Румалон або алфлутоп: що краще?

Стан хрящової тканини може погіршитися в будь-якому віці – навіть молодь нерідко страждає від її стирання, або порушення обмінних процесів в ній, що істотно псує якість життя, заподіює дискомфорт від руху. Для відновлення і поліпшення хрящів існує спеціальна група препаратів, що носять назву «хондопротекторы».

Найефективніші з них випускаються у форматі розчину для ін’єкцій. Класичні представники цієї категорії – Алфлутоп і Румалон. Що краще і як їх використовувати?

Алфлутоп: загальний опис препарату та інструкція по застосуванню

Даний лікарський засіб випускають в ампулах об’ємом 1 або 2 мл, або вже готових шприцах з одноразовими голками (обсяг – 2,25 мл). Рідина прозора, може мати легкий жовтуватий відтінок. Основа розчину – вода і фенол, активна речовина має тваринне походження і отримано з морських риб, серед яких кілька, анчоус, мерланг. Також тут можна знайти гіалуронову кислоту, сульфат хондроїтину.

Алфлутоп впливає на обмінні процеси в хрящовій тканині, підвищує показник її гідрофільності, а також має аналгетичну властивістю, запускає регенерацію і зупиняє запальний процес у суглобі.

Клінічний ефект від використання Алфлутопу спостерігається вже через тиждень, а після тривалого (півроку) курсу істотно зростає частка гіалуронової кислоти в міжсуглобової рідини.

Показаннями до застосування Алфлутопу можуть бути будь-які захворювання опорно-рухового апарату, що характеризуються дегенеративними змінами в хрящовій тканині, а також травматичний дистоз. Деякі лікарі призначають його при пародонтопатії, але як додатковий елемент до основної схеми лікування. При цьому ін’єкції Алфлутопу не можна робити:

  • при вагітності;
  • під час годування груддю;
  • дітям до 18-ти років.

Вміст ампули вводиться в уражений суглоб до 2-х разів за добу, при цьому денна норма – 2 мл Ін’єкції потрібно робити з перервою у 3 дні, курс – 6 сеансів. Після цього терапію продовжують внутрішньом’язовим введенням.

Румалон: показання до застосування та особливості використання

Якщо активна речовина для Алфлутопу отримано з риб, то для Румалона його взяли з кісткового мозку (а також хрящів) телят. Суть препарату приблизно та ж – розчин абсолютно природного походження, що використовується для ін’єкцій, але лише внутрішньом’язово. Показання до застосування теж аналогічні: дегенеративні захворювання опорно-рухового апарату. Діє Румалон так само – знімає біль, уповільнює запальний процес, полегшує стан під час руху. Примітно, що він допомагає і знизити швидкість розвитку остеоартрозу.

Румалон теж впливає на обмінні процеси, але гиалиновой тканини, а також сприяє синтезу колагену, харчування хворого суглоба.

Серед протипоказань до використання цього препарату також значаться вагітність, лактація, дитячий (до 12-ти років) вік, але доданий ревматоїдний артрит. Побічні реакції виникають рідко, переважно проявляються у вигляді диспепсії, головного болю та слабкості.

Румалон вводять переважно внутрішньом’язово, починаючи з 0,3 мл і поступово збільшуючи дозу до 1 мл Інтервал між процедурами – добу, курс – 6 тижнів. Повторювати треба кожне півріччя.

Аналогів Румалона в уколах, ціна яких буде нижче, ніж у цього препарату, мало. Крім уже розглянутого вище Алфлутоп має сенс вивчити:

  • Хондролон;
  • Хондрогард;
  • Мукосат.

Однак, назвати ці препарати повноцінними аналогами ні для Румалона, ні для Алфлутопу неможливо, оскільки вони мають більш простий склад і переважно являють собою тільки сульфат хондроїтину. Відповідно, спектр їх дії істотно.

Що ж до того, що краще – Румалон або Алфлутоп, відгуки споживачів дозволяють зробити висновок про те, що стосовно дегенеративних процесів в хрящах вони діють однаково, але при цьому безпосередньо на суглоб можна колоти тільки Алфлутоп, що дає йому суттєву перевагу. По роботі з іншими захворюваннями опорно-рухового апарату порівнювати Румалон і Алфлутоп некоректно з-за різниці складу та показів до застосування.

Залишити коментар