Мозоль між пальцями ніг – як позбавитися, лікування

Однією з істотних проблем, які створюють часом неймовірні труднощі для людини є мозолі між пальцями ніг. І хоча вони непомітні для оточуючих, але больові відчуття, якими вони характеризуються, змушують приймати відповідні заходи. Найкращі із них це, звичайно ж, заходи профілактичної спрямованості. Адже давно відомо, що краще попередити, ніж згодом лікувати. Але для цього потрібно мати уявлення про проблему.

Так що таке мозоль? В яких випадках вона утворюється? Як не допустити її появи? Питання важливі, і відповіді на них допоможуть уникнути цієї неприємності. Даючи визначення проблеми, потрібно згадати, що вона є наслідком надмірного тертя, а також певної сили тиску.

Виникають на стопах ущільнення шкіри можуть розташовуватися на будь-якому їх ділянці. Їм схильні до п’яти. Ця проблема знайома багатьом. А деякі, більш завбачливі, купуючи нове взуття, особливо річну, відразу ж заходять в аптеку і купують антимозольный пластир або олівець. У людей старшого віку часто уражаються подушечки стоп, утворюючи так звані натоптиші.

Трапляються подібні проблеми і на верхніх або бічних частинах пальців. Але особливо неприємне відчуття болю провокує мозоль між пальцями ніг. Лікування даного патологічного стану вимагає відповідального підходу.

Дані утворення бувають мокрими, зразок бульбашок. Якщо не вжити певних заходів, то вони переходять в сухі. До таких, крім ущільнення тканини, з’являється стрижень, що йде вглиб. Чому ж вони трапляються? Виявляється, це наслідок посиленого поділу клітин, що знаходяться в роговому шарі епідермісу. А причиною тому – реакція певних ділянок шкіри на постійне їх травмування. В результаті відбувається її гипертрофирование, вона стає більш грубою.

Чому між пальцями ніг з’являються мозолі

Причин, що провокують появу проблеми, декілька. Патологічні зміни на стопах і, зокрема, між пальцями найчастіше провокуються взуттям. У тому випадку, якщо вона просто невірно підібрана, наприклад, маленький або, навпаки, великий розмір, то це і сприяє появі розглянутої проблеми.

Також велику роль відіграє її зручність. Крім того, від якості матеріалу, з якого виготовлені, наприклад, туфлі, правильності виконання швів багато в чому залежить, чи будуть з’являтися хворобливі зміни при носінні тієї чи іншої взуття. Велику роль відіграє і модель.

Туфлі або босоніжки на високому каблуці з вузьким носком – це пряма причина, що призводить до виникнення патології, і дуже часто між пальцями ніг. А ось мозоль між великим і другим пальцем ноги є наслідком захоплення в’єтнамками.

Особливо часто цей симптом з’являється в той момент, коли тільки переходять на подібні вироби. Адже за зиму шкіра стала більш ніжною, оскільки завжди була закритою колготками або носочками.

Також відмічено, що у одних людей дана проблема є чи не хронічною, а інші взагалі не знають, що це таке. Така закономірність пояснюється генетичною обумовленістю, тобто залежить від якості шкіри. Якщо вона тонка, то і поразки відбуваються часто, а ось товстий і більш грубий шкірний покрив оберігає від появи подібних неприємностей на стопах. Існує ще цілий список факторів, які є причинами появи розглянутої проблеми між пальцями ніг, серед них можна виділити:

 • Збільшення кісткових виступів;
 • Деформація пальців;
 • Наявність плоскостопості;
 • Невірно сформований край нігтя, внаслідок чого відбувається додаткове тертя і пошкодження, що приводить до патології;
 • Надмірна вага тіла.

Потрібно також зазначити, що серед причин знаходиться і незадовільна робота серцево-судинної системи, яка часто провокує набряки ніг, значить, взуття буде здавлювати стопу, що і призведе до негативних наслідків. А також банальне недотримання елементарних гігієнічних правил і норм догляду за стопами ніг, провокують проблему, в основі якої лежить питання: «Як лікувати мозоль між пальцями на нозі?»

Мозоль між пальцями на нозі: деякі методи лікування

Лікування від цієї недуги повинно бути комплексним. І перше, що потрібно зробити, це прибрати першопричину, яка призвела до появи мозолі, тобто вирішити питання з взуттям. Ну, а далі приймати всі доступні методи усунення патологічного зміни. Допомагають спеціальні пластирі. Перед накладанням потрібно потримати ногу в теплій воді, можна додати дещицю марганцівки, щоб отримати дезінфікуючий ефект. Така процедура проводиться протягом 5-7 днів, до отримання позитивного результату.

Хороша вона тим, що наявність спеціального речовини, яким просочений шар на внутрішній стороні пластиру, виробляє пом’якшувальну дію на мозоль. Під його впливом омертвілі частинки шкіри починають поступово відшаровуватися. І в результаті відбувається повне видалення проблеми, при цьому абсолютно безболісно.

Також лікування спеціально передбаченими мазями сприяє швидкому усуненню мозолів. Їх накладають як компрес, тобто видавлюють засіб на тканину, краще бавовняну, і тримають протягом часу, зазначеного в інструкції. Можна надіти ще шкарпетки для досягнення більшої ефективності. І в обов’язковому порядку перед процедурою слід прийняти содову ванночку. Хороші рекомендації мають наступні препарати:

 • Пластир з прополісом;
 • Спеціальний пластир, призначений для видалення мозолів, в основі виготовлення якого лежить саліцилова кислота;
 • Размягчающий, трав’яний бальзам;
 • Крем з саліцилової кислотою;
 • Мазь, з карбамідом і молочною кислотою.

Важливо не помилитися при виборі, оскільки кошти можуть призначатися для різних видів мозолів. І тут же варто відзначити, що видаляти ороговілу і грубу шкіру, навіть якщо вона займає невелику ділянку, ні в якому разі не варто з допомогою ножиць або леза, оскільки в результаті не тільки можна ще більше травмувати ділянку стопи, але і зробити інфікування, що загрожує тяжкими наслідками.

Як позбутися від сухої мозолі

Потрібні певні заходи для того, щоб позбутися від сухої мозолі, яка з’явилася між пальцями ніг. Лікування в цьому випадку ускладнюється тим, що вона може мати достатню глибину. Ось тому вибирають найбільш відповідні методи терапії. Це спеціальні препарати, серед них варто звернути увагу на пластирі, призначені для цієї проблеми. Завдяки складу, нанесеному на внутрішню його частину, забезпечується комплексний вплив, тобто розм’якшення і поступове відшарування. В деяких випадках більш ефективним буде лікування народними засобами.

Що робити при стрижневій мозолі

Дуже складною і навіть небезпечною є стрижнева мозоль між пальцями ніг. Її лікування потребує втручання фахівців, адже сам стрижень, який представляє собою білу нитку, може бути досить значної довжини. Пробиваючись в товщину тканини, він може надати негативну дію на нервові закінчення або на кровоносні судини.

Визначити таке патологічне зміна можна за характерним його виду. Це і порівняно великий діаметр, і наявність стрижневого отвори в центрі. При цьому їх може бути навіть кілька.

Профілактика патологічних проявів

Існує ряд простих і зрозумілих заходів, які допоможуть не допустити того, щоб з’явилася мозоль між пальцями на нозі. Що робити для цього? А все дуже просто:

 • Купувати тільки якісну і дихаючу взуття;
 • Правильно доглядати за своїми ніжками;
 • Як не здасться дивним, але правильно харчуватися.

І тоді ніякі патологічні ущільнення не будуть страшні.

Залишити коментар