Скільки білка в курячому яйці?

Хтось вважає яйця корисною їжею і щодня вживає їх на сніданок. Інші впевнені, що краще пошукати інше джерело білка, так як в них занадто багато «поганого» холестерину. Пора розкрити всю правду про цей продукт. У якій кількості його вживати, скільки білка в курячому яйці і поступається воно за цим показником перепелиним?

Курячі протеїни: багато білка і безпечний холестерин

Найважливішим будівельним матеріалом людського організму є білок. Без нього неможливий ріст м’язів, зв’язок, кісток і тканин.

Він допомагає імунній системі добре виконувати свої обов’язки, підтримує функції травлення, бере участь в обміні речовин. Без цього елемента зупиниться вироблення ферментів і гормонів. Недолік білка обертається втратою м’язової тканини, проблемами з серцем, ослабленням імунітету, а в крайньому разі навіть здатний привести до смерті.

В день людині потрібно 0,8 г протеїну на кілограм ваги. Досить дізнатися, скільки білка в курячому яйці, щоб зрозуміти, що це самий швидкий і смачний спосіб «підгодувати» свій організм настільки потрібним речовиною. При цьому холестерин яєчного білка не забруднить» судини, тому що практично моментально нейтралізується іншими компонентами яйця.

Яку кількість білка потрапить в організм з одним курячим яйцем?

Відразу відповімо на головне питання — скільки в 1 курячому яйці білків. Його кількість становить від 3 до 4 р. Яйце, яке знесла пташка, на 87 % складається з води, а 11 % його складу припадає на головний корисний для людини інгредієнт — протеїни. Інші 2% — це мінерали і зола.

Не всі квочки несуть однакові за розміром яйця. У торговельній мережі такий товар ділять на категорії. Головний критерій класифікації – вага. Згідно з нею кількість протеїну в яйці може бути наступним:

  • третя категорія (невелика) – вага яйця від 35 до 44,9 м, на білок доводиться 23-30 м, вміст протеїну – від 2,6 до 3,3 м;
  • друга (середня) – одне яйце тягне на 45-54,9 м, маса білка – 30-36,6 г, купити протеїн – 3,3-4,1 г;
  • перша (велика) – 55-64 роки,9 г, білок важить 36,7-43,3, у організмі виявиться 4,2-4,8 г протеїну;
  • категорія «Про» (дуже велика) – 65-74,9 г, 43,3-50 г, 4,8-5,5 м (загальна маса, вага білка і кількість протеїнів);
  • яйця-«гіганти», які важать більше 75 р. На білок у них припадає до 50 г, протеїну – понад 5,6 р.

Протеїни можна знайти у багатьох тваринних продуктах, але перше місце в цьому списку займають яйця. Білок курячого походження в кілька разів перевершує молочний, яловичий або рибний. А все тому, що він практично повністю (на 94 %) засвоюється організмом. Можна сказати, що в цьому продукті міститься «розумний» високоякісний білок, який зберігає всі амінокислоти в правильних пропорціях. Тому організм може використовувати його для побудови власних білків. Це золотий стандарт якості протеїну. Саме по ньому проводять порівняння інших джерел цієї речовини (наприклад, сої і сироватки). Але не тільки це цінно. Курячий білок – справжня скарбниця вітамінів Д, В, К, Е, РР. А ще під яєчною шкарлупою заховані такі важливі елементи, як магній, калій, йод, залізо, фтор та натрій.

Для тих, хто любить рахувати: зважуємо білок

Якщо Ви любите точність, купуєте домашні яйця (без зазначення категорії), то Вас навряд чи влаштує усереднений варіант. Ви можете самостійно абсолютно точно вирахувати, скільки грам білка в одному курячому яйці. Нічого складного в цьому немає. Щоб отримати достовірний результат, знадобляться кухонні ваги. Якщо ж Ви поки не обзавелися таким чудом техніки, то просто запам’ятайте: вага одного яйця становить 60 р. Третя частина цієї маси (20 г) належить білку.

Але не думайте, що, з’ївши білок, Ви автоматично отримаєте таку ж кількість протеїну. Адже в ньому є і вода. Щоб дізнатися кількість білка, треба врахувати харчову цінність на 100 г продукту. У 100 г яєчного білка – 11 г білка. Таким чином, у 20-30 г міститься від 2-3 г (максимум 4 г) чистого білкової маси.

А тепер спробуйте відгадати загадку: чому в 100 г яєць налічується 12,7 г протеїну, а в такій же порції білка тільки 11 р? А все тому, що жовток теж багатий білком: його в ньому 2,7 р.

Як змінюється кількість білка в залежності від способу приготування?

Лікарі і дієтологи не рекомендують вживати яйця в сирому вигляді. По-перше, так можна захворіти на сальмонельоз, а по-друге, вони стверджують, що такий протеїн майже не засвоюється: тільки половина «з’їденого» з сирим яйцем протеїну буде використана організмом. Між тим, якщо варити або смажити яйця (без додавання олії), то обсяг білка це не змінить. Відваривши пару яєць некруто, можна отримати необхідну для підтримки хорошого здоров’я норму протеїну.

Для Вас вже не секрет, скільки білків у курячому яйці вареному. Їх близько 4 р. Такий же запас протеїну містить і яєчня, приготовлена на сухій сковороді. Але якщо яєчню підсмажити на олії, білка стане 14 р. В омлеті буде вже 17 м, а якщо в нього додати тертий сир, 25 р.

Звичайні або перепелині: де більше білка?

Треба сказати, що у курячих яєць є тільки один гідний конкурент – перепелині. Вони за розміром набагато поступаються (їх маса ледь дотягує до 10-12 г), зате запас білка в них більше – 6 р. Якщо порівнювати кількість протеїну з розрахунку на 100 г, то перемога також дістанеться перепелиних яєць – 13,1 г проти 12,7 г у курячих.

Яйце перепілки має ще одну важливу перевагу – воно не викликає алергії. Тому його можуть використовувати як джерело протеїну люди, які страждають непереносимістю курячого натурпродукту.

Що стосується велетнів у світі яєць – страусиних, то їх вага дійсно вражає – до 780 г! Якщо врахувати, що на білок доводиться до 55-60 % загальної ваги, то нескладно буде визначити, скільки в одній штуці білка. Але такий делікатес не всім до смаку. Про яйця водоплавних птахів говорити не доводиться, так як їх не прийнято вживати в їжу. Вважається, що вони можуть стати джерелом інфекції навіть у тому випадку, якщо будуть піддані термічній обробці.

Підводячи підсумок, слід сказати, що користь яєць не можна оцінювати лише з позиції того, скільки в них протеїну. Наприклад, калорійність білка — 14 ккал. Це мало, але занадто захоплюватися таким продуктом не можна. Якщо Ви не спортсмен і не збираєтеся активно наростити м’язову масу, то Вам достатньо всього двох яєць на добу.

Залишити коментар