Болить зуб після пломбування

Пацієнти дантистів, як правило, дуже дивуються, якщо болить зуб після пломбування. Існує два основних варіанти поведінки: не звертати уваги на дискомфорт, очікуючи, що з часом він зникне самостійно, або негайно повертатися в стоматологічний кабінет. Давайте з’ясуємо, які дії і в якому випадку будуть правильними.

Може боліти зуб після пломбування? В першу чергу, потрібно сказати, що нічого дивного в такій ситуації немає. Є чимало факторів, які викликають больові відчуття після завершення лікування зубів. Безпечною, не вимагає медичного втручання можна вважати слабку біль, яка стає трохи сильніше при навантаженні на зуб. Ці відчуття повинні пройти протягом 10-14 днів, максимум – 2 місяців. Інші види дискомфорту, скоріше за все, вказують на виникнення серйозної стоматологічної проблеми.

10 ризиків, що підстерігають після лікування

Щоб дізнатися, чому болить зуб після пломбування каналів, потрібно проаналізувати дії лікаря. Перед тим як заповнити канали коренів відповідним матеріалом, доктор видаляє хворі тканини зуба, при необхідності лікує канал і періодонт – зв’язку, що утримує зуб в лунці. У результаті цих маніпуляцій можна трохи пошкодити тканини, і пацієнт почне скаржитися, що після пломбування трохи болить зуб, особливо при натисканні. Це безпечна біль.

Дискомфортні відчуття будуть більш сильними і загрозливими здоров’ю, якщо дантист допустив помилку, проявив неуважність або просто «щось пішло не так».

Обробка поверхні зуба і пломби посиленим потоком світла

Якщо каріозна порожнина закрита, але пульпа не видалена, надмірний світло може призвести до пульпиту.

Недолікований пульпіт

Бажаючи зберегти зуб живим, лікар перед пломбуванням може намагатися впоратися з інфекцією і запаленням тканин без видалення нерва. Але іноді вилікувати пульпу не вдається. Поширення запального процесу на верхівку зуба посилює проблему. Якщо «закрити» такий зуб, у людини почнуться нестерпні смикають болю.

Неправильне розкриття порожнини зуба

Грубе відсікання ділянок зуба, уражених карієсом, нерідко призводить до травмі пульпи. Крім того, якщо на тверді тканини зуба в процесі роботи доктора потрапить кислота, то опіку і запалення, що супроводжуються сильними болями, не уникнути.

Щілина між коронкою і пломбою

Трапляється, доктор встановлює коронку, неправильно розрахувавши усадку пломби. Утворений отвір стає місцем розмноження бактерій, що руйнують зуб.

Погана чищення або недостатнє заповнення кореневих каналів

Дуже болить зуб, навіть після видалення нерва і пломбування, якщо стоматолог не очистив як слід канали, і там залишилися частинки тканин, які поступово починають загнивати і провокують розвиток найсильнішого запального процесу. Недостатнє заповнення кореневих каналів пломбувальним матеріалом також загрожує хворобливістю.

Алергія на матеріал пломби

Приступаючи до лікування зуба, стоматолог повинен провести протестувати, чи підходить пацієнту запропонований пломбувальний матеріал. Зневажливе відношення до цієї обережності загрожує сумними наслідками. У пацієнта не тільки болить зуб після пломбування, але і з’являються симптоми алергії: шкірний свербіж, висипання, набряки. Пломбу доведеться в терміновому порядку замінити.

Періодонтит

Якщо запалення, що виникло в силу однієї з перерахованих причин поширюється на періодонт, може початися озноб і підвищення температури тіла до 40°C. Безумовно, хворому з такими скаргами потрібна невідкладна медична допомога.

Кіста

Освіта невеликого гнійника на корені зуба може довгий час ніяк себе не проявляти. Але при відсутності лікування людини очікує біль, набряк ясен, гіпертермія, слабкість.

Вторинний карієс

Через певний час (в середньому 5-6 років) пломба перестає бути гарантованим захистом від мікроорганізмів, що руйнують зубні тканини. Крім того, каріозна порожнина може збільшуватися під пломбою, якщо вона деформувалася або її краю спочатку нещільно прилягали до зуба.

Виступаючий край пломби

Буває, пломба змінює початкову форму зуба, і при змиканні щелеп травмуються м’які тканини, посилюється навантаження на зуб, який в результаті відбувається болить після пломбування при накусывании. Поки справа не дійшла до змін у скронево-челюстном суглобі, правильно буде звернутися до лікаря для шліфування пломби по прикусу.

Біль не вимагає терпіння, а знань

Переконавшись, що після пломбування каналів відчувається легка зубний біль при натисканні, не варто озброюватися терпінням і чекати, коли нарешті закінчаться болісні 2-3 тижні. Можна взяти прості, перевірені народним досвідом заходи:

 • прополоскати рот розчином або відваром шавлії, ромашки, деревію, кори дуба, звіробою;

 • покласти на страждає зуб вату, просочену настоянкою прополісу, меліси або валеріани;
 • на 10 хвилин зробити компрес з 6 краплями олії ялиці (слідкуйте, щоб масло не потрапило на ясна, інакше можливий опік);
 • прикласти до хворого місця шматочок льоду;
 • протерти болючу ділянку ватним диском, змоченим в олії гвоздики.

Альтернативою народним методам є знеболюючі препарати:

 • Німесил;
 • Темпалгін;
 • Кеторол;
 • Найз;
 • Кетанов і т. д.

Коли лікування потрібно відновити?

Вирішувати, що робити, коли болить зуб після пломбування, потрібно, враховуючи характер больового синдрому і самопочуття людини. Відкладіть в сторону трав’яні та аптечні ліки і поспішіть до дантиста, якщо:

 • «прогресуючої» полегшення так і не спостерігається;
 • болі дуже сильні, наприклад, смикають;
 • набрякла щока з боку пломбированного зуба;
 • виникли ознаки алергічної реакції;
 • підвищилася температура тіла;
 • погіршилося загальне самопочуття – з’явилася лихоманка, слабкість, головний біль;
 • больові відчуття не зникають більше 2 місяців.

Повинен боліти зуб після пломбування? Таке явище необов’язково, але цілком може мати місце. Не варто хвилюватися із-за незначного болю, яка слабшає з кожним днем. Тим більше що полегшити період після лікування зубів нескладно за допомогою народної і традиційної медицини. Але у випадку нездужання, набряки, сильної болі та інших тривожних «дзвіночків» краще скоріше повернутися в кабінет стоматолога, щоб маленький зубик не став причиною довгої, важкої і небезпечної хвороби.

Залишити коментар