Сонце і повітря – найкращі друзі людини

При згадці про оздоровчих ваннах, перше, що приходить в голову, це купання у воді. Але купатися можна і в сонці і повітрі, та ще й отримувати від цього користь. Не так давно вчені довели, що купання в струменях повітря чи не корисніше водних процедур, а якщо разом з повітрям потрапляє розсіяне світло сонячних променів, то користь збільшується вдвічі.

Втім, напевно, як риба не може жити без води, так і людина не здатна існувати без повітря. Простий закон життя.

Сонячно-повітряні секрети: про користь ванн

Сонячно-повітряні ванни надають приголомшливий оздоровчий ефект і можуть застосовуватися і як лікування, і як профілактика захворювань. Ванни впливають на регуляцію роботи нервової системи, серцево-судинної системи і організму в цілому.

Якщо втомленого після трудового дня ви відчуваєте брак повітря, значить, саме час прийняти повітряну ванну.

Секрети процедур гранично прості. Наша шкіра практично постійно знаходиться під шаром одягу, де температура повітря завжди стабільна – 26-27 градусів, тому вона практично не дихає, а ось раптовий заряд більш низької температури наситить її киснем і змусить дихати. Одним словом, здорова шкіра – це завжди сяюча шкіра.

Але зловживати температурою ванн ні в якому разі не можна.

Назвемо види повітряних ванн

Залежно від температурних коливань, повітряні ванни диференціюють на наступні види:

  • теплі – понад 20 градусів;
  • прохолодні — від 17 до 20;
  • холодні – від 17 і нижче.

Також загартовування ваннами може відрізнятися за принципом повітря-сонце.

Виходячи з цього, розрізняють:

  • світло-повітряні, виконувані звичайно влітку, коли є сонце і шкіра отримує ультрафіолет;
  • повітряні – у холодний час при кімнатній температурі.

І, нарешті, класифікація за ступенем оголення:

  • загальні, коли оголене тіло;
  • часткові, коли відкриті ноги, живіт і ін. частини тіла.

Як правильно загартовуватися сонячно-повітряними ваннами?

Цикл лікування повітряними ваннами потрібно починати в теплу пору року або в приміщенні з
температурою не нижче кімнатної. Привчіть себе щодня приймати процедури в один і той же час, краще на світанку або до 10 годин ранку.

Позбавлятися від одягу слід швидко і найкраще рухатися, щоб не замерзнути, будучи на свіжому повітрі.

При найменшому дискомфорті одягайтеся і відкладіть процедуру до наступного дня. Неприємні відчуття можуть виникати, особливо спочатку.

При щоденному загартовуванні пройдіть місячний курс процедур, перш ніж вийде випробувати оздоровчий ефект. Місяць робіть ванни без перерв, а потім, перервитесь днів на десять. Після чого можна продовжити загартовування ще на місяць.

Тривалість процедур – від 15 хвилин до півгодини. Кожен день можна додавати по 2-3 хвилини. А починати можна і з 5 хвилин.

Уникайте загартовування при вітряній, холодної чи сирій погоді. Краще перенести заняття або провести його в приміщенні при відкритих вікнах.

Правила повітряних ванн для новонароджених

Для малюків багатий киснем повітря не менш корисний, ніж для дорослих. Проте перед тим як почати гартувати немовляти, слід в обов’язковому порядку проконсультуватися з лікарем. Справа в тому, що чим молодший вік дитини, тим слабкіше його терморегуляція. Відповідно, у новонароджених вона дуже слабка.

Тому поступово адаптуйте свого малюка до температурних перепадів. Спочатку нехай тіло маляти звикне дихати кожною клітинкою будинку. Не сповивати його дуже туго. В кімнаті має бути не більше 20 градусів. А ось регулярні прогулянки на свіжому повітрі треба довести до трьох годин. На вулиці при будь-якій погоді дитина не повинна нагадувати згорток з радянського пологового будинку. Одяг не може утрудняти рухів малюка.

У ній повинен бути повітря!

Що ж стосується зимових морозів, тут не можна перестаратися, і довше 15 хвилин на вулиці гуляти не варто. Слідкуйте за реакцією самої дитини. Якщо вона не надто радісна, ймовірно, це сигнал до того, щоб перестали його турбувати. Педіатри рекомендують також по можливості робити гімнастику на свіжому повітрі.

Таким чином, підтвердилося те, що повітряні і сонячні ванни хороші друзі людини. Ось тільки треба знати, як з цими друзями правильно спілкуватися.

Залишити коментар