Тонус матки після пологів

На жаль, далеко не кожна вагітна представляє до кінця, яке непросте випробування чекає їх організм в той момент, коли вона буде народжувати на світ свого малюка.

Звичайно, сам процес пологів цілком зрозумілий, однак він значно навантажує практично всі системи і органи майбутньої матері.

Чому знижується тонус матки

 

Найбільше навантаження під час пологів отримує матка породіллі. Знадобиться кілька місяців на те, щоб матці відновити в повному обсязі свої функції і знову бути готової до запліднення.

Через пару місяців дійсно можна завагітніти, однак цього не варто робити, адже ваш організм ще не відновив всі свої запаси мінералів, вітамінів та інших корисних речовин, крім того ви продовжуєте годувати малюка груддю.

Матка і шийка матки

Однак повернемося до процесу відновлення матки після пологів. Займатися цим питанням необхідно, оскільки це може значно позначитися на можливості народити в майбутньому. Крім підвищення тонусу матки, яка повинна прийняти свою колишню форму і зменшитися до нормальних розмірів, вкрай важливим питанням залишається те, як швидше і якісніше привести в потрібну форму вхід у піхву – шийку матки.

Це найбільш вузька частина матки. У процесі пологів шийка змінює свою форму з круглої на щілиноподібну, т. до. вона з декількох міліметрів розкривається до 10 і більше сантиметрів. Тому повністю повернути її розміри у вас не вийде, але прагнути до цього треба.

Організм після пологів

Протягом перших місяців після вагітності починаються виділятися лохії – післяпологова рідина. Це говорить про те, що ваш організм починає природний процес підготовки до повернення менструального циклу. Цей процес пов’язаний з досить неприємними відчуттями, які виникають із-за інтенсивних скорочень матки, яка починає відновний процес. Ті судини і м’язи, які утворилися під час вагітності через спазми висихають і атрофуються, що зменшує розмір матки і її тонус підвищується.

Сильно травмується і внутрішня частина матки – її ендометрій. Особливо ті зони, де стінки матки стикалися з плацентою – деякий час вона покрита згустками і ранками, тромбированными судинами. Дуже важливо відновити цей шар, який виснажується в процесі пологів.

Природа продумала початковий етап того, щоб жінка була захищена від інфікування – перші три-чотири дні її організм виробляє велику кількість лейкоцитів, які практично заковтують все бактерії. Цей процес має назву фагоцитозу. Матку жінки захищають також і ферменти, які виділяються в процесі розпаду лейкоцитів.

Чому важливо відновити тонус

Однак це триває не довго. У підсумку тільки відділення післяпологовий рідини може зайняти в залежності від того, займається жінка своїм здоров’ям чи ні від двадцяти днів і до півтора місяців.

Цей процес сам по собі не дуже приємний, він супроводжується різкими спазмами внизу живота, дають зайвий стрес і неприємні відчуття, слабкість молодій мамі.

Звичайно ж, абсолютно природним бажанням молодої матусі є швидше пройти цей неприємний етап і більше насолоджуватися спілкуванням зі своєю крихіткою, піклуватися про нього, відновити свої сили, позбавитися від зайвого стресу і болю. Адже найменше хочеться бути слабкою і безпорадною, коли ви прийняли новий і відповідальний статус – матері, найголовнішою турботою якої є тепер догляд за немовлям.

Як відновити тонус матки

Відновлювати тонус матки вам допоможе акушер-гінеколог, який брав у вас пологи. Адже саме він знає, як проходив немовля за вашим родових шляхах, і які були наслідки пологів.

Не варто забувати, що медикаментозні методи відновлення тонусу матки в цей період є неприйнятними, адже ви годуєте дитину грудьми.

Годування грудьми

Так і додаткових препаратів для скорочення і посилення тонусу матки в цей період не вимагається, якщо ви часто прикладаєте дитину до грудей, адже, можна сказати, що сама дитина вас лікує – в момент годування виділяється гормон окситоцин, саме він відповідальний за скорочення м’язів матки та підвищення її тонусу.

Крім такого способу відновлення тонусу матки, можна також використовувати народні засоби, які покращують скорочення і зменшують кровотечі.

Масаж

Можна часто виробляти самостійно зовнішній масаж черевної порожнини в зоні матки, щоб стимулювати приплив крові в цю частину тіла і тонус матки. Можна для полегшення своїх симптомів прикладати в цю область прохолодний компрес або холодну грілку.

Гігієна

Обов’язково потрібно часто підмиватися, суворо дотримувати особисту гігієну. Через деякий час після пологів варто починати активну рухову активність – гуляти, гуляти з коляскою, починати качати прес, потихеньку, з найменших підходів і зусиль, додаючи саму малість кожен раз.

Народні засоби для підвищення тонусу

Зняти біль і посилити тонус матки можна за допомогою відвару кропиви, яка має кровоспинну і гемостабилизирующими властивостями. Для цього близько 4 столових ложок сухого листя кропиви залити півлітра окропу, настояти не менше години і приймати по півсклянки тричі на день. Ви відчуєте прилив сил і аналгетичний ефект. Для якнайшвидшого закінчення виділень можна придбати настоянку водяного перцю і приймати по сорок крапель тричі на день за півгодини до їжі.

Подібними діями мають також настої грициків, герані або пеларгонії, листя берези звичайної, талабан польовий. Проте всі ці трави з лікарським ефектом можна приймати лише після схвалення подібних методів вашим лікарем. Це ж стосується і вправ, які вам може визначити тільки лікар.

Залишити коментар