Тюльпан з бісеру: самий зрозумілий і доступний майстер-клас

Чудеса і творіння природи воістину дивні, складні і шедевральні, і кажуть, що їх не можна повторити. Але деколи так хочеться повторити хоча б частину того, що вона створює! І тут на допомогу приходить фантазія, і звичайно, умілі руки.

З чого почати?

Тюльпани називають королівськими квітками, і їх візуальну привабливість дійсно не можна переоцінити. Всупереч поширеним помилкам, ці квіти бувають не тільки червоними або жовтими.

Вони мають дивовижно багату колірну гаму, і їх відтінок залежить від сорту. Наприклад, дуже гарними є білі, фіолетові і рожеві бутони, які переливаються в сонячних променях мільйонами «металевих» відблисків. На жаль, постійно купувати собі додому свіжі квіти може далеко не кожен.

Але якщо ви хочете прикрасити своє житло хоча б штучними тюльпанами, спробуйте сплести їх з бісеру.

Тюльпан з бісеру може мати будь-яке забарвлення, форму і розмір, який вам сподобається. Тут немає абсолютно ніяких обмежень – ви можете зробити саме такий квітка, яким уявляєте його собі в ідеальному варіанті.

Для того, щоб варіювати його характеристики і габарити, потрібно зібрати певні матеріали та інструменти в потрібній кількості. Решта – справа вашої працьовитості, акуратності і ретельності. При належному терпінні і дотриманні всіх правил технології плетіння квіток, ви зможете виконати їх в кращому вигляді в рекордно короткі терміни.

Плетіння тюльпанів – цікаве і захоплююче заняття, і якщо ви освоїте його, ви зможете прикрасити свою квартиру цілими рукотворними букетами. Отже, які ж схеми того, як зробити тюльпан з бісеру своїми руками?

Інструментарій, який вам знадобиться

Як і для будь вироби, для виготовлення квітів з бісеру вам будуть потрібні тільки високоякісні матеріали. Будь ласка, не використовуйте те, що «завалялося» у вас в коморі за останні десять років, і те, в якості чого ви не впевнені. Все-таки, ви прагнете створити красу, а вона не створюється незграбно, з поганої сировини.

Як же робити тюльпан з бісеру, щоб він вийшов пружним і «стоячим», як справжня квітка? Зрозуміло, ні нитки, ні ліска тут будуть непридатні, хоча ті, хто створює згодом «картини» і панно з плетених квітів, час від часу використовують другий варіант. Але все ж, щоб зробити тюльпан стійким і міцним, вам знадобиться дріт.

Вона повинна бути зеленого кольору (для частини, передбаченої в якості стебла) і рожевого (для контуру самого квітки). Якщо у вас немає можливості або бажання шукати і купувати саме такі специфічні деталі, використовуйте дріт нейтральних відтінків – сріблястого, золотистого або мідного. В цьому випадку намагайтеся купити непрозорий бісер.

Бісер – головний компонент нашого майбутнього шедевра, а тому його також варто вибирати уважно. Він повинен бути не дуже великим і не занадто дрібним, таким, щоб його діаметр можна було назвати оптимальним, середнім.

Ми рекомендуємо вам не обмежуватися тільки одним кольором для пелюсток – ви можете вплітати в них характерні «прожилки» або «пилок». Яким би не передбачався відтінок самого бутона, візьміть кілька пакетиків різного бісеру. Нехай він буде чисто рожевим, фиолетоватым, жовтим і білим. Якщо є можливість придбати різні тони зеленого бісеру – зробіть це. Так стебло вийде більш природним, структурованим і багатогранним у своїй кольоровій гамі.

Дроту-основи, з якої буде виконаний бутон, вам буде потрібно не менше 65 сантиметрів. Для створення стебла можна обмежитися двадцатисантиметровой дротом зеленого відтінку.

Вам також знадобляться нитки зеленого кольору для подальшої обмотки імітованого стебла. Зрозуміло, з цією метою найкраще взяти муліне – в будь-яких творчих роботах вони виглядають найбільш акуратно і гармонійно.

Не потрібно купувати вовняні або звичайні бавовняні нитки – це буде явно не найкраще рішення.

Бажано, щоб відтінок ниток був не отруйним і не кислотним – намагайтеся підбирати його так, щоб він відповідав природного вигляду зелені.

Вам може бути корисний клей ПВА і набір стандартних канцелярських інструментів – ножа, ножиць, голок. Також, якщо ви бажаєте зробити контрастну серцевину квітки – придбайте для цієї мети одну велику намистину.

Резюме і список всього необхідного:

 • Бісер (рожевий і зелений, переважно різних відтінків);
 • Трохи стеклярусу;
 • Жовтий, білий і чорний бісер для створення тичинок;
 • Дріт зелена – не менше 20 см;
 • Дріт рожева (або срібна / золота / мідна) – не менше 65 сантиметрів;
 • Клей ПВА;
 • Робоча поверхня – чистий і комфортний для вас.

І звичайно, не забудьте про своєму ентузіазмі, творчої жилки і фантазії – все це вам стане в нагоді в подальшій роботі! Намагайтеся виконувати всі дії старанно, неквапливо і акуратно, щоб результат вашого першого хенд-мейда не розчарував вас і не відбив у вас бажання займатися подібними виробами в подальшому. Приступимо до роботи?

Створення квітки «з нуля»

Оскільки у вас немає ніякого шаблону або каркаса, плести квітка вам доведеться самостійно, що називається, «з нуля». Зате згодом він цілком може стати предметом вашої гордості за власні мистецькі та рукодельческие здібності!

Сконцентруйтеся на роботі і розслабтеся – хенд-мейд не терпить поганого настрою і морального занепаду. Зосередьтеся на роботі і постарайтеся робити все акуратно і дбайливо. Виконуйте роботу з любов’ю, вкладайте в свій виріб душу. Щоб зробити квітка правильно і красиво, вам знадобиться детальна робоча схема, яку ми вам надамо. Не відступайте від неї у своїй роботі, принаймні, якщо це ваша перша виріб подібного роду. З часом ви зможете варіювати процес, і навіть створювати власні ескізи. Але поки дійте згідно перевіреної і протестованої десятки разів технології.

Як зробити декоративний тюльпан:

 • Скрутіть між собою два відрізки дроту (15 і 40 см);
 • На менший шматочок дроту наберіть 10-11 бісерін, краще, якщо 5 з них будуть головного кольори (наприклад, синього або рожевого), а інші 6 – другорядного, трохи світліше основного;
 • На довгий шматочок дроту надіньте 9 бісерін основного відтінку, і 4 – другорядного;
 • Перекрутіть менший відрізок дроту через більш довгий. Проробіть аналогічні маніпуляції з іншого боку;
 • Таким чином, створіть ще по кілька рядів, постійно збільшуючи кількість бісерін;
 • Загалом має вийти 6 рядків бісерін, а сам пелюстка повинен мати трохи опуклу форму. Таких пелюсток має бути шість;
 • Приступайте до створення тичинки – для цього на один кінець двадцатисантиметровой дроту надіньте одну чорну бісеринку і два стеклярусу. Інший кінець пропустіть через стеклярус;
 • Зробіть шість тичинок за наведеним методом;
 • Маточка робиться так – на один кінець двадцатисантиметровой дроту прикріпіть 3 бісеринки (йди одну велику намистину, якщо ви брали її) і 3 стеклярусу жовтого кольору. Інший кінець пропустіть через стеклярус, як звичайно;
 • Маточки з’єднайте з тичинкою;
 • Листочок робиться наступним чином: спочатку, за прикладом пелюсток, візьміть два шматочки дроту, один довший, інший – коротший. Скрутіть, на вісь нанизуйте зелений бісер (приблизно 4 сантиметри);
 • Створіть по два ряди з кожної сторони;
 • Пустіть таким же чином наступні ряди, але у кінчика забирайте по 4 бісеріни;
 • У вас повинно вийти по 5 рядів з кожної сторони, на кожному повинні бути характерні фігурні зубчики (по 2-3 штуки);
 • На залишок верхнього дроту надіньте одну зелену бісеринку і пропустіть цю частину дроту через основний ряд;
 • Вам залишилося лише зібрати ваш квітка!

Зібрати квітка нескладно, і почати треба, звичайно ж, з серцевини. Маточка і тичинки візьміть в руку, після чого почніть «обкладати» пелюстками, надаючи виробу потрібну форму. Не забувайте при цьому скручувати основу, яка тут виступає в ролі стебла.

Далі, коли верхівка квітки буде повністю зібрана, почніть обмотувати стебло нитками муліне (можна заздалегідь нанизати на них бісер в хаотичному порядку, щоб квітка вийшов ще гарніше).

Приблизно на середині стебла вставте листок. Накручуйте стебло до кінця без пропусків, після чого зафіксуйте нитка. Ви можете зробити кілька квіток і поставити їх у вазу. Також можна створити картину-панно з отриманих виробів.

Нехай натхнення не покидає вас!

Залишити коментар