Лазерний пілінг – проведення, протипоказання

Лазерний пілінг – це процедура, яка використовується для омолодження обличчя, шиї та інших частин тіла. З його допомогою можна позбутися від дрібних зморшок, пігментних плям, невеликих рубців від вугрів, розширених пор, нерівностей шкірного покриву, а також зробити менш видимими післяопераційні рубці і шрами.

Суть процедури

Під час лазерного пілінгу відбувається відлущування верхнього шару епідермісу. Після цього в шкірі активізуються обмінні та відновлювальні процеси, поліпшується її еластичність. Існує два види апаратів для проведення лазерного пілінгу: вуглекислотний і ербіевий.

Вуглекислотний лазер прогріває глибокі шари шкіри. Він застосовується для видалення зморшок, шліфування рубців і розтяжок. Пілінг за допомогою вуглекислотного лазера називається гарячим. Його не рекомендується застосовувати для шкіри вік і шиї. При невмілих маніпуляціях високий ризик опіку.

При використанні ербіевого лазера шкірний покрив не нагрівається, вплив на епідерміс щадне, процедура абсолютно безболісна, ймовірність появи побічних ефектів мінімальна. Його можна використовувати для чутливої шкіри повік, губ, шиї, декольте. Таку процедуру називають «холодний пілінг».

Лазерний пілінг проводить лікар-косметолог. Попередньо він готує шкіру до майбутнього впливу:

  1. Очищає за допомогою гелю для вмивання з нейтральним pH.
  2. Протирає ватним тампоном змоченим лосьйоном.
  3. Завдає знеболюючий крем.

Через 30-60 хвилин залишки крему видаляють, поверхню епідермісу протирають спеціальним розчином. Для захисту очей від лазерного випромінювання лікар і пацієнт надягають окуляри. Потім шкіру обробляють лазерним променем за допомогою апарату для пілінгу. По закінченні процедури на зону впливу наносять заспокійливий крем. При необхідності робляться примочки. Далі шкіра покривається спеціальним зволожуючим і знезаражуючим засобом. Протягом тижня після лазерного пілінгу необхідно приймати антибактеріальні і противогерпетические препарати.

Залежно від тяжкості дефектів кількість процедур лазерного пілінгу коливається в межах від 2 до 8. Мінімальний інтервал між ними – один місяць.

Побічні ефекти

Досить часто в місці проведення лазерного пілінгу спостерігається набряк, лущення, почервоніння шкіри, що супроводжується почуттям дискомфорту. Полегшити стан можна за допомогою зволожуючого крему на водній основі і холодного компресу. Зазвичай ці побічні ефекти минають протягом 3-5 днів, але в деяких випадках можуть тривати 2-3 тижні.

Якщо проводився лазерний пілінг особи, декоративною косметикою і звичайними кремами можна користуватися через добу після процедури, але за умови, що немає побічних ефектів. Денний крем обов’язково повинен бути з високим рівнем SPF (захист від ультрафіолетового випромінювання). Влітку рекомендується використовувати крем з SPF вище 40.

Результат

Оцінити кінцевий результат лазерного пілінгу можна буде тільки після відновного періоду. Його тривалість залежить від глибини пілінгу: при поверхневому – 7-10 днів, при глибокому – 3-6 місяців. Після лазерного пілінгу шкіра стає еластичною, поліпшується її колір, активізується кровообіг в епідермісі. Крім того, зменшуються або зникають видимі капіляри і дрібні зморшки стають менш помітними сліди від акне, розтяжки, рубці на шкірі. Контур обличчя підтягується, і регенеративні можливості шкіри підвищується на 25-30%.

Омолоджуючий ефект від лазерного пілінгу зберігається протягом 2-3 років. Потім треба повторювати курс процедур.

Протипоказання

Протипоказанням до проведення лазерного пілінгу є: будь-які хвороби крові, туберкульоз, перенесений інсульт, онкологічні захворювання, цукровий діабет, епілепсія, герпес, загострення будь-якого хронічного захворювання, схильність до утворення келоїдних рубців, наявність кардіостимулятора. Не рекомендується процедура в період вагітності і лактації.

Щоб звести до мінімуму ризик побічних ефектів після лазерного пілінгу, необхідно дотримуватися наступних правил:

  • за 3 дні до процедури не можна розпарювати шкіру;
  • за тиждень до процедури утриматися від стандартної чищення особи;
  • за 2 тижні до процедури уникати засмаги і не робити глибокий хімічний пілінг обличчя.

Лазерний пілінг – ефективна процедура, що сприяє омолодженню. У той же час, вона має недоліки: больові відчуття, відсутності можливості вплинути на глибокі зморшки і глибоко залягають пігментні плями, висока вартість процедури, у порівнянні з іншими видами пілінгу. Тому перед її проведенням порадьтеся з косметологом.

Залишити коментар