Сироп шипшини: корисні властивості і протипоказання

Сироп шипшини можна купити в аптеці і навіть у звичайному продуктовому магазині у відділі чаю. Про це засобі, як і про інших продуктах на основі ягід дикого колючого рожевого куща, знають багато. Рослина має безліч цілющих властивостей. Настої, відвари, настоянки, чай, сироп шипшини з пелюсток, листя, плодів, коренів, пагонів приймають як:

 • сечогінний;
 • жовчогінний;
 • відновлюючий;
 • імуномодулююча;
 • загальнозміцнюючий.

І це далеко не вся користь. Сироп шипшини показаний до застосування при безлічі розладів і патологій. В осінньо-зимовий період всі мами запасаються солодким, смачним сиропом шипшини, щоб давати його дітям, так і самим приймати в якості профілактики. Це відмінний спосіб уберегти організм від атаки вірусів і інфекцій, що викликають ОРЗ.

А перевага фитопродукта в тому, що це порівняно недороге, загальнодоступне, досить ефективний лікувально-профілактичний засіб. Наприклад, аскорбінової кислоти в плодах (а саме з них виробляють сироп) в 10 разів більше, ніж у ягодах смородинового куща (ще один відомий народний цілитель).

Сироп шипшини: показання до застосування

Давайте спочатку розглянемо цілющі якості продукту, звідси вже стане зрозумілим його застосування:

 • нормалізація артеріального тиску;
 • тонізуюча здатність;
 • регуляція процесу згортання крові;
 • регуляція рівня холестерину в крові;
 • зміцнення судин, підтримання їх еластичності;
 • очищення організму від метаболітів, ослаблення інтоксикації;
 • стимуляція обмінних процесів, в тому числі і травного, сприяючи підвищенню апетиту;
 • поліпшення всмоктуючої здатності стінок шлунка;
 • участь в освіті і зміцнення кісткової тканини;
 • протизапальний ефект та інше.

Таким чином продукт є досить корисним для людей, що страждають гіпертонією, атеросклерозом, які перенесли травми з ушкодженням кісток. Виявлено, що засіб здатне попереджати розвиток злоякісних новоутворень, надавати лікувально-профілактичну дію при недостатності надниркових залоз.

Фахівці призначають прийом сиропу при нефриті, туберкульозі, грипі, запаленні легенів, хронічних стресах, жовчнокам’яної патологіях.

Сироп шипшини при вагітності

Як відомо, при вагітності багато ліки протипоказані, в тому числі і фітопрепарати, чого не скажеш про сиропі шипшини. Цей продукт призначається майбутнім мамам досить часто. Одне з найважливіших властивостей продукту – захист від вірусів та інфекцій, підвищення імунного бар’єру – що дуже важливо, як для матері, так і для її плоду. Тонізуючі, регенеруючі і поновлюючі властивості відображаються на стані шкірного покриву, дозволяючи згодом не мати проблем з розтяжками.

Однак при прийомі варто враховувати дозування і концентрацію самого сиропу, так як надлишок аскорбінової кислоти може нашкодити. Краще всього приймати сироп шипшини в якості смакової добавки в чай або робити слабо концентровану воду з сиропом.

Сироп шипшини дітям

Дитині можна давати це засіб, але тільки точно дотримуючись інструкції, так як продукт може спровокувати алергічну реакцію. Рекомендований вік – від 12 років. До цього часу, якщо Ви хочете застосовувати коштів, його дозування повинна бути незначною – не більше кількох крапель за раз. Обов’язково перевіряйте реакцію організму. Мінімально допустимий вік – від 3 років. В аптеках можна знайти більш збалансований дитячий сироп.

Сироп шипшини: інструкція по застосуванню

Застосування сиропу шипшини нескладне. Відійшовши від теми, зауважимо, що в косметичних цілях продукт можна додавати в домашні або промислові засоби по догляду за шкірою обличчя і тіла (крем, маску).

Інструкція із застосування сиропу з плодів шипшини зазвичай вказується на упаковці (якщо ви користуєтеся аптечним засобом). Якщо ж Ви вирішили приготувати сироп самостійно, то ось за якою програмою ліки п’ється:

 1. Діти дошкільного віку – 1 ч. л. на добу (можна розбити на два прийоми);
 2. Діти від 7 років – 1 д. л. на добу;
 3. Дорослі – 2 д. л. на добу.

Можна приймати в чистому вигляді, запивши склянкою води, або додавати в чай, компот та інші напої. Точне дозування встановлює лікар, виходячи з індивідуальних особливостей організму і характеру захворювання.

Сироп шипшини: відгуки

Якщо фахівці самі призначають пацієнтам це засіб, значить, їх позитивні відгуки про сиропі з шипшини не викликають сумніву. Такої думки дотримуються і самі пацієнти:

«Приймаю для профілактики, через його дешевизну і маси позитивних властивостей. Зокрема, п’ю перед сном, від того краще сплю, швидше відновлюються сили».

«Пити сироп можна постійно, так як організм не виробляє звикання до препарату. Дотримуюся дозування, щоб уникнути ймовірності побічної дії. Вже й забула, коли востаннє була застуда».

«Відчуття тільки самі приємні, особливо щодо роботи ШКТ: як годинник. Пішла тяжкість, нормалізувався стілець. Сироп шипшини став відмінним доповненням щоденного раціону».

Як бачимо, фітопрепарат показав себе з гарної сторони як ефективний засіб від багатьох недуг. Але варто пам’ятати, що самолікування може обернутися небажаними наслідками, так що перед початком прийому сиропу потрібно отримати дозвіл фахівця.

Залишити коментар