Спринцювання содою для зачаття: як робити?

До спрінцевання багато жінок ставляться лише як до процедури для гігієни піхви. Однак у лікарів на цей рахунок є особлива думка. Вони рекомендують спринцювання содою для зачаття. Як проводять процедуру? Чим вона небезпечна для жіночого організму? Відповіді на ці питання ви знайдете в нашій статті.

В очікуванні лелеки: як правильно підготувати організм до вагітності?

В останні роки все частіше сімейні пари, як би не намагалися, не можуть зачати дитину. Здавалося б, обстеження у лікарів пройшли і аналізи в порядку, системних змін або патологій в організмі не виявлено, а така бажана вагітність все не настає. У таких ситуаціях лікарі починають припускати підвищену кислотність піхви.

Справа в тому, що при такій мікрофлорі сперматозоїди не можуть перемогти природні виділення слизової і безперешкодно в цілості й схоронності досягти потрібної мети. Щоб допомогти їм, лікарі призначають комплекс процедур по спрінцевання содовим розчином. Такий метод дозволяє придушити живі лактобактерії піхви і перевести кисле середовище на лужне.

Щоб не на словах, а на ділі перевірити ефективність спринцювання содою, знадобляться знання, як робити розчин правильно:

 1. Для цього беремо ? чайної ложки соди і гасимо 2 столовими ложками окропу.
 2. Потім розбавляємо одним літром теплої кип’яченої води і заливаємо рідина в спринцівку.
 3. Сідаємо, а краще всього лягаємо в ванну, ноги маємо по краях і повільно вводимо наконечник спринцівки у піхву.
 4. Тепер злегка натискаємо на грушу і тоненькою цівкою вводимо всю рідину в піхву.

Важливий момент: процедура повинна проводитися вранці або ввечері, без поспіху протягом 15 хвилин. Після спринцювання рекомендується полежати і відпочити ще близько півгодини. Варто також зазначити, що найбільшої ефективності можна досягти, якщо проводити спринцювання на 11 або 18 день менструального циклу.

До речі, саме спринцювання содою вкрай ефективні для зачаття хлопчика. «Чому?» — запитаєте ви. Вся справа в живучості хромосом. Як відомо, їх всього два види: У і Х. Саме перша різновид і забезпечує чоловіче начало. Існує думка, що «живчики», несучі жіночі гормони, найкраще почувають себе в кислому середовищі піхви. А от чоловічі сперматозоїди активніше і швидше пересуваються по шийці матки, коли мікрофлора лужна.

Ложка дьогтю в бочці меду

Труднощі із зачаттям дитини штовхають жінку на вчинення абсолютно відчайдушних вчинків. І навіть найдоступніший метод спринцювання содовим розчином не завжди може дати бажаний результат, а іноді і приносить безліч проблем.

На думку лікарів, від спринцювання содою слід відмовитися при таких захворюваннях, як:

 • ерозія шийки матки;
 • запальні процеси в сечівнику;
 • хронічна молочниця;
 • алергія на соду і підвищена чутливість шкіри;
 • коли в мікрофлорі піхви переважає лужне середовище.

Крім того, важливим моментом буде те, наскільки точно після спринцювання ви готові і можете дотримувати наступні правила:

 1. Категорично заборонено вживати спиртні напої як самої жінки, так і її партнеру. Вкрай бажано також повністю відмовитися від куріння.
 2. Забороняється відвідувати сауни, солярії і лазні, лікарі навіть не рекомендують приймати гарячу ванну.
 3. Перед використанням спринцівки необхідно ретельно продезінфікувати наконечник спеціальним антисептичним розчином або медичним спиртом.
 4. Не можна використовувати грушу, яка до цього застосовувалася як клізми. Краще обзавестися індивідуальним приладом.
 5. Під час всього періоду спринцювання вживайте в їжу продукти з високим вмістом живих кисломолочних бактерій або купіть в аптеці харчову добавку з біфідобактеріями.

Щоб виключити можливі неприємні наслідки, в першу чергу слід отримати консультацію лікаря і надалі чітко слідувати його вказівкам.

Відгуки жінок і не тільки

Жінку обдурити складно. По-перше, вона завжди запідозрить підступ. По-друге, все одно кілька разів перевірить ще раз. Це твердження вірно і для содового спринцювання. Незважаючи на всі мінуси процедури, багато дами готові ризикнути, щоб отримати хоч якийсь шанс завагітніти. І, судячи з відгуків, зовсім не даремно.

Перечитавши безліч форумів і сторінок інтернету, ми помітили закономірність – практично 80% жінок після спринцювання вдалося завагітніти. При цьому сам процес не відняв багато часу і сил, так як содовий розчин використовувався максимум на протязі двох циклів. Крім того, майбутні матусі стверджують, що при дотриманні всіх правил спринцювання негативні реакції практично виключені.

Однак насправді в такому райдужному світлі виглядають далеко не всі думки. Так, відгуки лікарів про спринцюванні содою не завжди приносять позитивні емоції. Гінекологи вважають, що у жінок завагітніли після процедури спринцювання підвищується ризик завмирання плода. За рахунок того, що кислотність слизової оболонки піхви знижена, жовте тіло запліднюється млявими і слабкими сперматозоїдами, які за нормальних обставин ніколи б не подолали природний захисний бар’єр.

Спринцювання содою можна розглядати як один з варіантів підготовки організму до вагітності тільки за умови, що у жінки немає інших патологій і протипоказань до проведення процедури. Настійно рекомендується не займатися самолікуванням і ні в якому разі не проводити спринцювання без попередньої консультації гінеколога. Тільки лікар на основі аналізів і загального огляду пацієнтки зможе прийняти рішення про доцільність даного методу лікування.

Залишити коментар