Прикмети, передвіщають ясну погоду

Найважливіше погода в душі і настрій. Але сонечка і тепла хочеться практично завжди. Варто трохи уважніше ставитися до живої природи. Вона дасть відповіді на всі питання. Потрібно лише захотіти їх почути.

Навіть без прогнозу, з наукової точки зору, можна навчитися вгадувати буде завтра тепло. Прикмети гарної погоди можна побачити у всіх силах природи.

Небесні конячки

Хмари називають небесними конячками. І мабуть, вони краще за всіх передбачають ясний день. Швидко пливуть хмари в одному напрямку, говорять про ясному дні. Спостереження актуально в конкретний день. Заздалегідь вгадати погоду з урахуванням кількох днів не вийде.

Безхмарне небо вказує на прохолодний, але ясний день. Дощу не буде, але і сонце пригріє.

Коли хмари пливуть на схід, можна розраховувати на довге посушливу погоду.

Природні провісники

Досвітній час, пофарбований в рожеві тони, віщує ясну погоду. Не варто плутати його з рожевим заходом. Він, навпаки, говорить про швидке настання морозів.

Прикмети, передвіщають ясну погоду, часто пов’язані з негодою. Наприклад, нова фаза місяця в проливний дощ — символ довгої спеки і відсутності дощів на найближчий тиждень.

Тьмяний відблиск зірок і їх високе розташування, віщує ясну погоду. Не дарма кажуть, що після дощу зірки краще видно. Напередодні сухої погоди вони ховаються подалі.

Прикмети, передвіщають ясну погоду, пов’язані і з туманом. Коли він лежить над річкою густою хмарою, можна чекати теплих днів. Якщо туман довго висить і не розсіюється, значить, ясні дні настануть нескоро.

Найкращими індикаторами і прикметами, предвещающими ясну погоду, служать тварини. Вони більш чутливі і їх інстинкти практично завжди правильно орієнтуються.

Зима скоро закінчиться, якщо кішка виходить із затишних куточків і починає ліниво потягатись на підлозі. Це провісник весни і ясних днів.

Півні починають кукурікати раніше покладеного часу, коли попереду чекає тепла погода.

Ці прикмети прийшли з народу, але не довіряти їм немає підстав. Раніше люди повністю покладалися на знаки, які посилає природа. Це робилося за браком інших способів. Однак всі наші предки працювали на землі і їм був дорогий кожен світлий і ясний день. Тому ці прикмети, передвіщають ясну погоду можна використовувати і сьогодні.

Є думка, що в умовах сучасності ці прикмети не працюють. Деякі з-за того, що порушилася екологія, розвиваються масштабні виробництва, які забруднюють навколишнє середовище. Природа ховається від чіпких лап людини.

Якщо комарі літають у темряві цілим роєм після того, як настало перше тепло, значить погода скоро остаточно налагодиться.

Птахи починають голосно співати, ворони каркають більше звичайного і це теж прикмети, передвіщають ясну погоду.

Бджоли відомі трудівники і вони не втрачають можливості плідно провести день. Тому якщо вони з самої зорі кружляють на поле, значить, день буде ясним і теплим.

Ще одна прикмета, передвіщає хорошу погоду пов’язана також з бджолами. Якщо набігли хмари і потрібно знати, чи не почнеться дощ в найближчі години, варто поглянути на бджіл. Вони продовжують збирати нектар, незважаючи на хмари? Значить, дощу не буде. Хмари повисят і їх прожене вітер. Бджоли завжди гостро відчувають наближення негоди і залишають місце своїх праць.

Павуки перед гарною погодою покидають свої схованки і починають плести мережі. Вони роблять їх особливо витіюватими і довгими, коли гарна погода ще довго буде радувати око.

Бездомні собаки починають голосно гавкати перед різкою зміною погоди. Вона може статися в лічені години. Причому це стосується змін в обидві сторони. Холод може змінити тепло і навпаки.

Рослини і дерева теж можна віднести до живих створінь природи. Коли зацвітає вільха раніше берези можна сміливо чекати засушливого і ясного літа.

Дуб і ясен теж не поступаються один одному. І якщо дуб починає цвісти першим, ясену його вже не наздогнати літо буде теплим.

Будяк стає особливо колючим і неприємним саме перед гарною погодою. Коли попереду чекають дощі його навіть можна взяти в руки, і він зовсім не колеться.

Вироби, які зроблені з натуральної шкіри стають більш гладкими, м’якими і гнучкими перед дощем. Раніше говорили, що, якщо овеча безрукавка встала колом, значить, дощу не буде довго.

Подумати тільки, якою часткою спостережливості потрібно володіти, щоб століттями звертати увагу на такі речі і складати з них прикмети, передвіщають ясну погоду. Як душа повинна зливатися з усім навколишнім світом, щоб мати такий дар передвіщати поворот ясною або дощової пори.

Жити стало простіше, але цікавіше?! Вже не потрібно годинами просиджувати біля річки, щоб вгадати поведінку води після дощу і скласти з цього формулу теплого і ясного майбутнього дня. Але це, безумовно, цікаво і варто уваги.

Залишити коментар