Скільки яйцеклітин у жінки за все життя?

Ви, мабуть, впевнені, що добре знаєте, як робляться діти: чоловік зустрічає жінку, вони люблять один одного і через дев’ять місяців з’являється дитина! А чи знайомі ви з процесом утворення яйцеклітин і сперми? Скільки яйцеклітин у жінки? Як зароджується нове життя? Відкрийте для себе захоплюючий світ біології запліднення.

Таємниці організму жінки: яєчники і яйцеклітини

Для жінок можливість вагітності народжується в яєчниках. Ці органи повні яйцеклітин (ооцитів), які перебувають там з самого народження дівчинки. Скільки яйцеклітин в організмі жінки? Кожна маленька дівчинка народжується з 450 000 яйцеклітин. Багато ооцити майже відразу помирають, а кількість інших з віком постійно зменшується.

Скільки ж тоді здатне дозріти яйцеклітин в жінки за все життя? Під час фертильного періоду приблизно 400 ооцитів виходять з яєчників. Цей період починається з моменту статевого дозрівання і закінчується менопаузою, тобто в середньому він становить 45-55 років.

Пубертатний період

Статеве дозрівання дівчаток відбувається між 8 і 13 роками їх життя. Цей процес займає кілька років. З настанням пубертатного періоду яєчники випускають кожен місяць одну або кілька яйцеклітин, які за фаллопиевым трубах переміщуються в матку.

В цей же час з дівчатами відбуваються наступні зміни:

  • з’являються обриси грудей, а тіло набуває жіночні вигини;
  • відбувається набір ваги, що абсолютно нормально;
  • починають рости волосся під пахвами, на ногах і лобку;
  • зовні перехідний вік може бути відзначений появою прищів на поверхні шкіри особи.

Менструальний цикл і овуляція

Як правило, через два роки, після того як починає формуватися жіноча груди, настає перший менструальний період. Зазвичай це відбувається у віці 9-10 років або пізніше. Менструація — процес циклічний. Цикл означає проміжок часу від дня початку місячних і до наступного кровотечі. У більшості дівчат місячний період становить від 21 до 35 діб, в цей час і дозрівають яйцеклітини.

Скільки яйцеклітин дозріває у жінки кожен місяць? Щомісяця приблизно в середній частині циклу яєчники продукують 1-3 яйцеклітини. Найбільш зріла з них залишає яєчник, відбувається так звана овуляція, після чого ооцит швидко втягується фаллопієвій трубою.

Час настання овуляції визначається тривалістю менструального періоду. При 28-денному циклі овуляторний період зазвичай відбувається на 14 день, якщо рахувати з початку попередніх місячних.

З трьох дозрілих яйцеклітин виживає одна, якому й судилося оплодотвориться. Цей процес може зайняти від 12 до 24 годин з моменту її виходу. Якщо відбувається зустріч зі спермою, є частка ймовірності їх об’єднання і початку зародження нового життя. В іншому випадку статева клітина закінчує свій шлях в матці, де вона розкладається і виводиться через піхву разом з кровотечею.

Зачаття

Якщо жіночий організм випускає тільки одну зрілу яйцеклітину щомісяця, то чоловічий виробляє сперматозоїди постійно протягом всього періоду фертильності. В цілому, процес оновлення сперми займає від 60 до 70 днів. Під час еякуляції вивільняється близько 300 мільйонів сперматозоїдів, мета яких – зустріти яйцеклітину жінки і запліднити її.

Що відбувається, коли ви займаєтеся любов’ю?

По-перше, ви добре проводите час, сподіваючись закінчити вечір неземним оргазмом. А по-друге, цей вибух задоволення має величезне значення з біологічної точки зору.

 

Під час чоловічого оргазму сім’явиверження відбувається зі швидкістю близько 16 км/год. Така його сила забезпечує хороший імпульс для досягнення мети.

Не менш важливий оргазм і у жінки. У цей момент стінки піхви і шийка маточного органу роблять хвилеподібні рухи, тим самим втягуючи сперму всередину і направляючи її в матку. А це значно збільшує шанси на зачаття. Для того щоб ще більше збільшити ймовірність запліднення, плануйте заняття сексом кожен день протягом циклу.

Ви відпочиваєте, а вони працюють

Коли ви насолоджуєтеся відпочинком після сексу, усередині жіночого організму відбувається активна діяльність. Сперматозоїди кидаються назустріч яйцеклітині, і їх подорож не таке вже просте. В цілому, вони повинні проплисти відстань близько 18 см від шийки матки до маткових труб. Якщо вважати, що вони можуть долати 2,5 см за 15 хвилин, це дуже довгий шлях! Найшвидші плавці можуть опинитися близько яйця менш ніж за 45 хвилин, однак цей процес іноді займає до 12 годин.

Якщо сперматозоїди не знаходять яйцеклітину в маткових трубах після сексу, вони можуть спокійно чекати від 12 до 24 годин до завершення овуляції. Живучість сперми не дуже велика, тільки близько десяти сперматозоїдів приходять до фінішу. Багато гинуть у кислому середовищі піхви або затримуються слизом, втрачають правильний напрямок і вмирають в дорозі.

А тим щасливчикам, кому вдалося дістатися до мети, треба наполегливо попрацювати для того, щоб успішно потрапити всередину яйцеклітини. Потім генетичні матеріали чоловіки і жінки об’єднуються, створюючи ембріональний кластер з швидко діляться клітин. Ці нові клітини подорожують вздовж трубки і, нарешті, імплантуються до однієї з стінок матки. Починається розвиток ембріона, але це вже інша історія.

Цікавий факт

Сучасна жінка, захоплена власною кар’єрою, схильна до пізнього народження дитини, що не завжди вдається внаслідок втрати фертильності. Однак наука прийшла на допомогу материнства і запропонувала кріоконсервації яйцеклітин. Ця процедура дозволяє вибрати оптимальний час для зачаття дитини і звести до мінімуму ризик безпліддя.

Скільки коштує заморозити яйцеклітини жінки? Прямо скажемо, ця процедура не з дешевих, але бажання мати дитину вище грошей. Вартість залежить від клініки і пропонованих у ній послуг. У середньому комплексна програма щодо відстрочення материнства коштує близько 200 тисяч рублів.

Будьте здорові і бережіть себе!

Залишити коментар