Що краще — лінекс або аципол?

На перший погляд між різними пробіотиками немає ніякої різниці, крім ціни. Наприклад, як зрозуміти, що краще — лінекс або аципол? Перевіряти на собі – не дуже вдале рішення: раптом не допоможе, а гроші вже витрачені. Перш ніж бігти в аптеку, пропонуємо дізнатися, чим вони насправді відрізняються і яку оцінку дають їм лікарі і пацієнти.

У число найбільш популярних препаратів для відновлення мікрофлори кишечника входять Лінекс і Аципол. Вони відносяться до пробіотиків і прописуються при дисбактеріозі різного походження, кишкові інфекції, запальних процесах шлунково-кишкового тракту (включаючи коліти) і тривалому прийомі антибіотиків. Ці ліки доставляють в кишечник корисні мікроорганізми, нормалізують співвідношення «поганих» і «хороших» бактерій, сприяють знищення патогенних агентів і виробляють імуностимулюючий ефект.

Як під копірку! Чим вони схожі?

Якщо заглянути в інструкцію до одного і іншого препарату, то можна виявити, що по багатьом пунктам вони збігаються. Ось у чому полягає їхня схожість:

 • лікарська група. Обидва є пробіотиками. Це фармацевтичні засоби 3 покоління;
 • фармакологічна дія. Відновлення балансу мікрофлори кишечника;
 • список показань. Розлади роботи шлунково-кишкового тракту;
 • лікарська форма. Капсули, для дітей — порошок в пакетику або флаконі, який слід розчиняти у воді або молоці;
 • спосіб прийому. Перорально (проковтувати), запиваючи помірною кількістю теплої (але не гарячої!) кип’яченої води;
 • доступність. Продаються в будь-якій аптеці, відпускаються без рецепта;
 • протипоказання. Індивідуальна непереносимість;
 • побічні ефекти. Не виявлені;
 • наслідки передозування. Навіть якщо перевищена рекомендована норма, це не загрожує життю пацієнта і не вимагає його госпіталізації, достатньо промити шлунок;
 • порядок прийому. Для дорослого та дітей з 3 років — по 2 капс. 3 р. в день після їжі, для дитини до 3 років – по 1 капс. у 3 прийоми. Курс — від 10 до 15 днів;
 • обмеження за віком. Обидва засоби можна приймати з 3 місяців;
 • дозволені при вагітності та лактації.

Не тільки ціна: основні відмінності між ліками

Якщо бути уважним, то можна виявити, що препарати не є точною копією один одного. Ось їх головні відмінності:

 • виробник. Лінекс – Словенія, Аципол – Росія;
 • ефективність. Лінекс містить у своєму складі відразу три штами корисних бактерій — лактобацили, ентерококи і біфідобактерії, і це його головний плюс. Адже різні штами підсилюють дію один одного, а значить, у них більше шансів перемогти патогенні мікроорганізми. Другий препарат містить всього один вид бактерій — лактобацили (плюс полісахарид кефірного грибка);
 • кількість живих бактерій, здатних до подальшого росту і розмноження, у складі. Аципол — 10 млн. дещо, Лінекс – 120 млн. дещо. Тобто, щоб отримати такий же ефект, який дає 1 капс. Лінекса, треба прийняти 12 капс. Аципола;
 • терапевтичні можливості. Лінекс здатний відновлювати кишкову моторику при парезах. Його «опонент» впливає на скорочувальну функцію органу слабо, тобто він не зможе допомогти при такому порушенні;
 • ціна. Лінекс дорожче;
 • відгуки пацієнтів. Теоретично, якщо врахувати удосконалений склад, Лінекс випереджає свого «суперника». Але якщо вивчити думку народу, то вийде, що Аципол подобається людям більше, і не тільки з причини більш доступною вартості. Багато пишуть, що при його прийомі стан швидко прийшло в норму: зникла діарея та інші проблеми з травленням, чого не спостерігалося при використанні зарубіжного аналога.

Для вирішення питання, що краще після антибіотиків — Лінекс або Аципол, треба взяти до уваги такий момент. Перший містить велику кількість колоній утворюючих одиниць, тому до місця призначення (кишечнику), незважаючи на агресивну дію антибіотиків, добереться багато корисних бактерій. Крім того, на відміну від Аципола, в ньому присутні ентерококи, а вони стійкі до речовин антибактеріальних препаратів.

Важливо! Приймати Лінекс слід ще 10 днів після того, як пацієнт закінчить лікування антибіотиками.

Може Біфіформ онкурировать з Линексом?

Ще один пробіотик, який має аналогічний склад, показання і входить в ту ж цінову категорію, що і Лінекс, — це Біфіформ. Чим він краще або гірше? Це ліки теж належить до 3 поколінню. Фахівці вважають, що принципової різниці між ними немає, але відзначають, що Лінекс підробляють найчастіше. Багато пацієнти віддають перевагу Бифиформу, тому що суб’єктивно він не поступається в ефективності, а його ціна хоч і ненабагато, але все ж нижче.

Що ж вибрати?

За результатами порівняльного аналізу можна зробити умовний висновок про те, що краще – Лінекс або Аципол. Якщо у дорослої виявлений дисбактеріоз або інше не занадто важкий розлад роботи травних органів, то цілком можна обійтися менш дорогим Ациполом.

Він діє м’яко і добре справляється зі своїм призначенням. Але для лікування станів, які характеризуються гострим, тяжким перебігом або супроводжуються парезом кишечника, однозначно краще Лінекс. Він не тільки приведе в порядок кишкову мікрофлору, але ще й відновить перистальтику, покращує засвоюваність їжі, нормалізує стілець.

Якщо вибирати, що краще для дитини — Аципол або Лінекс, то правильніше буде послухати педіатрів. Вони зазвичай радять немовлятам Лінекс, тому що в ньому містяться штами бактерій, які цілком відповідають мікрофлорі діток до року, а в разі Аципола це не так. Однак для профілактики розвитку дисбактеріозу дитячі лікарі дуже часто прописують і Аципол, так як вважають його безпечним і ефективним.

Навіть самий досвідчений фахівець не зможе зі 100% точністю сказати, чи підійде людині конкретний пробіотик. Щоб зробити висновок про те, який засіб зробить найкращий ефект, треба пройти повне обстеження і встановити причину захворювання. На це погоджуються далеко не всі. Тому лікарі нерідко призначають пробіотики емпірично, за показаннями, і пропонують кілька таких ліків на вибір. А пацієнт вже сам орієнтується на своє самопочуття і гаманець.

Залишити коментар