Розрив відносин: що необхідно для оформлення офіційного розлучення?

Де можна оформити розрив сімейних відносин, які документи потрібні для розлучення, залежить від того, чи є дане рішення обопільним, є діти, виникали суперечки про майно, спільно нажите.

Документи для розлучення у відділах Рагсу

Щоб відповісти на питання, парі необхідно вивчити законодавчі норми. В них містяться всі підстави, а також опис процесу розірвання шлюбу.

ЗАГС офіційно розриває відносини між людьми, якщо у них:

 • немає неповнолітніх дітей;
 • один з партнерів визнаний перехитрував відсутнім;
 • визнаний недієздатним один із подружжя;
 • один з партнерів засуджений на термін більше 3 років.

Які аспекти включають в себе судові повноваження?

При цьому громадянину, проявившему ініціативу про розірвання шлюбу, ніяк не уникнути судових розглядів, якщо:

 • виникає спір про долю спільних дітей;
 • залишилися питання розділу майна;
 • не з’ясований розмір і порядок оплати грошей на утримання непрацездатного партнера.

Терміни розлучення через ЗАГС

Протягом місяця з моменту подачі заявки парою може бути прийнято рішення про розірвання шлюбу. Цей термін надається для того, щоб зібрати потрібні документи для розлучення, а також гарненько поміркувати про своє рішення. Тому протягом 30 днів з моменту подачі громадяни можуть забрати свою заяву назад. 30-денний строк обчислюється державними властями з моменту, який слідує за датою реєстрації поданої заяви на розірвання шлюбу.

Документи для розлучення через ЗАГС

Подружжю потрібно звернутися в реєстраційні органи з необхідним пакетом документів, щоб почати процедуру. Цивільний кодекс РФ містить правила, згідно з ним для оформлення розлучення громадяни повинні звернутися в ЗАГС, який знаходиться за місцем проживання.

Документи на аліменти дітей без розлучення

Щоб дізнатися точну відповідь на дане питання, слід звернути увагу на 63-ю статтю сімейного кодексу РФ. У ньому йдеться про те, що батьки не просто можуть виховувати своїх дітей, але також повинні відповідати за них. Також потрібно запам’ятати, що обоє батьків повинні прикладати максимум зусиль для забезпечення дитини відповідною освітою.

Разом з цим спірне майно дозволяє парі відкладати розірвання відносин. Тоді один з подружжя може сміливо подавати на аліменти без розриву через суд.

Це абсолютно законно, так як діти не зобов’язані відчувати матеріальні і психологічні позбавлення від безвідповідального ставлення з боку одного з своїх батьків.

Порядок стягнення елементів:

 1. у першому випадку потрібно надати стандартну підготовку, а також подачу позовної заяви в суд, використовуючи зразок;
 2. у другому випадку можна скористатися наказовим порядком. Тобто звернутися до світової суд із заявою про надання судового наказу. В даному випадку потрібно використовувати інший зразок.

Насправді 2 методу між собою істотно відрізняються. Перший дуже сильно затягується в часі, або в ньому можна приймати участь обом партнерам. А другий залишається заочним, під час нього суддя повинен протягом 5 днів прийняти рішення без особистої присутності однієї із сторін.

Більшість юристів рекомендує клієнтам, які вирішили подати заяву на аліменти без розірвання шлюбу, використовувати саме другий наказовий порядок, оскільки це дешевше, швидше і простіше.

Як подавати документи на аліменти?

Заяву потрібно подавати в суд, використовуючи загальні правила.

 1. Коли всі документи, які були потрібні, підготуються, слід дізнатися, як працює заклад і відвідати його з усіма необхідними документами і паспортом. Як тільки процедура завершиться, суд буде зобов’язаний прийняти рішення протягом 5 днів. В основному судові органи дають позитивні відповіді.
 2. Якщо все пройшло гладко, через певний час вам потрібно звернутися в суд з виданих на руки спеціальним наказом. Він потрібен для отримання аліментів у разі відсутності розірвання шлюбу.
 3. Якщо ви знаєте, де працює ваш чоловік або дружина, вам буде легше віднести наказ безпосередньо до його/її керівництву. Тим більше, що закон це не забороняє, а ви заощадите час і нерви.

Документи для розлучення за наявності у подружжя неповнолітніх дітей

При наявності маленьких дітей розірвання шлюбу – це тривалий і важкий процес не тільки з психологічної точки зору, але і сам по собі. Дана процедура практично ніколи не проходить через ЗАГС, доведеться звертатися до суду.

Позовні заяви, що стосуються розлучення з дітьми, вирішуються через світовий суд або районний. Якщо батьки змогли самостійно досягти домовленості в таких питаннях, як майбутнє місце проживання дитини, побачення з другим батьком, виплати аліментів, то розлучитися батьки зможуть в районному суді.

Однак якщо батьки зуміли вирішити всі питання самостійно, то суддя вирішувати їх не буде.

Які документи потрібні, щоб розлучитися через суд?

Все починається з позовної заяви. Його можна подавати за місцем проживання чоловіка, який буде виступати відповідачем. Тобто, якщо позивачем є дружина, їй доведеться подавати в суд за місцем проживання чоловіка.

Позовна заява подається у двох примірниках, третій на руках у позивача.

Йому треба також додати:

 • копію свідоцтва, що підтверджує шлюб;
 • копію свідоцтва про народження дітей;
 • квитанцію про оплату державного мита у розмірі 400 рублів.

Зразок можна знайти на багатьох ресурсах в інтернеті. Але найчастіше для його складання люди просять допомоги досвідченого адвоката, який грамотно скласти позов по справі і розповість про всі тонкощі цього процесу.

Якщо один з членів сім’ї вирішив уникнути розлучення і зберегти шлюб, тоді розлучення відкладається не довше, ніж на 3 місяці. Якщо спроба зберегти сім’ю завершиться невдачею, то суд починає процес, і після його засідання проводиться виписка з рішення по справі. У підсумку справа буде направлена в ЗАГС, який і оформить розірвання шлюбу.

Шлюборозлучний процес – складний і відповідальний процес. Тому дуже важливо ознайомитися з усіма нюансами, щоб бути підготовленим до всього.

Залишити коментар