Як позбутися відчуття пульсації в голові?

Як тільки не виражається головний біль! Вона може: «нити, тиснути, викликати туман і пульсацію, охоплювати обручем, переливатися…» При цьому вона може існувати сама по собі, або супроводжуватися запамороченням, слабкістю, нудотою, бажанням полежати в тиші або темряві, підвищеним збудженням.

Найбільш часто пульсація і шум у голові виникають через порушення судинної системи – збоїв у серцево-судинної та центральної нервової системи.

В залежності від локалізації області болю можна приблизно припускати, з якою патологією симптом пов’язаний.

Звертатися за медичною допомогою на стадії, поки вона буває короткочасною та сама зникає. Коли до додаткової симптоматиці приєднаються нудота, розлад свідомості, зміни зору – поява чорних крапок перед очима або поява туману – позбутися від захворювання буде набагато важче.

Причини пульсації в голові

Відчуття пульсації і шум у голові можуть з’являтися в моменти сильного напруги, нестабільного емоційного стану. Це не дивно. В подібних станах намагаєшся зосередитися, всі м’язи напружуються. В стінках судин теж є м’язові волокна – вони сприяють кровотоку. При емоційному напруженні судини напружуються, звужуються, кров починає «проштовхуватися» порціями, з’являється пульсація.

Запаморочення, відчуття тяжкості і шум у голові, відчуття, що кров «пробиває» собі шлях, що виникають при дегенерації хребців шийного відділу хребта – остеохондроз. Додатковий симптом – втрата координації рухів, нудота, оніміння пальців рук і деякі інші.

Саме остеохондроз є найбільш частою причиною мігрені. Саме при цій хворобі основними ознаками бувають пульсація в голові і запаморочення. Відрізнити мігрень від інших станів, симптомом яких бувають головні болі, досить просто – усі неприємні відчуття локалізуються в певній частині. Найбільш часта додаткова симптоматика – світлобоязнь.

Причини мігрені:

 • перепади тиску, незалежно від того, якими факторами вони викликані внутрішніми або зовнішніми;
 • кліматичні зміни;
 • стреси;
 • алергії;
 • голод – навіть короткочасний;
 • голосні звуки;
 • прийом деяких медичних препаратів;
 • гормональні зміни;
 • яскраве світло;
 • куріння;
 • розлади сну.

Етіологія хвороби не виявлено, але вже встановлено, що схильність до мігрені передається у спадок, і скарги на це стан частіше можна чути від жінок. Тривалість приступу – від кількох годин до кількох діб. Кращим ліками вважається сон в темряві.

Короткочасна пульсація в голові без болю буває на ранніх стадіях артеріальної гіпертензії. З’являються патологічні зміни в судинах – вони починають втрачати тонус.

Симптоматика

Такий же симптом виникає при атеросклерозах – дегенеративні зміни розвиваються в стінках судин головного мозку, що значно погіршує кровопостачання.

Будь-судинні спазми можна дізнатися за наступними ознаками:

 • стук у скронях;
 • відчуття «обруча»;
 • виникнення хворобливих приступів;
 • нудоті.

В подальшому після пульсації в голові виникає сильний біль давить характеру.

Як по пульсації діагностувати системне захворювання?

Запальні процеси в голові теж можуть викликати пульсацію в певній галузі. Синусит, гайморит, отит, запалення лицьових нервів і болю в зубах – всі ці хвороби мають даний симптом. При синуситі і гаймориті пульсація виникає в районі лоба, при отиті – віддається у вилицю, в скроню. Хворі зуби поводяться непередбачувано – біль іннервується в мозок, змушує пульсувати судини.

При запаленнях потиличного, трійчастого або лицьового нерва болю також відображаються в лобній, скроневій або потиличній області.

Визначити, що запалився лицьовій або трійчастий нерв, досить важко. Найчастіше при подібних пульсуючих відчуттях звертаються до стоматолога. Рідко можна зустріти дорослих людей, у яких зуби в ідеальному стані. Проводиться в кращому випадку лікування, а іноді і видалення! Зубів немає, а біль залишається – тільки тоді починають підозрювати, що зуби не мали відношення до постійного дискомфорту.

При запаленні скронево-щелепного суглоба в початковій стадії теж виникає пульсація. Найлегше позбутися відчуття пульсації в голові, коли вона викликана зловживанням тонізуючих напоїв, курінням або різкими рухами. Але бувають стани, які пульсація – виражена більш сильно або слабо, супроводжує безперервно.

Пульсація і важкі патології: глаукома

Це серйозне захворювання органу зору супроводжується пульсацією в ділянці лоба, так як внутрішньоочний тиск при глаукомі підвищено. Ці перепади можуть з’являтися періодично, або припинятися на короткий час.

Можна дуже довго не помічати симптомів хвороби, списуючи її на артеріальну гіпертензію – погіршення зору починає доставляти дискомфорт тільки на стадії руйнування волокон зорового нерва.

Різкі рухи – в момент посилення пульсації – можуть викликати гострий напад хвороби, який викликає повну – на початкових етапах оборотну – втрату зору.

Симптоми нападу:

 • почервоніння ураженого ока;
 • пульсація в скроні з боку набухання століття;
 • зміна форми зіниці – він перестає реагувати на світло;
 • виникають нудота і блювання;
 • гострий біль переходить в потилицю.

Якщо звернути належну увагу на подібні ознаки, то розвиток хвороби можна зупинити на початковій стадії і хвороба не відіб’ється на якості життя.

В офтальмологічній практиці застосовуються: «Проксофелин», «Косопт», «Фотил», «Нормоглаукон» або інші подібні засоби.

На пізній стадії хвороби можна усунути тільки після хірургічного втручання. В даний час глаукому оперують в більшості випадків лазером.

Як прибрати пульсацію в голові?

Щоб усунути неприємний симптом, що виникає з лякаючою регулярністю, необхідно звернутися до лікаря. Не встановивши причину хвороби, прибрати її єдина ознака неможливо.

Перший візит необхідно нанести до терапевта.

Саме цей лікар за озвученими скарг направить до необхідних вузьким фахівцям:

 • окуліста;
 • кардіолога;
 • стоматолога;
 • невролога та інших.

Для уточнення діагнозу можуть знадобитися: УЗД черепа та шиї, рентгенографія, МРТ, КТ і деякі інші спеціальні методи обстеження. До медикаментозного лікування в залежності від причин, що викликали біль, додаються фізіолікування та масажні дії.

В домашніх умовах зняти гострий напад головного болю можна гарячим або холодним компресом і болезаспокійливими препаратами. Підбирати медичні засоби і способи позбавлення від пульсації доводиться досвідченим шляхом – дуже важливо в цьому випадку індивідуальне сприйняття.

При мігрені радять обв’язати голову теплою хусткою, а при глаукомі – гострому нападі – прикласти до вису шматочок льоду. Навіть якщо домашні засоби допомагають, звернеться до офіційної медицини необхідно. Пігулки та процедури прибирають тільки хворобливий симптом – саме захворювання залишається і переходить до більш серйозної стадії. Потрібно враховувати, що з головного болю починаються і онкологічні процеси, а позбутися пухлини в голові і зберегти життя можливо тільки до стадії утворення метастаз.

Самолікування небезпечно для здоров’я і життя. Пульсація в голові, яка виникає періодично – достатній привід для звернення до лікаря.

Залишити коментар