Що за тканина блекаут?

Деталі при облаштуванні будинку грають не меншу роль, ніж основні фактори – від правильного вибору тканини для пошиття штор залежить не тільки те, як буде сприйматися житло, але і відчуття від перебування в приміщенні.

Серед користуються особливою популярністю матеріалів прості споживачі та майстри виділяють блэкауэт. Що це за тканина і як її використовують?

Що являє собою тканину блекаут?

Цей матеріал народився у Фінляндії, де існує поняття «білих ночей», знайоме і петербуржцям. Жителі цієї країни через таких особливостей природи були змушені придумувати спосіб створювати темряву в приміщенні, відходячи до сну, і після довгих спроб ткачі зуміли створити особливу світлонепроникну тканина.

Сьогодні її виробництвом займається фінська компанія Almedahls, але можна зустріти і бельгійський, німецький і голландський блекаут.

 • Особливого переплетення волокон дозволило добитися того, що навіть цілеспрямовані сонячні промені (або потік штучного світла) через тканину не проникають.

І окрім цього, через неї не пробивається левова частка звуків (до 30%) і навіть тепло. Тому, якщо Вас часто мучить не тільки занадто раннє «сонце в вікно», але і відчуття «парилки» після тривалих сонячних ванн в спальні, а також шум з вулиці, пошиті з такої тканини штори можуть істотно полегшити Ваші муки. Холод матеріал теж затримує, тому він допоможе прикрити і віконні щілини, з яких дме взимку.

 • Такі чарівні властивості блекаут обумовлені особливим складом, в якому 3 різних текстильних основи, а також цілий ряд хімічних речовин та акрилова основа. Як підсумок, перед Вами дуже щільне полотно. У деяких брендів також присутня спеціальна просочення, яка не дає тканини загорітися – тільки розплавитися.

Треба сказати, що існує альтернативна версія походження даного матеріалу, згідно з якою він з’явився у воєнний час. Жителі завішували вікна дуже щільною тканиною, завдяки якій світло з осель не був помітний з вулиці, і це допомогло їм врятуватися від обстрілу ворожих винищувачів. Який би з варіантів не був правдивим, факт не змінюється – блекаут стала дуже популярною портьєрної тканиною, з якої потрібно навчитися працювати кожній господині, яка займається облаштуванням будинку.

Різновиди матеріалу

Як і інші тканини, блекаут має ряд індивідуальних характеристик, які видозмінюються в залежності від конкретного типу матеріалу. Професіонали поділяють його на кілька основних категорій:

 • Оригінал. Класичний блекаут із щільністю 274 г/кв. м. Випускається полотнищами шириною 1,6 м. Матеріал має 3 дуже тонких шару, що створюють щільну структуру. Поверхня сатинова.
 • Блиск. Виглядає майже ідентично традиційного варіанту, але до основного плетіння додані атласні нитки, що дозволяє домогтися гарного глянцю на поверхні. Відблиск переважно сріблястий.
 • Стріт. Варіант для вуличного використання, наприклад, для створення банера. У матеріалу відзначається підвищена щільність, стійкість до сонячних променів (не вигоряє), а також до поривів вітру, вологості, перепадів температури. Для внутрішнього оздоблення квартири, відповідно, не застосовується.
 • Негорюча. Виробник додає до матеріалу спеціальне просочення, яка згадувалася вище: вона допомагає тканини встояти перед вогнем – пожежі не трапиться, хоча полотно почне плавитися. Замість просочення можуть бути використані і спеціальні волокна, що, безумовно, підвищує щільність і жорсткість матеріалу. Для оформлення квартири такий варіант блекаут теж не використовується, він орієнтований на місця громадського користування.
 • Льон. Звичайно ж, за структурою блекаут з натуральним матеріалом не зрівняється, але зовні схожість значне – з’являється характерний лляної рельєф, тому такий варіант тканини використовується для оформлення приміщень під старовину або сільський стиль.

Потрібно відзначити, що практичним усім різновидам блекаут властива гладкість поверхні, а також наявність декількох шарів. Зовнішній, обернений до вікна, світлий, відображає промені. Внутрішній – декоративний, тому може бути виконаний у будь-якому відтінку, з малюнком, вишивкою і т. д. Визначити справжність матеріалу можна, спробувавши піднести його до джерела світла.

Особливості використання та догляду

Як вже стало зрозуміло, блекаут – тканина для штор, тому застосовується переважно для оформлення інтер’єру в оселі. Крім цього вона може бути використана для створення портьєр в концертних залах, ресторанах, кінотеатрах, фотостудіях, та інших громадських місцях, де необхідна певного роду светонепроницаемость. Примітно, що даним матеріалом можна навіть замінити шпалери при необхідності. На основі блекаут можна зробити абсолютно будь портьєри і штори для приміщення:

 • японські розсувні панелі;
 • рулонні штори;
 • фестонні;
 • ламбрекени.

Деяким споживачам здається, що працювати з таким матеріалом буде складно, проте він набагато простіше більш звичних і зрозумілих тканин. Він прекрасно переться вручну, і в машинці (режим – 40 градусів), але потрібно вибирати «делікатну» прання. Віджим теж повинен бути м’яким – не вище 400 об/хв. Зате прасувати після блекаут не потрібно, оскільки він не мнеться. Чистку здійснюють раз на півроку або квартал, оскільки пил і бруд на такому матеріалі накопичуються дуже повільно.

Порт’єрна тканина блекаут: відгуки споживачів

Перераховані вище властивості даного матеріалу роблять його привабливим продуктом для більшості господинь, які мріють про шторах, дійсно зберігають внутрішню атмосферу кімнати, а не службовців простим декоративним елементом. Як йдуть справи насправді?

 • Олена: Штори купувала готові, піддавшись на спокусливі обіцянки виробника. Для розуміння – розташування квартири таке, що влітку завжди Африка в спальні, ніякої кондиціонер не рятує. Матеріал відмінно збирається складками, не такий щільний, як я очікувала, тому виглядає естетично, а не «заслінкою». Захищають від сонця відмінно, тому рекомендую всім, хто страждає від такої проблеми!
 • Ірина: Жителям великих міст, у яких за вікнами з десяток неонових вивісок і занадто яскравий ліхтар там, де не треба, а також усім, хто намагається вранці поспати, а затію руйнує занадто раніше сонце, присвячую свій досвід пошиття штор з тканини блекаут. Справжнє спасіння! Ціна питання, звичайно, не бюджетна, але підсумок врятує Вам нерви на кілька років.

У висновку варто ще раз підкреслити, що блекаут – порт’єрна тканина, розрахована на оформлення приміщення і в громадських місцях, і в приватних будинках/квартирах, яка невибаглива щодо догляду і володіє винятковими властивостями щодо поглинання світла, звуку і тепла. Матеріал довговічний, і єдиний його істотний недолік – висока вартість. Однак, на думку споживачів, кожна копійка при такій покупці виправдана.

Залишити коментар