Що робити, якщо дратують чоловік, дитина, оточуючі?

На теренах колишнього СНД не прийнято читати поради психолога або звертатися до нього з проблемами в емоційній сфері. Якщо людина постійно зривається на близьких або колег по роботі, то йому радять звернутися до психіатра, щоб підлікуватися.

Така перспектива, навіть якщо це намагаються не показувати, лякає.

Тому з неадекватним станом намагаються розібратися своїми силами.

У багатьох випадках такий підхід ускладнює загальний стан, нервова система не витримує і надалі дійсно потрібне медикаментозне лікування.

Якщо проблему не заганяти всередину, а спробувати проаналізувати, чому все дратує і дратує, можна зрозуміти, що робити. Якщо до сторонньої допомоги вдатися важко, доведеться налаштуватися і провести роботу над собою самостійно.

Чому все дратує

Існує теорія, що роздратування з’являється внаслідок внутрішнього невдоволення.

У інших людей бісять ті риси, які є у себе, але проявити сам їх з якихось причин не можеш, а коли бачиш, що іншим це вдається, починаєш відчувати агресію.

Усвідомлюєш власні мінуси, і відповідаєш агресією, адже підсвідомо здається, якщо я не проявляюсь з цієї сторони (так не одягаюся, не кричу) значить, я краще. А самому прикро – цей чоловік міг зробити цей вчинок, а у мене не вистачає сміливості.

Не варто перекладати провину за свою неадекватну поведінку на інших. Необхідно усвідомити – причина прихована всередині. Потрібно проаналізувати, що заважає піти за власним бажанням або зробити спробу викорінити негативні якості в собі – адже з боку видно, наскільки це виглядає непривабливо.

Що можна зробити, якщо все дратує?

Насамперед, з’ясувати причину і усунути. Сторонні не винні в сприйнятті, і виховувати їх заняття невдячне, а також марне. Простіше переглянути свої погляди на оточуючих, ніж «переробити світ» під себе.

Якщо не віриться, то потрібно згадати – найбільше ненавидять успішних і знаменитих, начальників і тих, хто багатший. І саме тому, що стати багатшим і покруче ніхто не відмовився б.

Неординарні люди дратують тому, що їх внутрішній світ – загадка, а розгадати її не виходить. А так хочеться зрозуміти, чому цей чоловік не схожий на інших, надто вже вирізняється з натовпу? Це бісить до зубовного скреготу, і негативна емоція в цьому випадку викликана банальною заздрістю.

Це не хочеться приймати, тому неординарність дратує.

Що робити при постійному подразненні

Якщо до стану здоров’я постійне роздратування не має відношення, то негативні емоції слід прибрати, тобто погасити. Для цього найкраще підходить активна діяльність – особливо заняття спортом. Активним молодим людям допоможуть заняття з грушею або «бовдуром». Кілька годин у спортивному залі, і агресія виплеснеться назовні.

Немає можливостей або умов для агресивних видів спорту, тоді можна зробити пішу прогулянку на природу або покататися на велосипеді. Це вимотає фізично і заспокоїть морально.

Ще один сучасний спосіб – поспілкуватися в соціальних мережах. Поради сторонніх людей не так дратують, як допомога близьких, так і розповідаючи про себе знаходиш стільки співчуття і розуміння, що злість випаровується. Якщо попадеться агресивний співрозмовник, то віртуальна розбирання може допомогти виплеснути роздратування.

Одночасно необхідно постаратися розібратися з собою: переглянути власні погляди, перестати звинувачувати у внутрішньому невдоволення оточуючих. Чому б замість того, щоб заздрити, не розширити кругозір чи не спробувати себе в новій справі? Займаючись кар’єрним зростанням, забуваєш про порівняння не на свою користь – часу на це просто не залишається.

Як тільки вдається знайти гармонію, подразнення йде.

Що робити, коли дратують чоловік і домашні

Роздратування на навколишній світ – це погано, але сторонні від негативного настрою практично не страждають. Рідко хто наважується постійно вихлюпувати агресію, легко можна нарватися на відсіч.

Гірше, якщо домашні і чоловік дратують – поради психолога в цій ситуації необхідні, інакше можна втратити сім’ю. В цьому випадку також слід розібратися в проблемі, чому бісять близькі люди. Швидше за все, справа не в них, а в обставинах.

Виховання заважає виплеснути емоції поза домом, і їх обрушують на найрідніших.

Причини домашнього негативу:

  • шум – цілий день доводиться перебувати серед настирливого шуму, і хочеться відпочити. Приходиш додому – чоловік слухає музику, дитина хоче пограти або щось розповісти, кричить. Батьки-пенсіонери скучили, у них теж є новини;
  • клімат у приміщенні. З-за дитину не можна зайвий раз відкрити кватирку, або, навпаки, постійно холодно, а чоловік відкриває вікно;
  • відсутність повноцінного відпочинку – всі хочуть поспілкуватися;
  • різниця у смаках – коли доводиться весь час поступатися: дивитися фільми, які не подобаються, спілкуватися з не дуже приємними людьми;
  • побутова невлаштованість. У чоловіка ніяк не доходять руки полагодити щось вкрай необхідне, немає коштів придбати той предмет, який хочеться;
  • порівняння власного сімейного життя з життям оточуючих. Вони живуть так цікаво, а тут суцільна битовуха.

Можна знайти ще безліч причин, які змушують дратуватися на власного чоловіка, але як тільки вони з’ясуються, потрібно починати шукати компроміс.

Варто порозумітися з домашніми спокійним голосом, попросити їх не лізти з розмовами після того, як приходиш з роботи. Чоловікові бажано придбати навушники – якщо сам не здогадується. Спочатку навколишні пообижаются, але потім, побачивши, що через 2 години ніякого роздратування не на них ніхто не виливає, звикнуть до нового правила.

Домовитися стоїть і кліматичних умовах – коли провітрюється приміщення, необхідно винести з нього дитину. Навіть якщо тільки одна кімната, є ще й кухня.

Різниця в смаках і побутова невлаштованість – все це повинно обговорюватися. Якщо не встигає допомогти власний чоловік, завжди можна скористатися допомогою працівника спеціальної служби. Цілком можна домовитися між собою, які шпалери будуть в спальні, а які в коридорі.

Навіть якщо подразнення стосується інтимної сфери, все слід обговорити. Сексуальна незадоволеність призводить до серйозних неврозів. Інтимне життя – одна з головних складових сімейних відносин.

Порівнювати свою сім’ю з сім’єю друзів або кіногероїв – просто смішно.

Ніхто не знає, що у них діється, коли нікого немає поруч. Може бути, на цьому курорті пара зустрічалася тільки за сніданком?

Дитина дратує

Іноді мама починає переживати: «Що мені робити, якщо мене дратує моя дитина?».

Щоб позбутися від роздратування, слід діяти за вже звичною схемою – шукати причину:

  • дитина не відповідає очікуванням;
  • робить все спеціально, щоб «зіпсувати».

Будь-дії дитини можна підігнати під ці фрази.

Щоб позбутися від роздратування, яке викликається неправильними вчинками і діями, необхідно зрозуміти, що дитина вже з появи на світ – окрема особистість. Він може хотіти їсти, коли мама хоче спати, або йому потрібен відпочинок, коли запланована прогулянка. Не варто кричати на малюка і ображатися за це. Варто так побудувати режим дня, щоб було зручно всім.

Якщо у дитини щось не виходить, або він робить це неправильно, необхідно пояснити і допомогти. Не слід порівнювати його з іншими дітьми, які легко освоїли даний навик. Свій малюк – унікальний, і в чомусь іншому він обов’язково обжене оточуючих.

У більшості випадків діти демонструють непослух, коли їм не вистачає уваги, або коли нудно. Як тільки дитину вдасться зайняти справою, він заспокоїться.

Робота над собою

Що можна зробити, якщо дратує певний людей або обставини, і злість нахлинула несподівано? Варто спробувати заспокоїтися за допомогою спеціальних вправ.

Зручна поза, приємна музика, рахунок до 100, повне розслаблення, перерва в діяльності – все це допомагає відновитися за короткий термін. Дихати слід глибоко, вдихаючи через ніс і видихаючи через рот. В цей час варто згадувати приємні моменти. Злість випарується протягом 5-10 хвилин.

Коли роздратування захльостує, потрібно спробувати зупинити неприємну емоцію, запитавши себе: «А як це позначиться на подальшому житті?».

Найчастіше відповідь – ніяк. Так який сенс розтрачувати себе на дрібниці?

Коли з роздратуванням самостійно впоратися не вдається, то все-таки варто відвідати лікаря.

Якщо воно викликано реальними причинами, наприклад, гормональним збоєм або внутрішніми захворюваннями, то після лікування стан нормалізується.

Неврози вдається купірувати легкими седативними засобами та антидепресантами.

Якщо постійно присутній роздратування, не можна пускати ситуацію на самоплив. Необхідно знайти причину і позбутися від неї – тільки тоді будеш відчувати в душі гармонію.

Залишити коментар