Шукаємо причину вологих долонь

Холодні і вологі долоні – явище часто зустрічається саме у жіночої половини людства. Пам’ятаєте, як ваші долоньки ставали липкими і огидно-вологими відразу після того, як ви перенервували або злякалися? І добре, якщо це відчуття проходило відразу після того, як ви скористаєтеся вологою серветкою або відвідайте дамську кімнату.

Але що робити, якщо вологі долоні стали вашими постійними і досить неприємними супутниками? Що в цьому випадку вважається нормою, а що – патологією?

Що ж це таке – гіпергідроз?

У процесі життєдіяльності людина однозначно потіє. Це вважається природну терморегуляцію тіла, і його відповіддю на хвилювання, страх або стрес.

Але, якщо в повсякденному житті це приносить мінімальні незручності, то в ході виконання робочих обов’язків провокує відчутний дискомфорт.

Водії, стенографісти та ще 1-2% населення нашої планети страждають підвищеним виділенням поту в області долонь і стоп.

Враховуючи такі масштаби, подібне явище отримало своє, окреме, назва – гіпергідроз. Про те, що його провокує і виліковує, і піде мова в даній статті. У тому випадку, коли людина звертається в поліклініку з питанням, чому у нього часто вологі долоні і пітні стопи, лікар, швидше за все, діагностує гіпергідроз.

Ця хвороба може протікати в двох формах:

  • Загальної, коли долоньки починають покриватися потім в момент нервового перенапруження або сильного стресу, нездужання, сильних фізичних чи психологічних навантажень;
  • Локалізованої, при якій стають вологими ще й стопи.

Причина гіпергідрозу може бути самою різною, починаючи від вегетосудинної дистонії, і завершуючи дисфункціями щитовидної залози і підвищеною концентрацією гормону тестостерону в крові.

Найпоширеніші причини захворювання виглядають наступним чином:

  • порушення в ендокринній системі;
  • цукровий діабет;
  • хвороби інфекційного характеру;
  • генетичні збої;
  • хронічні стреси або нервові потрясіння;
  • розумові перевантаження.

До якого фахівця звертатися?

Якщо ви постійно дивитеся вологі долоні у себе або своєї дитини, витратьте трохи вільного часу на відвідування невропатолога і ендокринолога. Тільки ці фахівці можуть провести потрібні дослідження і поставити точні діагнози. Швидше за все, гіпергідроз буде мати генетичне походження, що з’ясовується шляхом ретельного опитування та збору інформації про батьків і їх патологіях.

Крім цього, холодні і постійно спітнілі долоні у підлітка можуть бути явищем, що супроводжує статеве дозрівання, і боротися з ним можна шляхом використання специфічних спреїв.

Дещо складніше справи йдуть з немовлятами, у яких гіпергідроз буває і вродженим. В такому випадку ця хвороба може бути ознакою рахіту, наявність в організмі глистів і паразитів, проблем в роботі серця, щитовидної залози і судин.

У чоловіків причина вологих і холодних долонь може ховатися в прихованій формі туберкульозу, пневмонії, малярії або захворюваннях ендокринного та нервового походження. До цього захворювання можуть бути причетними і хворі нирки, втратили здатність повноцінно фільтрувати і виводити сечу, позбавляючи організм від надлишкової рідини.

Вологість долоньок часто викликає прийом конкретних медикаментів або їх передозування. Зокрема, це стосується препаратів з жарознижувальну, знеболювальну і болезаспокійливу ефектом.

Чим і як лікувати?

Основна проблема того, якими способами позбавити дитину або себе самого від гіпергідрозу полягає в необхідності одночасно лікувати добру половину організму. Робити це можна хоч бабусиними змовами, хоч офіційною медициною, оскільки і той і інший варіант має свої переваги і негативні моменти.

Якщо не позбутися від проблеми, вона незмінно почне приносити свої незручності: з’являється необхідність уникати рукостискань, кохана дівчина не хоче тримати вас за руку, стає складно управляти машиною і так далі.

Крім цього, потові залози на ногах починають виділяти піт з не зовсім приємним запахом, який стає відчутним для оточення.

Незважаючи на той факт, що вологі долоні у дорослої або немовляти можна тимчасово «вилікувати» шляхом застосування спеціальних спреїв, кремів або антиперспірантів на основі гидрокартизона, позбавлятися слід не тільки від ознак хвороби, але і від її джерел. Такою думкою діляться психотерапевти і неврологи, упевнені, що причини гіпергідрозу у немовляти або відбулася особистості ховаються в психічній неврівноваженості. Виходить, що подібна патологія потребує тривалої і комплексної терапії, на яку доведеться витратити чимало часу і коштів.

Медикаментозні шляхи лікування

Щоб проблема того, чому у вас або вашого малюка регулярно вологі долоні, перестала турбувати вас, можна випробувати дію уколів ботоксу. Так, так, його давно застосовують не тільки з метою розгладження зморшок, але і заради усунення симптомів гіпергідрозу. У цьому випадку ботокс просто блокує сигнал, що надходить до потових залоз, і вона не виділяє піт.

В окремих ситуаціях проблема може бути вирішена застосуванням примочок і компресів з вмістом гексахлорида алюмінію, тианина або глутаральдегід. Знову ж таки, подібні медикаменти часто викликають сильні алергії, так і робити примочки кожні 3-4 години не зовсім доречно чи комфортно.

У зв’язку з цим останні кілька років причини того, чому з’являється і розвивається гіпергідроз, усуваються хірургічними методами.

Після операції симптоми патології зникають у 95% пацієнтів, і більше не повертаються ніколи.

Також можуть бути корисні народні кошти. Наприклад, можна порадити маски з блакитної кембрійської глини, відпарювання рук і ніг у відварі квіток календули, посипання спітнілих ділянок тіла тальком або ванночки з березового листя.

Бережіть своє здоров’я і дотримуйтесь приписом лікарів!

Залишити коментар