Скільки потрібно сечі для аналізу грудничка?

Батьки часто дивуються, коли лікар призначає аналіз сечі малюкові, який лише кілька тижнів тому з’явився на світ. У цьому немає нічого дивного, адже стежити за станом здоров’я дитини необхідно з народження. Матуся повинна з’ясувати, скільки потрібно сечі для аналізу немовляти і як її збирати, інакше результат отримано не буде.

Загальний аналіз сечі дитини роблять через 4 тижні після його народження, а на наступний рік повторюють. Але це не означає, що напрямок на таке дослідження не може виписуватися частіше. Педіатр зобов’язаний перевірити, чи немає в організмі малюка інфекції або запалення, якщо підозрює у нього певну патологію. У даній ситуації мамі доведеться стати справжнім помічником лікаря — запам’ятати, скільки потрібно зібрати сечі для аналізу немовляти, і подолати всі труднощі, пов’язані з цим непростим завданням. Адже передбачити, коли дитина захоче спорожнити сечовий міхур, дуже складно.

Як догодити лаборантам?

Перш ніж дізнаватися, скільки мілілітрів сечі потрібно для аналізу немовляти, треба уточнити, який саме тип перевірки даної біологічної рідини призначений вашому чаду. Отримавши відповідь на це запитання, спробуйте зібрати наступну кількість:

  • біохімічний (загальний) аналіз сечі – 20 мл;
  • аналіз за Нечипоренком – 15-20 мл середньої сечі (зібраної вранці в середині сечовипускання);
  • аналіз за Зимницьким – весь вміст сечового міхура, що виходить протягом доби;
  • посів – 15 мл середньої сечі;
  • аналіз по Сулковичу (на кальцій) – вся сеча, зібрана натщесерце.

Не у всіх мам виходить виконати стандартні вимоги лабораторії. Буває, вдається зібрати буквально 1 ч. л. урини, тобто не більше 10 мл. Що ж робити — відкладати аналіз на кілька днів, сподіваючись, що завтра пощастить більше? Не поспішайте записувати себе в невдахи. Медики можуть взяти ємність, заповнену на всього 1 см – це близько 10 мл. Для аналізу за Нечипоренком достатньо навіть менше 1 ч. л. сечі.

Найчастіше лікарі з розумінням ставляться до труднощів батьків. Але, трапляється, співробітники лабораторії чітко називають, скільки мл сечі потрібно для аналізу немовляти, і відмовляються дослідити рідина, якщо їх рекомендації не враховані.

Нормою для проведення дослідження сечі дітей, які не досягли однорічного віку, вважається порція 20-30 мл. Цієї кількості матеріалу вистачить для загального аналізу сечі немовляти, стільки ж потрібно і для інших типів дослідження, крім аналізів за Зимницьким і Сулковичу, коли слід збирати всю урину за певний відрізок часу.

Правила забору матеріалу для аналізу у немовлят

Батьки, зіткнувшись з необхідністю зібрати матеріал на аналіз, можуть розгубитися. Адже туалетом для карапуза служить підгузник, і безглуздо очікувати, що дитя хоч якимось чином попередить про майбутній сечовипусканні. Але мами і тата зобов’язані вміти все, адже обстеженням організму свого чада нехтувати не можна. Успішно впоратися із завданням можна, якщо спробувати цілеспрямовано «спровокувати» сечовипускання у дитини:

  • погодувати малюка груддю, не одягаючи йому підгузник;
  • вранці зняти підгузник – дітки іноді починають писати з-за відчуття холоду;
  • потримати дитину біля шумливою води – цей звук стимулює бажання випорожнитись;
  • масажувати животик, злегка притискаючи його нижню частину;
  • за умови змішаного годування можна дати дитині водички.

Існує пристосування для забору урини у маленьких діток, яке продається в аптеках. Але його використання можливе тільки в тому випадку, якщо дитина не починає бурхливо протестувати. Це стерильний мішечок з клейкою стрічкою для закріплення між ніжок. Такий сечоприймач не провокує алергії і не змінює складу сечі.

В якості тари для матеріалу підійдуть пластикові стаканчики з кришечками, чисті баночки. Головне, запам’ятати, що ємність повинна бути стерильною і бажано не поліетиленової — щоб склад рідини не змінився.

Також неприпустимо з допомогою витискання витягувати урину з мокрою пелюшки або підгузника. Якщо вчинити саме так, через частинок тканини і бактерій, що змішалися з сечею, лікар може поставити вашій дитині діагноз, який не відповідає дійсності.

Батьки повинні допомагати педіатра стежити за станом організму маленького пацієнта — запам’ятати, скільки потрібно сечі для аналізу немовляти, грамотно збирати її та своєчасно приносити в лабораторію. Якщо тато і мама, незважаючи на неминучі труднощі, виконають ці дії, медики зможуть вчасно дізнаватися про загрози для здоров’я дитини, попереджати і усувати їх.

Залишити коментар