» вважався мистецтвом бідних, так як папірці виглядали не дуже акуратно і тільки імітували справжні інкрустації.

Коли про це дізналися в Англії, вже в продаж надійшли спеціальні листи з аплікаціями – це було перше прояв стилю «Прованс».

Це дало можливість кожному другому зайнятися декоруванням самостійно. Згодом декупаж потрапив в Америку і тільки на початку цього століття до нас.

Інструменти для роботи

Для роботи знадобляться наступні предмети, які можна купити в спеціалізованих магазинах:

 1. акрилові фарби – кілька відтінків одного кольору;
 2. шпаклівка;
 3. віск;
 4. клей ПВА;
 5. акриловий лак на водній основі;
 6. серветки з малюнком;
 7. пензлики;
 8. ножиці;
 9. наждачний папір різної абразивності.

Покрокова інструкція

Розглянемо класичну техніку декупажу, освоївши яку можна пробувати створювати різні шедеври як для себе, так і у подарунок друзям і близьким. Перший раз результат може бути не ідеальним, так як оформлення вимагає вправності і досвіду, але кожне наступне виріб буде радувати все більше і більше. Найчастіше цю послідовність дій використовують, коли хочуть зробити декупаж стільці у стилі «Прованс».

Розглянемо покроковий майстер-клас:

 1. насамперед необхідно підготувати поверхню, а для цього зняти старе покриття. Це можна зробити за допомогою наждачного паперу. Для того щоб після обробки зробити поверхню гладкою, використовуйте матеріал різної абразивності, почніть працювати грубозернистим, а закінчите дрібним. Останнім етапом очищення є видалення бруду, це роблять за допомогою звичайної щітки і мильного розчину;
 2. тепер можна починати покривати поверхню грунтовкою, по завершенні стілець повинен добре просохнути. Після закінчення певного часу можна покривати базовою фарбою, її колір повинен бути на кілька тонів темніше верхнього шару;
 3. перед приклеюванням необхідно визначитися з формою картинки. Спочатку вибраний малюнок вирізують і тільки потім з’єднують його з поверхнею стільця. Декупаж стільця серветками дуже точний процес, тому потрібно акуратність. Для декупажу потрібен тільки верхній шар, на якому є зображення. На задню сторону наноситься клей ПВА, розведений водою в пропорції 1:1, а потім, серветка приклеюється до стільця. Малюнок повинен бути повністю разглажен, пензлем попередньо занурити в клей ПВА. Якщо все ідеально, потрібно дати клею час застигнути. Поки можна покрити місця, де буде видно основна фарба, на них наносять віск;
 4. коли клей на малюнку висох, можна покривати лаком. Який у нього буде колір, залежить тільки від ваших переваг, головне правило, щоб основа була водна. Щоб прибрати візуально кордону, його наносять у кілька шарів, кожен з яких повинен добре висохнути.

Для декупажу можна використовувати й інші зображення, наприклад, завантажені з інтернету. Відмінність тільки в загальній кількості шарів лаку.

Як зробити декупаж металевих стільців?

На відміну від дерев’яних поверхонь, тут насамперед проводять знежирення з допомогою спиртовмісної рідини. Воно чудово очистить стілець від усіх забруднень. Ще для металу рекомендують застосовувати препарати проти іржі. Один раз як профілактику, а при наявності стільки разів, поки вона повністю не розчиниться.

Після необхідно всю поверхню добре зашкурити і загрунтувати. Для цього використовують спеціальний засіб для роботи з металом, його наносять мінімум тричі.

Тепер можна наносити акрилову фарбу, її тон вибирають відповідно до майбутньої композицією.

Робити це рекомендують не пензликом, а губкою. Рухи повинні бути точковими. Після того як перший шар висохне, обов’язково наносять другий. Залишаємо стілець добре просохнути.

Тепер наносимо малюнок. Його попередньо вирізають з декупажной серветки. Для приклеювання використовують ПВА, розведений водою, його наносять пензликом або пальцями. Малюнок повинен повністю бути рівним, без бульбашок.

Після того як клей висох, все покривають прозорим лаком на водній основі. Якщо потрібно надати стільця старий вигляд, після висихання можна злегка пройтися наждачкою. Кількість шарів лаку повинно бути таким, щоб візуально не проглядалися межі малюнка.

Як зробити декупаж стільця в оригінальному стилі «шеббі шик»?

Назва стилю перекладатися як потертий блиск або шик. Для цього достатньо молодого стилю характерні світлі пастельні тони і пасторальні колірні мотиви. Його ще називають достатком милих аксесуарів в інтер’єрі. Незважаючи на вінтажність головним правилом в цьому стилі є романтичність і легкість.

Додатковим атрибутом стилю «шеббі шик» є тканини, вони повинні бути обов’язково натуральними і тільки високої якості. Краще вибирати однотонні варіанти або з легким квітковим орнаментом.

Техніка декупажу

Самим популярним матеріалом для цього стилю є дерево, однак, ніхто не забороняє пробувати його і на інших поверхнях.

Розглянемо основні прийоми цієї техніки:

 1. як і в інших випадках, першими діями є очищення поверхні від старого покриття, зашкурювання і подальше грунтування;
 2. тепер наноситься акрилова фарба відповідного відтінку. Стиль «шеббі шик» передбачає спеціальне зістарювання стільця. Для цього потрібно певні місця натерти воском;
 3. наступним етапом є повторне нанесення фарби, її відтінок повинен бути трохи світліше попереднього. Після її висихання за допомогою наждачного паперу проводять шліфування ділянок, оброблених воском;
 4. завершальним етапом є покриття всієї поверхні акриловим лаком.

Наша стаття дуже докладно розповіла про декупажі дерев’яного стільця. Який стиль і колір вибрати, залежить тільки від особистих переваг і інтер’єру приміщення, в якому буде знаходитися цей предмет меблів.

Залишити коментар