Підщелепні лімфовузли збільшені: причини, лікування

Лімфатичні вузли – це страж нашого організму. Саме лімфатична система виконує захисну функцію, тому збільшення розміру лімфовузлів найчастіше свідчить про розвиток недуги.

Давайте з’ясуємо, чому підщелепні лімфовузли збільшені. Причини цієї патології та основні аспекти її лікування докладно розглянемо в сьогоднішній статті.

Вивчаємо анатомію лімфатичної системи на карті тіла

Лімфа – це свого роду фільтр. За допомогою лімфатичної системи наш організм бореться з інфекційними агентами і хвороботворними бактеріями. Лімфатичні вузли розташовані групами в різних частинах нашого тіла. Підщелепних лімфовузлів у людини всього три, і знаходяться вони в челюстном трикутнику. У безпосередній близькості від них розташовані найбільші кровоносні судини.

В здоровому стані нам не видно підщелепні лімфовузли. Нормальний розмір їх становить приблизно 10 мм. Так принаймні зазначено в багатьох медичних трактатах. Хоча деякі фахівці стверджують, що розмір лімфовузлів може бути різним. Він залежить від місця їх локалізації.

Все, що вам потрібно знати про лімфовузлах, ми розповімо у сьогоднішній статті. Якщо ви абсолютно здорові, то лімфатичні вузли будуть непомітними. А ось при розвитку запалення ви обов’язково знайдете невелику припухлість, схожий на шишку. Найчастіше запальні процеси пов’язані з лімфаденітом. Саме так називається недуг, який сигналізує про неспроможність лімфатичної системи впоратися з інфекцією або бактеріями.

Будь слідство починається з причини

Уявіть ситуацію: ви прокинулися вранці, підійшли до дзеркала і помітили, що підщелепної збільшений лімфовузол з одного боку. Ні в якому разі не починайте робити зігрівальні компреси. У першу чергу потрібно з’ясувати причину збільшення розміру лімфовузлів.

У більшості випадків це пов’язано з розвитком банального карієсу. Але лікарі стверджують, що запальні процеси в лімфовузлах можуть стати наслідком дуже серйозних недуг, у тому числі й онкологічних.

Лімфаденіт і розцінюється як самостійного захворювання. Якщо ви не володієте достатнім рівнем медичних пізнань, то лікування краще почати з діагностики та лікарської консультації.

Як уже говорилося, ми сьогодні розмовляємо про те, чому підщелепні лімфовузли збільшені. Причини цієї хвороби і лікування індивідуальні. Часом до збільшення розміру лімфатичних вузлів спричиняє запалення дихальних шляхів або внутрішньої частини вушних раковин. Але пам’ятайте, що за один день запалення себе не проявить, а ви не зможете виявити недугу.

Збільшення розміру лімфовузлів носить скоріше поступальний характер. Опуклість під нижньою щелепою буде збільшуватися день за днем, якщо ви не зробите потрібних дій по реабілітації лімфатичної системи.

Крім вищезгаданих причин збільшення лімфовузлів, появі округлостей під нижньою щелепою можуть сприяти такі фактори:

 • інфекційні процеси, що протікають в дихальних шляхах;
 • токсоплазмоз;
 • гінгівіт;
 • тонзиліт;
 • ангіна;
 • пародонтоз;
 • інфекційні захворювання, зокрема, кір, вітрянка, паротит;
 • злоякісного новоутворення або доброякісного типу.

Якщо лімфаденіт протікає самостійно, найімовірніше, це наслідок перенесеної травми лімфатичних вузлів.

Виявили симптоми – починайте лікування

Якщо підщелепні лімфатичні вузли стали помітними неозброєним оком, потрібно негайно відвідати лікаря. Лише після встановлення причини можна сміливо приймати лікарські препарати.

Коли лімфаденіт розвивається самостійно, можуть виникати такі симптоми:

 • почервоніння шкірних покривів;
 • больові відчуття;
 • ускладнений рух нижньої щелепи;
 • підвищення температури;
 • озноб.

До моменту звернення до фахівця можна усунути прояв симптоматику. Напевно у вас в аптечці є жарознижуючий засіб.

Для діагностування причини запалення лімфовузлів доктор може використовувати наступні методи:

 • клінічний аналіз крові;
 • ультразвукове дослідження;
 • пальпацію;
 • пункцію;
 • рентгенографію.

Якщо причина запалення лімфатичних вузлів криється в наявності інфекції, то лікар може призначити противірусні або протизапальні фармакологічні засоби. Спектр лікарських препаратів може розширитися, якщо лімфаденіт розвивається на тлі прогресування ускладнень недуги.

Щоб запобігти розвиток лімфаденіту і захистити свої лімфовузли, постарайтеся дотримуватися простих профілактичні правила. Приділіть особливу увагу стану здоров’я своїх зубів і ротової порожнини. У більшості випадків саме карієс розцінюється як спусковий механізм до розвитку запальних процесів в лімфатичних вузлах.

Самолікування – це не саме вдале рішення для усунення запального процесу, що протікає в лімфовузлах. При появі характерної симптоматики єдино вірним рішенням стане відвідування профільного лікаря. Будьте здорові!

Залишити коментар