Прикмети та повір’я: чому не можна спати в положенні ногами до дверей?

Незважаючи на те, що ми живемо в новий час, маса людей досі переймаються якимись прикметами або повір’ями. Наприклад, багатьох цікавить, чому не можна фотографувати сплячих людей або лягати спати ногами до дверей.

Здавалося б, сон – це час нашого життя, коли ми повинні повністю розслаблятися, відпочивати і запасатися енергією на майбутній день. І нас вже точно не повинні хвилювати якісь дивні нюанси, пов’язані з положенням тіла під час сну, тим більше, що ми не можемо їх контролювати.

Однак прихильники самих різних філософій і навчань вважають, що лягати в постіль перед відправленням в обійми Морфея потрібно правильно, щоб не спровокувати негативних змін у своєму житті.

Ті, хто вивчає слов’янську культуру і фен-шуй, також знають деякі прикмети, пов’язані з положенням тіла уві сні.

Чи можна спати в положенні ногами до дверей, або це може привнести дисгармонії у ваше життя? І якщо ні, то чому конкретно цього робити не можна?

Кажуть, що уві сні наша душа покидає тіло, а тому фізично ми як би «оборотно вмираємо». Це охоче підтвердять ті, хто хоча б один раз випробовував відчуття сонного паралічу, коли свідомість пробуджується, а тіло все ще перебуває в скутому, кам’яному, як би паралізованому стані. Де взаємозв’язок?

Найпростіше пояснення того, чому ноги уві сні не повинні «дивитися» в двері

Забобонні люди різко відмовляються спати саме в такому положенні, посилаючись на те, що зазвичай виносять покійників з дому вперед ногами. Таким чином, ці люди просто бояться померти уві сні. Тим більше, що предки слов’ян вважали, ніби всяка двері – це щось на зразок порталу у світ мертвих. Це повір’я не позбавлене сенсу, якщо врахувати той факт, що поховання на кладовищах прийшло до нас з християнством. А ось у язичницьке час покійних родичів ховали під порогом – для захисту вогнища від нечисті.

Наші прадіди та прабабусі вважали, що людина, сплячий ногами до цього самого «порталу», регулярно перебуває у потойбічних світах, звідки може просто не повернутися. А крім того, мертва енергетика, яка там знаходиться, може заважати у всіх благих і продуктивних починаннях людини, як би оттаскивая його до земного холоду.

Духи темряви і положення під час сну

Православні люди не вірять ні в прикмети, ні, тим більше, подібні повір’я. Тим не менш, багато хто з них воліють не лягати спати ногами до дверей.

Чому? Тому що вони вважають, що за отвором знаходиться не портал в потойбічні світи, а темні сили, ті самі, що постійно перебувають у Пеклі. Згідно з їхніми переконаннями, вони можуть потягти душу сплячої за собою, зробивши людину одержимим.

Вихід в астральні світи

Інші люди запевняють, що сон, по своїй суті, являє собою подорож по астральним світів. Людський дух покидає тіло і виходить у потойбічний світ. І порталом для виходу в нього є, знову-таки, двері. Якщо людина буде спати ногами до неї, його душа може неправильно увійти в тіло, або взагалі не увійти в нього, що потягне за собою неминучу смерть.

До речі, люди дійсно найчастіше вмирають у сні, у нічний час доби, якщо мова йде про природної смерті. І навіть якщо вона викликана хворобою, дуже часто це відбувається саме пізньої ночі. Оскільки наше тіло схильне до смерті саме в цей період, люди вважають, що не можна спати ногами до дверей.

Як же спати ногами до дверей або головою? Тут точної відповіді немає, оскільки спати головою до того самого «порталу» також не рекомендується. Розташовувати ліжко потрібно паралельно стіні – це буде найкращим рішенням у даному питанні.

Скандинавська версія

У народів Скандинавії також існувало й існує повір’я щодо сну ногами до дверей. Вони вважають, що світ умовно ділиться на три частини. Перша з них, Асгард, знаходиться нагорі, і в ній живуть виключно ангели з богами.

Другий світ, Мідгард, відводиться нам, простим смертним. А третій, Утгард, населений чудовиськами, демонами та іншою нечистю.

Вони, в свою чергу, завжди придивляються до людей, і ті, хто спить ногами до дверей, причому як міжкімнатних, так і балконних, викликають у них найбільшу зацікавленість.

Злі духи вважають, що саме таким чином людина демонструють свою схильність до них, а значить, на нього потрібно починати полювання. Демони і біси довго придивляються до своїм «підопічним», після чого забирають їх вночі у своє царство кошмарів.

Тому скандинавський відповідь на питання, чи можна спати ногами до дверей балконних, також залишається негативним.

Вірити прикметам, чи ні?

Скептики, впевнені в тому, що нічого потойбічного не існує в принципі, заснуть в будь-якому положенні, і їх відпочинок у будь-якому разі стане якісним. Але таких людей, як показує практика, мало.

Отже, вам не варто спати в такому положенні, якщо ви:

  • Відчуваєте напруження, коли дивитеся в темний отвір;
  • Свято вірите у все легенди, прикмети та повір’я, пов’язані з цим нюансом;
  • Відчуваєте нервове напруження, вирушаючи в ліжко, розташовану узголів’ям проти двері;
  • Думаєте, що ваше життя змінюється в гірший бік саме з-за того, що все, розташоване в будинку, знаходиться не на своїх місцях;
  • Відчуваєте зв’язок з потойбічним світом, яка вам зовсім не подобається;
  • Мучитесь нічними кошмарами.

Якщо у вас немає підсвідомого почуття страху перед отвором, ви можете приймати таку позицію, яка вам буде найбільш зручна. До речі, ті, хто боїться спати ногами до дверей, можуть просто прикривати або замикати її на ніч – в цьому випадку тривожні відчуття самостійно ліквідуються.

І звичайно, якщо ваш сон дуже неспокійний без видимих на те причин, вам також варто зробити перестановку меблів і приймати в сні таке положення тіла, яке радять забобонні.

Про що говорить фен-шуй?

Чому не можна спати ногами до відкритої або закритої двері з точки зору фен-шуй? У цілому, поняття цієї філософії нічим не відрізняється від слов’янських і скандинавських забобонів. Мудрі китайці вважають, що двері, як, втім, і арка, і навіть порожній проріз, – це своєрідна межа між двома енергетиками, які не можна змішувати між собою.

Правда, тут все не так фатально – східна філософія не передбачає раптової смерті уві сні тільки з-за банального положення тіла.

Люди з Піднебесної вірять, що «мертва» енергетика витягає з людини «живу». А значить, його діяльність стає менш продуктивною і розвиненою, ніж повинна бути.

Фен-шуй проповідує таку ж філософію і відносно вікон. Вони також вважаються роздільниками «живої» і «мертвої» енергетики, тому спати головою або ногами до дверей, до вікон, за цим вченням не можна.

Китайці вважають, що ложе для відпочинку, особливо сімейного, повинно розташовуватися в найбільш тихому і затишному куточку житла, навіть якщо це малогабаритна квартира.

Як ставити ліжко?

Тим, у кого в квартирі перестановки і перепланування просто неможливі, а саме житло є таким маленьким, що ліжко ледве в нього поміщається, які сповідують фен-шуй рекомендують повісити у дверному прорізі дзвіночки, які називаються «музикою вітру». Це, за їх переконанням, допоможе нейтралізувати «мертву» енергетику і не підпустити її до «живої».

Не варто вважати, що слідуючи давньої китайської філософії, ви повинні обвішати свій будинок характерними предметами, начебто червоних куль з золотистими ієрогліфами або зображень драконів. Наприклад, ті ж дзвіночки можуть бути такими, які вам подобаються і радують ваш погляд. Головне в навчанні – щоб вони були присутні у вашому житло в принципі.

Віра в прикмети – особиста справа кожного. І навіть якщо ви є запеклим скептиком, спробуйте переставити своє ложе так, як рекомендують вам предки. Можливо, це допоможе вам міцніше спати по ночах і набиратися життєвої енергії.

Адже в кожному повір’я існує не тільки «коренева легенда», але і елементи психосоматики, притаманною абсолютно кожному з нас. Нехай у вашому домі панують спокій та затишок!

Залишити коментар