Що буде, якщо пити пиво кожен день: наслідки згубної звички

Про шкоду пива сказано чимало. Цей слабоалкогольний напій негативно впливає на роботу мозку, позначається не кращим чином на фігурі. А головне – він повільно, але вірно призводить до алкоголізму.

Що в цих словах правда, а що лише оману затятих супротивників спиртного? Що буде, якщо пити пиво кожен день?

Історія

Про те, що буде, якщо пити пиво кожен день, англійці в глибокому Середньовіччі не замислювалися. Жителі Туманного Альбіону споживали ель в необмеженій обсязі. До тих пір, поки один з королів не занепокоївся долею нації і не запровадив сухий закон. Втім, ель продовжували пити крадькома в аббатствах, замках і хатинах на околиці міста. Адже заборонений напій особливо солодкий.

У сьомому столітті в ель англійці додавали мед. А тому він дійсно був сладковат. Лише на заході Середньовіччя англійці долучилися до горьковатому напою. Заборони до того часу були зняті. Дружині Генріха VIII чи прийшло б в голову запитати ради у наближених осіб щодо того, як відучити чоловіка пити пиво кожен день. Правитель випивав на сніданок не менше чотирьох літрів хмільного напою.

Про німецької пивної культури і говорити не доводиться. У Німеччині трохи територій, придатних для вирощування винограду. А тому пиво для німців споконвіку – єдина відрада. Сортів цього напою в Німеччині безліч. П’ють німці пиво кожен день? Жителі сучасної Німеччини навряд чи. Але до початку XX століття «Пільзнер» та інші знамениті сорти були невід’ємною частиною німецької трапези.

Жителям Росії німецький напій був відомий ще в допетровську епоху. Однак Великий Реформатор вірив у його незвичайну користь, а тому наказав кожному з солдатів вживати її щодня. Не відмовляла собі в задоволенні випити келих-другий портера і Катерина II.

Пиво – чоловічий напій. Але й представниці жіночої статі часом віддають перевагу вишуканим вин Італії і Франції. Чи шкідливо пити пиво кожен день? Який вплив воно справляє на організм? Для того щоб відповісти на ці запитання, потрібно розібратися у складі цього продукту.

Інгредієнти

До складу входять:

  1. Хміль.
  2. Солод.
  3. Цукор.
  4. Спирт.

Одним з основних компонентів є етиловий спирт. Які наслідки щоденного споживання?

Кинути пити під силу не кожній людині. Алкогольну залежність подолати майже неможливо. Спиртне являє собою небезпеку для організму незалежно від того, скільки градусів воно має.

Питання «Як кинути пити пиво кожен день?» став сьогодні одним з актуальних. Але про підступність пивного алкоголізму погоримо пізніше. Насамперед слід сказати кілька слів про інші наслідки споживання цього напою.

Зайва вага

Кинути пити пиво щодня слід хоча б для того, щоб позбавитися від зайвих кілограмів. Так кажуть противники спиртного. Споживати пінний напій в необмежених обсягах, безумовно, шкідливо. Однак те, що він додає зайві кілограми, скоріше міф.

У деяких національних культурах цей напій прийнято називати «рідким хлібом». У складі його ячмінь, чим і пояснюється висока калорійність. Насправді, він менш шкідливий, ніж інші види спиртного. Принаймні, в ньому менше калорій, ніж у горілці. Шкідливо не пиво саме по собі, а закуски, які традиційно поєднуються з ним.

З цим напоєм по кулінарним законами прийнято подавати такі страви:

  • горішки;
  • сухарики;
  • чіпси;
  • в’ялена риба.

Всі ці продукти відрізняються високим рівнем калорійності. Якщо людина п’є пиво кожен день і заїдає його чіпсами або солоними горішками, він неодмінно набере вагу. Отже, шкідливо споживання не так напою, як закусок, які до нього додаються.

Існує ще одна непряма причина появи зайвих кілограмів. Людина випиває два-три літри пінного напою. Які наслідки? Вуглекислий газ, що міститься в напої, сприяє розширенню шлунка і подразнення рецепторів. З’являється дикий апетит. Організм вимагає їжі. Причому, переважно солоної або гострою.

Людина задовольняє свої потреби, з’їдаючи значну кількість продуктів. І якщо подібним прийомом їжі закінчується кожен вечір, то через пару місяців зайві кілограми стають помітні. Висновок, до якого приходить людина в подібній ситуації: «Пиво шкідливо, від нього з’являються зайві кілограми».

Варто відучити чоловіка пити пиво?

Невже слабоалкогольний напій абсолютно нешкідливий? Як кажуть германці, міра має бути у всьому. Навіть у вживанні їхнього улюбленого напою.

В результаті досліджень вчені прийшли до невтішних даних. Відповідь на питання про те, чи можна пити пиво щодня, враховуючи статистичні дані, однозначна. У чоловіків, які п’ють кожен день, розвиваються захворювання серця і травної системи. Вони стають дратівливими і, безумовно, мають всі шанси придбати алкогольну залежність. Є й інші наслідки, менш небезпечні, але більш неприємні з естетичної точки зору. А саме – зниження вироблення чоловічого гормону.

Надлишок естрогену

Тобто, якщо людина кілька вечорів на тиждень проводить в пивній або іншому питному закладі, де у барному меню переважають сорти пінного слабоалкогольного напою, він незабаром, подібно великому французькому полководцю, перетвориться на жінку? Зрозуміло, немає. Прямого зв’язку між споживанням пива і розвитком того чи іншого захворювання немає. Хвороби виникають під впливом багатьох факторів. Але спробувати відучити чоловіка пити пиво кожен вечір, все ж, варто. Хоча б тому, що заняття це негативно впливає на чоловічу потенцію.

У виправдання пива варто сказати, що Наполеон ніколи не був стурбований питанням про те, як перестати пити пиво кожен день. Імператор страждав гормональним захворюванням. Пиво він зовсім не любив, як, втім, і все німецьке.

Алкоголізм

Наркологи виділяють особливу групу залежних людей, що віддають перевагу пиво іншим, більш міцним різновидів спиртного. В медицині не використовуються терміни, що позначають різні типи алкогольної залежності.

Ознаки і симптоми цього захворювання не залежать від того, що людина віддає перевагу: пиво, шампанське, горілку або чистий спирт. Алкоголізм називають пивним в тому випадку, якщо він викликаний регулярним вживанням цього слабоалкогольного напою. Та ця хвороба, на жаль, сьогодні досягло загрозливих масштабів.

Пити пиво шкідливо ще й тому, що вживання цього напою призводить до розвитку алкогольної залежності непомітно. Сп’яніння настає повільно. Келих прохолодного напою заспокоює, знімає стрес. Проблемою про те, як кинути пити пиво кожен день, стурбовані небагато. Пляшка «Міллера» і «Хайнекена» є для багатьох логічним завершенням довгого робочого дня. І, згідно загальноприйнятій думці, шкоду вживання пива ні фізичному, ні психічному здоров’ю не шкодить.

Але слід пам’ятати, що від алкоголізму виліковується незначний відсоток пацієнтів наркологічних лікарень. Жінці позбутися від цього захворювання майже неможливо. Отже, як же кинути пити пиво кожен день?

В першу чергу необхідно усвідомити, що це шкідливо для здоров’я, а також негативно позначається на зовнішності. Для початку можна спробувати поступово знизити кількість вживаного напою в день, потім, можна і зовсім замінити його, наприклад, квасом.

На завершення слід сказати, що пити пиво не завжди шкідливо. В напої містяться корисні речовини. Один-два келихи в місяць не матимуть негативного впливу на організм. А в необмеженій кількості споживати шкідливо не тільки пиво, але і будь-який інший продукт.

Залишити коментар