Прикрашаємо приміщення: трафарети для інтер’єру

Красивий і сучасний ремонт в квартирі або будинку – це, звичайно, добре. Але так хочеться внести нотку індивідуальності у все, що тебе оточує. Щоб зробити інтер’єр оригінальним і неповторним, можна вдатися до різних способів, але найбільш популярним останнім часом вважається використання трафаретів і візерунків для декору. Їх легко використовувати, та й купити його можна в будь-якому будівельному магазині.

Застосовуючи, наприклад, трафарети для декору стін ви зможете акцентувати увагу на певній зоні, не перевантажуючи при цьому всю кімнату достатком деталей.

Які бувають трафарети

Всі шаблони можна розділити на наступні види:

 • Однотонні. Вони зустрічаються найбільш часто і прості у використанні. Для їх нанесення потрібен лише один відтінок фарби;
 • Багатоколірні. Вони допомагають створити не просто малюнок, а цілу композицію з великою кількістю відтінків. При використанні таких трафаретів потрібно трохи вправності і терпіння. Шаблонів буде кілька, а фарба буде як би накладатися одна на іншу;
 • Об’ємні. Наносяться на стіну за допомогою шпаклівки. Виглядають дуже ніжно і красиво;
 • Зворотні. При їх нанесенні фарбується поверхню за межами трафарету, що створює цікавий ефект.

Як вибрати малюнок для декору

Підбираючи трафарети для декору, важливо виходити із загального стилю приміщення.

Звичайно, у кожної людини свій смак, але є певні правила щодо підбору шаблону:

 • Вибираючи візерунки, дотримуйтеся принципу лаконічності. Малюнок, перенасичений деталями, буде виглядати неохайно;
 • Не слід змішувати в одній кімнаті різні орнаменти. Так, наприклад, метелики виглядають безглуздо в поєднанні з геометричними візерунками;
 • Вибирайте прості малюнки, щоб у них були відсутні дрібні акценти. Такі деталі складно фарбувати, а з боку вони виглядають неакуратно;

Робимо самі трафарет

На прилавках магазинів можна знайти велику кількість трафаретів для декору стін, меблів, пляшок і т. д. Розкид цін і малюнків величезний. Тому трафарет для декору, зроблений своїми руками, найбільш цінний і оригінальний. У ньому є шматочок душі.

Отже, щоб виготовити гарний трафарет своїми руками знадобиться:

 • Бажаний візерунок;
 • Плівка, картон, пластик, загалом, матеріал для трафарету;
 • Лезо або канцелярський ніж;
 • Олівець, фломастер, маркер;
 • Скотч;
 • Будь-яка поверхня для вирізання трафарету.

Першим ділом виберіть малюнок, по якому будете робити заготівлю. Якщо у вас є здібності до малювання, то зобразіть візерунок самостійно. У кого таких талантів немає, можуть знайти вподобаний малюнок в інтернеті і роздрукувати його на принтері.

Тепер потрібно визначитися з матеріалом. Він буде залежати від габаритів обраного візерунка. В якості матеріалу підходить картон, пластик, проста папір і т. д.

Перенести малюнок на вибраний матеріал допоможе копіювальний папір. Щоб орнамент не з’їжджав, закріпіть його скотчем або скріпками.

Після того, як візерунок буде завдано, подивіться, чи не потребує він доопрацювання. При необхідності прорисуйте відсутні лінії, перемички. Якщо малюнок зображений на тонкому папері, то його рекомендується обклеїти скотчем. Це не дозволить фарби вбиратися, а використання трафарету для декору стін, пляшок, меблів стане зручним.

Коли будете вирізати шаблон, робіть це дуже акуратно. Будь-які неточності і зрізи будуть надалі виглядати неохайно на декорованій поверхні. Вирізати потрібно тільки ті області, які забарвлюються.

Користуйтеся для роботи лезом або канцелярським ножиком. Шаблон трафарету для декору покладіть на тверду поверхню, яку не шкода зіпсувати. При такому підході всі прорізи будуть чіткими й акуратними.

Починаємо декорувати

Для роботи знадобиться:

 • Спеціальний клей;
 • Фарба;
 • Кисть, губка або інший предмет для нанесення фарби.

Перед тим, як почати наносити малюнок, підготуйте робочу поверхню: видалити можливі забруднення, пил, протріть або пропилососьте. Після цього можна наносити розмітку. Користуйтеся лінійкою або рівнем, це дозволить зробити візерунок рівним. Намітьте олівцем крайні точки і вже за ним прикріплюйте заготовку.

Перед тим, як наносити малюнок на декоруєму поверхню, рекомендується трохи потренуватися. Для цього підійде ватман або старі шпалери. Поекспериментуйте з відтінками фарб. Це допоможе вибрати оптимальний колір.

Трохи про клеї та фарби

Щоб вибраний або створений власними руками шаблон добре тримався на стіні, придбайте аерозольний клей. Це засіб не залишає слідів на поверхні і, якщо ви наносите малюнок, наприклад, шпалери, то можете бути спокійні, клей не зашкодить їх.

Щоб закріпити заготовку на поверхні, розпиліть на неї рівним шаром клей, приділяючи особливу увагу місцям перемичок, а потім прикладіть до стіни, меблів та іншого.

Коли всі закріплено на робочій поверхні, можна приступати до фарбування. Це досить копітка справа, що не терплять поспіху. Для нанесення візерунка найкраще підходить акрилова фарба. Вона універсальна: підходить для всіх поверхонь, сохне швидко. При нанесенні фарби беріть її потроху, щоб вона не стікала під шаблон.

Якщо ви орудуєте пензликом, то розташовуйте її перпендикулярно робочої поверхні. Для нанесення фарби користуйтеся методом набивання. Це не дозволить фарби «вилізти» за межі шаблону.

При фарбуванні губкою, зробіть перший відбиток на непотрібному аркуші паперу. Тим самим ви приберете надлишки фарби.

Якщо працюєте валиком, то уважно стежте за процесом нанесення фарби. Важливо, щоб вона розподілялася рівномірно. Розпорошуючи фарби з балончика, тримайте його на відстані 30 см від робочої поверхні.

Виконання візерунка відбувається в кілька етапів, поступово. Так колір виходить більш повним і насиченим. Якщо по закінченню роботи кордону візерунка змащені, то їх необхідно позначити. Для цього використовується тонка пензлик, але вже після завершення роботи і зняття шаблону.

Загалом, використання трафаретів метеликів, кішок та ін. для декору – відмінний варіант прикрасити приміщення і внести в навколишню дійсність нотки індивідуальності і позитиву. Творіть, адже все обмежується лише вашою фантазією і бажанням.

Залишити коментар